CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX i Dt Ajax-internationals i GEMENGDE BERICHTEN. 87 We troffen dezer dagen in de Sportkroniek een volledige lijst aan van alle Nederlandsche internationals. De naam Ajax prijkt daarop met eere en wel door de volgende spelers: Namen Totaal int.wedstr. Tijdvak Gemaakte Goals Plaats de Natris Hordijk Fortgens Pelser de Boer van Dort Addicks Delsen Gupfert Buwalda Broekman de Kruijf Totaal 18 9 8 6 5 5 3 3 3 2 1 1 1920-1924 1919-1922 1911-1912 1921-1922 1923-1924 1920 1923 1921-1922 1919-1921 1914 1919 1921 4 2 2 voor midden ff achter doel voor f) ff ff ff ff midden 64 8 Correspondentie. Dr. A. K. Hartelijk dank. Houden ons aanbevolen. Redactie. In dit nummer wordt een lijst gepubliceerd van can didates voor het lidmaatschap. Deze candidaten zijn allen uitgenoodigd hedenavond kennis te komen maken met onze Enquêtecommissie. Indien de Commissie deze leden toelaat geschiedt zulks indien vóór 14 dezer geen stemming door een der leden is aangevraagd. Op het gebied van cricket kunnen wij iets gunstigs berichten. Onze eerste overwinning is binnen. Op Zon dag j.l. sloegen wij namelijk V.V.V. 4 met enkele runs op de eerste innings. Het was een zwaar bevochten overwinning; eerst om 6 uur werden de stumps opge borgen. Verschillende spelers deden óf met het bat of met den bal goed werk. Wij hopen dat het verder ook met dit spel crescendo zal gaan. Niet alleen wat het aantal goede wedstrijden maar ook wat het aantal spelers betreft. Aan het laatste ontbreekt nog wel wat! Er komt leven in de brouwerij. Op 9 Augustus a.s. speelt het Amsterd. XI tal op ons veld tegen Rotterdam. Op 24 Augs. a.s. ontvangt Xerxes ons in R'dam voor nederlaagwedstrijden. O.m. spelen Feyenoord, Sparta en V.O.C. mede. De Xerxesmenschen behoeven dus niet te klagen over gebrek aan deelname. Men zegt o.a. dat het Ajax-elftal sterker dan het vorige seizoen zal uitkomen. O.m. moet de ex-Gooi- speler van Kol een goede kans maken voor de links binnenplaats. Wij hopen dat Theo Brokmann dit seizoen nog zal uitkomen. De adspirantleden, die overgaan naar w. 1. worden in het e.v. cluborgaan gepubliceerd. Van alle kanten bereiken ons uitnoodigingén voor de opening van het seizoen. Heracles, Goahead, Willem II, N.O.A.D, e.a. staan al op het lijstje. Wij spelen echter op 31 Augustus a.s. resp. 7 Sept. in de matches door A.F.C. georganiseerd om den A.R.O.L. beker. De N.V.B. heeft Reynolds ten doode geboekt. Speelde deze Ajacied-oefenmeester een enkele „friendly" mede, thans heeft de N.V.B. bepaald, dat wij in het vervolg geen gebruik meer mogen maken van de capaciteiten van onzen oefenmeester. Och, arme! Over het N.V.B. bestuur schrijvende spijt het ons mede te moeten deelen, dat het Bestuur, althans ver schillende Heeren uit dit college, hebben besloten af te treden. Dit als gevolg dat de algemeene verg. van den N.V.B. het voorstel tot contributie-verhooging niet heeft aangenomen. Wij hopen, en zullen overigens zoo noodig alle daartoe benoodigde stappen doen, dat men op dit besluit terug zal komen. Volkomen zijn wij het eens met iemand, die onze voetbalwereld door en door kent, dat het strikt noodig is, dat aan den kop van voetbal-Holland een neutraal en voor alles ijverig Be stuurscollege staat. En deze factoren zijn bij het huidige Bestuur zeker aanwezig. ie Ajax I is het a.s. seizoen ingedeeld in afd. II Wes telijke eerste klasse met Stormvogels, D.F.C., H.B.S., V.O.C., Excelsior, U.V.V., R.C.H., H.V.V. en E.D.O, Ajax II in de Reserve eerste klasse met: Z.F.C. 2, E.D.O. 2, Haarlem 2, H.F.C. 2, Blauw Wit 2, D.E.C. 2, Spartaan 2, V.V.A. 2 en Rapiditas 2. Ajax III speelt met: Hollandia 2, W.F.C. 2, Storm vogels 2, R.C.H. 2, Blauw Wit 3, A.F.C. 2 en Water graafsmeer 2 in de Reserve 2de klasse A.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7