*M CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I LEDENLIJST. j Bedankt als werkend lid: S. M. de Busser, L. H. Bakker, J. H. van Dijk, J. v. Opzeeland. ir CLUBBERICHT. j -fc Ondersteunende leden van 5.welke overgeschreven wenschen te worden tot ondersteunende leden van 10—, gelieven dit aan mij zoo spoedig mogelijk op te geven. Zeilstraat 40, telef. 27275. J. OUDHEUSDEN. t Amsterdam Rotterdam, j Op Zaterdagavond 9 Aug. wordt op het Ajax terrein (aanvang 7 uur) gespeeld Am sterdam Rotterdam. Leden en donateurs vrije toegang tegen betaling van belasting. I OPROEPING. j 86 C. De binnen-voorwaartsen. Het is frappant hoe ergerlijk lui bijna al onze binnen- spelers zijn in vergelijk met hun Engelsche collega's, die bij eiken aanval der tegenpartij naar hun eigen doel terug komen. Dezer dagen zag ik op een oefen avond een Ajacied, die in een uur tijd nul, zegge nul keer terug kwam om te helpen. Zoo'n man moesten ze in een voetbal-rasphuis opsluiten, om te leeren werken! Zou het geen aanbeveling verdienen om binnen-voor waartsen bij de oefeningen eens een tijdje te laten half- backen? Allicht dat ze dan hun taak beter leerden be grijpen! D. Plotseling starten. Ziedaar weer een punt waar wij, kaaskoppen, nau welijks kaas van gegeten hebben! Het was 'n lust om te zien hoe de Leeds links-buiten een oogenblikje met den bal stond te draaien, om dan plotseling met den bal in volle vaart vooruit te schie ten! Onze spelers moeten zich zelf gewoonlijk op gang loopen, net als 'n fietsrijder eenige tellen noodig heeft om uit den ruststand zich op snelheid te trappen. Geheel anders zoo'n prof; hij staat stil en plotseling stuift hij in volle vaart vooruit! Mij dunkt dat start-oefeningen voor alle spelers nuttig zijn. Laat men eens 't volgende probeeren: Tien spelers staan op 'n rij, elk met 'n voetbal. Op 'n fluitsignaal zet alles zich in beweging, at top speed. Een 2e fluitsignaalallen staan stil, na een meter of 10 te hebben afgelegd. Een 3e signaalallen be ginnen weer zoo snel mogelijk met den bal te sprinten; na een meter of 10 te zijn opgeschoten, zet een 4e signaal allen ineens stop, enz. enz. 't Wil mij toeschijnen dat zóó ook onze spelers op korten afstand veel in snelheid zullen kunnen winnen! E. Den bal via 'n been spelen. In dezen, in Holland volkomen onbekenden truc, waren de Leeds-mannen bijzonder sterk. Telkens en telkens schieten ze den bal hard tegen het been eens tegen standers aan, en dan zijn ze allang met den terug- gekaatsten bal ervan door, terwijl de verblufte tegen stander nog kijkt waar de bal eigenlijk naar toe is. Zouden ook onze spelers niet eens probeeren dit losse- band-spel van 't biljart naar 't voetbal terrein over te brengen? Ze zullen hun tegenpartij er even goed mee kunnen overrompelen, als de Leeds-spelers hen er mee te pakken namen! Gaarne, M. de Redacteur, verzoek ik een plaatsje voor bovenstaande in ons Clubnieuws. Kg. Clubgenoot en! Komt U allen Zaterdagmiddag melden op het terrein voor de athletiek-oefeningen, niet alleen de jongeren, doch ook de le, 2e en 3e elftal spelers. Schrijft tevens in voor de Athletiek-wedstrij- den voor Amsterdamsche voetballers opdat ,,Ajax" ook daar een goed figuur zal slaan. Geeft Uw namen op aan den heer Koolhaas. Van deze aanmelding zal afhangen of de tradi- tioneele onderlinge athletiek-wedstrijden op Koninginnedag nog zullen doorgaan. Met het oog op het naderende voetbal-seizoen is het werkelijk geen overbodige weelde eens terdege te oefenen, daarom zullen in het bijzon der de loop- en springnummers worden behan deld. Het ligt voor de hand, dat de elftal-commis sies met belangstelling de verrichtingen zullen volgen. Athletiek beoefenen beteekent: snelheid en uithoudingsvermogen en dat heeft iedere voetballer noodig. Neemt spikes of rubberschoenen mede. De ge regelde oefeningen beginnen a.s. Zaterdag 3 uur. K. L. DE BOER, afd. Athletiek.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6