CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ATHLETIEK. A.A.C. organiseert a.s. Zondag op ons terrein athletische wedstrijden, bij welke wedstrijden onze leden kunnen tegenwoordig zijn, op ver toon van diploma. CRICKET. I TRAINING. A B de speler, die bij B 85 Het zal tal van lezers interesseeren nog enkele pers- beoordeelingen te lezen over onze wedstrijden in Scan dinavië. „Götenborgs Morgonpost" schrijft o.a. over den wed strijd AlliansenAjax (1-1): „Ajax heeft ook hedenavond den toeschouwers iets bijzonders laten zien waar het geldt een zeer fair en sterk spel wat de tactiek der verdediging betreft. Voor de pauze waren de Hollanders sterker en speelden be paald overrompelend. Nadat Ajax na de pauze den stand op 1—1 had gebracht, verdedigde men verder zoo schit terend dat er geen doorkomen aan was. Oorspronkelijk leek het of de Gothenburgers door pech achtervolgd werden maar later bleek dat de Amsterdamsche ver dediging ten volle voor haar taak berekend was. Wij moeten eerlijk bekennen dat deze Nederlandsche ploeg zeer goed heeft gespeeld, de sterkte van dit elftal zal voornamelijk in de beide backs Deen en Couton. De middenlinie en voorwaartsen pasten zich uitstekend hier bij aan. Voor keeper de Boer niets dan lof. De Zweedsche voorwaartsen waren er niet bijzonder in, doch den ove rigen spelers kunnen wij allen een goed getuigschrift meegeven". In Bergen schreef „Morning Paper" over Brann-Ajax (0-2) o.a.: „De Ajax-spelers bleken allen stevige knapen en hun kopwerk was af. De rechtsback (Deen), de rechts buiten (Reynolds) en de keeper (de Boer) vooral waren van bizondere klasse. Het was een vlugge match met Ajax iets in de meerderheid. De Brann-voorwaartsen faalden steeds in de buurt van het doel en waar Ajax hiervan beter profiteerde won deze club met 20. Slot- resultaat een goed gespeelde wedstrijd met een zuiveren uitslag." s i i \l/ Tfr i i - 7F i I Ook den derden competitiewedstrijd hebben wij ver loren. Op 13 Juli werd deze match gespeeld tegen D.V.C. II. Wij waren aanvankelijk met 7 doch later met 9 menschen. Na de twee volgende matches zullen dus volgens Bartjes steeds elf spelers in het veld zijn. Wij scoorden resp. 47 en 70 runs. Joop Martens maakte in de eerste innings een mooie 24 not out en Reynolds 10 runs. In de tweede innings was Jack met 17 runs matador. D.V.C. II maakte echter 63 en 79 runs en won zoodoende met 55 runs. T. Gehrels bowlde 8 voor 28 en 4 voor 35, een uitstekende prestatie. F. Schoe- vaart 1 voor 6 en 3 voor 11! terwijl de Munnik in de eerste innings 0 wickets voor 6 runs. I Nu binnenkort de hoogere elftallen van Ajax in training gaan, is het misschien niet ondienstig op eenige punten te wijzen, waarin de Engelsche profs in elk opzicht onze meerderen bleken te zijn. Wellicht doet men er zijn voordeel mede! A. Headen. Wie profs in letterlijken en figuurlijken zin met hun „kop" ziet spelen, moet wel erkennen dat ons headen nog nauwelijks dien naam verdient. De zuiverheid van 't plaatsen en de afstand, waarover dit geschiedt, laten bij ons nog zoowat alles te wenschen. Zou het geen aanbeveling verdienen reeds nu een nummer „vèr"- headen aan te kondigen voor de onderlinge wedstrijden op 31 Augustus? Mij dunkt een extra-prijs zou de lief hebbers wel aanmoedigen! En ook een nummer „zuiver" headen? Dit laatste b.v. aldus in te richten: Een bal wordt bij A opgeworpen; staat, moet trachten den bal zoo dicht mogelijk bij de plek C te headen. Q Wie 't dichtst bij C komt wint den prijs. Men neme AB een meter of 10 en BC ongeveer 't dubbele! Ik geef bovenstaand idee gaarne ter overweging. B. Voorzetten. Wanneer een Hollandsche buiten-voorwaarts zijn tegenpartij gepasseerd is schiet hij öf zelf op goal, öf hij zet den bal voor ongeveer evenwijdig met den goal. Hoe geheel anders de Engelsche buitenspelers! Geregeld loopen zij met den bal door tot aan de doellijn (dit is dus de lijn die cornervlag en goalpaal verbindt) en zetten dan zacht voor. van den goal af, aldus: Waarom is nu deze I Imethode verre te pre- fereeren boven hetgeen men Hollandsche spelers ziet doen? Om de een voudige reden dat alle spelers nu achter den bal zijn. Wie achter den bal is, kan nooit off-side zijn! Een goal uit zoo'n voorzet zit dus altijd en het schitterende tweede doelpunt der Boltonians tegen Ajax demonstreerde hoe voortreffelijk deze wijze van spelen is. Gaarne beveel ik dan ook buiten- en binnen-voorwaartsen aan om zich erop toe te leggen met den bal tot 't lijntje door te loopen en dan zacht van den goal af vóór te zetten. Dat kan heel wat punten opleveren!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5