CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX y 92 VOETBAL j I cricket. I 1 TRAINING. I i slecht veldwerk en Quick zag haar kans schoon het totaal op 22 te brengen. Ajax had dus nog een kleine kans om te winnen, doch Quick dacht'er anders over; driemaal achtereen vingen de Quickmen een batsman out, hiermede een verdiende overwinning in de wacht sleepend. De heer Baggelaar leidde goed. Na afloop reikte deze heer aan de Ajacieden, die medespeelden in de Hol landAmerika match, een zilveren herinneringsmedaille uit. Waarmede deze heer een bewijs gaf, de goede pres taties van onze internationale honkballers zeer op prijs te stellen. Jammer dat 't bestuur, ook door de bekende bezui- nigingswoede aangegrepen, geen stoffelijk bewijs kon geven voor 't goede werk van de honkbalnegentallen in dit seizoen geleverd. Twee kampioenen, zegt dat niets? Nu, m'n waarde collega's in de honkbalsport: Leg nu de ronde latten Voorzichtig in de watten; De ballen in de kist, Tot 't volgend seizoen er is. En we worden voor ons pleizier Weer kampioen met een negental of vier. WIMA. Op het Ned. Bank-terrein, naast Ajax, speelt het Ned. Honkbal 9 tal a.s. Zondag om 3 uur tegen de bemanning van den Amerikaanschen oorlogsbodem. 2-8-24. Ajax 5Oosterpark 2. In dezen strijd bleken de partijen beter tegen elkaar opgewassen dan in den vorigen kampioensmatch. De ver dedigers waren de besten. De doelman van O. was de beste van 't veld, hij heeft vele scherpe en verraderlijke kogels gestopt. Voor de rust waren beide partijen om beurten in den aanval. De eerste 10 min. dacht men dat O. zou winnen, doch de Bruin had z'n gelukkige schoen weer aan en O. kreeg geen kans. Met rust was 't nog blank-om. Na de tea begint de Ajax-schutterij zich te roeren en neemt men verscheidene schoten goed op de vizierkorrel. Doch zooals gezegd de O. keeper is op z'n post en zendt voorloopig alles retour. Na ongeveer 15 min. spelen geeft Jutte den bal aan v. Hesteren, deze draait handig om een paar tegenstanders heen (zelf ook eens schieten, Jan!) geeft den bal aan Schaap en met een schuiver a la Brockmann is 't 10 voor de rood-witten. Door dezen voorsprong speelt Ajax iets kalmer, maar Q. zwoegt om den gelijkmaker. Er worden eenige pit tige schoten op het Ajax-doel gelost, doch De Bruyn heeft behoorlijk lange vingers om iederen bal te grijpen en 't doel voor doorboring te behoeden. De Ajax-man- netjes staan echter ook niet stil en bezorgen den doel man van O. jeukende vingers. Het duurt dan ook niet lang, als Schaap den bal van rechts krijgt toegespeeld, hij glijdt langs een paar tegenstanders en schiet in den verkeerden hoek; voor den keeper ten minste! Had deze de armen en beenen van zijn collega aan den overkant gehad, ik had 't doelpunt nog niet geteld. Nu was 't 2—0. En bracht ook 't einde, want dezelfde scheidsrechter als de vorige maal floot 't eindsignaal. Als de berichten klop pen zijn de medailles al bij den drukker. WIMA. Hierdoor is Ajax V eveneens kampioen. Onze hulde! In het laatst van de volgende week wor den de medailles uitgereikt. G. Wij boekten jl. Zondag onze tweede overwinning. Thans in .een competitiewedstrijd tegen Albion II. Wij begonnen te batten en scoorden een totaal van 69 runs. Hadden J. Schoevaart met een zeer harde 42 en J. Martens met 13 singles niet goed weerstand gebo den, de score ware veel lager geweest, daar vijf Heeren een 0 maakten. De Zaandammers antwoordden met 46, waarbij Gehrels 5 voor 19 en Frans Schoevaart 2 voor 21 bowlde. Nogmaals ingaande faalde ons elftal vol komen. Slechts 29 runs maakten wij. Dukker met een voorzichtige 9 achter zijn naam was topscorer. De Albionezen moesten dus 53 runs maken om te winnen, doch door de goede bowlerij van Gehrels (7 voor 7) en F. Schoevaart (3 voor 10), door goed fielden onder steund, scoorde de tegenpartij slechts 17 runs. Wij won nen dus vrij gemakkelijk met 35 runs. In het geheel werden 5 onzer tegenstanders gevangen, terwijl drie Heeren den run out dood stierven. Ons fielden gaat dus ook vooruit. Vier honkbalspelers weigerden mede "te spelen omdat er slechts 3 Heeren in het elftal geplaatst konden wor den. De Heeren worden bedankt! Het is fraai! Noch- thans was de ploeg met 11 menschen, doordat o.a. Joop Martens, alhoewel geblesseerd, zich opofferde en mee deed. Bravo! Met belangstelling las ik weder het laatste Clubblad, waarin het alleszins lezenswaardig artikel „Training" mijn aandacht trok. De daarin genoemde nuttige lessen van den heer Kg. (ik meen een niet onbekend oud-voetballer), verdienen niet alleen te worden gelezen en herlezen, doch ook practisch te worden beoefend. Terecht schrijft de heer Kg., dat hij slechts eenige pun ten wil noemen, waarin de Eng. Profs onze meerderen bleken. Er zijn nog een groot aantal andere punten, waarin niet alleen de Engelsche Profs, doch tevens vele Engelsche Amateurs, ons verre de baas zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4