IIMMJi ecj No. 12 VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1924 7de JAARGANG. j -r UIT DE JAARVERSLAGEN. I Voor onze lezers, die de Jaarvergadering niet bijwoonden is het wellicht niet onaardig enkele belangrijke punten aan te stippen uit de Jaarverslagen. Van de competitiewedstrijden was Ajax-Feijenoord de match, die het grootst aantal betalende toeschouwers trok, namelijk 8200. Op dien dag waren dus plm. 10000 toe schouwers op ons terrein. Het grootst aantal toeschouwers was aanwezig bij N.V.B elftal Leeds U. Bij dezen wedsfdjd /passeerden 11000 betalende toeschouwers de loketten. Het aantal kijkers zal op dien avond niet ver van de 14000 af geweest zijn. R.C.H. en H.F.C. leverden resp. 7031 en 7109 kijkers, waaron der natuurlijk talrijke Haarlemmers. Voor S.V.V., 't Gooi en Z.F.C. bestond zoo goed als geen belangstelling: 3412, 3749 en 3652 zijn cijfers die boekdeelen spreken! Bij de overige wedstrijden varieerde het aantal om en nabij de 6500, zoodat de vermenging de publieke belangstelling een geweldige trap naar beneden heeft gegeven. In het geheel heeft Oudheusden 110.000 menschen op het terrein geteld, doch dit aantal was verre van voldoende om de recettes van verleden jaar te evenaren. Voor goed voetbal bestond voldoende be langstelling. Zoo noteerden wij dat bij Nederl. XI tal Stormvogels 10000 personen rondom het veld waren. Bij Ajax Blauw Wit voor het N.O.C.-fonds waren 8000 kijklustigen, die hun penningske offerden. Van onze friendly-games won Racing Club de Bruxelles het met 3000 betalenden. Voor oefenwedstrijden bestond overigens weinig belangstelling. Globaal berekend ging de belangstelling 25% achteruit en at staat en valt het Ajax huis nu juist niet door iets meer of minder publieke belangstelling, het is toch een feit dat bekeken moet worden. Wij spelen anders over 4 jaar voor stoelen of banken en in dat geval 'zouden wij de tribunes weer moeten afbreken. Het aantal werkende leden bedroeg 400, terwijl wij plm. 370 ondersteunende leden en 232 donatrices (dameskaarten) tellen. Het aan tal abonne's (terreinkaarten) bedroeg 325, een eenigszins andere vorm voor ondersteunende leden. Onze organisatie omvat dus plusminus 1350 personen, een respectabel aantal! Ajax telt verder een 50 tal aspirantleden, zoodat wij in de toekomst er zeer bevredi gend voorstaan. Een leelijke post was het laten maken van nieuwe urinoirs, grondwerk onder de tribunes (een en ander ingevolge order Bouw- en Woningtoezicht) welke grap onze club eenige duizenden guldens heeft ge kost. De reiskosten-rekening daalde aanmer kelijk, namelijk meer dan 100%, waar de ploeg resp. reserves het afgeloopen seizoen derde klasse hebben gereisd. Alhoewel het Be stuur er in geslaagd is het afgeloopen seizoen een zeer groot bedrag te bezuinigen noemt de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 1