0 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX voetbal. 84 rinck, Stam en Jo Smit als reserve. De Amerikanen wonnen op hun gemak met 171; 't had evengoed 't dubbele kunnen zijn. Wat gooien die lui geweldig hard en snel, enfin dat is nu eenmaal Amerikaansch. 12-7-24. Ajax IIConcordia II 696. Een drukfout? Neen, geachte lezer en lezerin, 't is klare (brandewijn) werkelijkheid. Mooie cijfers niet waar? O, u vindt van niet? Ajax II wilde alleen slechts laten zien waartoe zij in staan is! 't Was een zacht eitje voor ons; we spraken af, om alle bestaande records te verbeteren. In de 2e innings maakten we 23 runs en 't totaal van 69 runs, is record; nog nooit in de comp. gemaakt. Zoo stevenen we met reuzencijfers op 't kampioen schap af. In de Kruislaan werd voor de 3e klasse compt. door de jongere Ajaxieden, onder leiding van den heer Wes- sel, een wedstrijd gespeeld Ajax IIIZ.R.C. I, welke door Z.R.C. gewonnen werd met 2623. Zeker geen slecht resultaat. 26-7-24. Quick II—Ajax II 12—26. 27-7-24. Haarlem II—Ajax II 9—34. Nog een kampioen; vlug ben ik in m'n penhouder geklauterd om dit feit in de Ajax-archieven te doen opschrijven en den Secr. tevens stof te geven om een aanvang te maken met z'n 11de jaarverslag. Door den eerstgenoemden wedstrijd te winnen wer den we als kampioenen gelukgewenscht. Doch voor alle zekerheid wonnen we in Haarlem Zondagmorgen tusschen 1012 van Haarlem II met 34—9. In beide wedstrijden werd goed gespeeld. Vooral in laatstgenoemde. In 6 innings was de strijd reeds in ons voordeel beslist. Nog een wedstrijd tegen BI. Wit II rest ons. Winnen we ook dezen dan staan we ongeslagen aan de spits. Ajax I 7 gesp., 6 gew., 1 verl. Moeten nog een wed strijd thuis tegen Quick I. Ajax III won j.l. Zaterdag van V.V.G.A. met 2516, die jongelui willen niet voor de groote broers onderdoen. WIMA. 5-7-24. Ajax III.Centr. Suiker-Mij. 36-6. Een wedstrijd voor de jongeren, dus vanzelfsprekend tegen een suikerploeg. De ballen waren echter niet van suiker, dat ondervonden enkelen aan den lijve. Deze match, in hoofdzaak bedoeld als oefening en propaganda onder de jongere Ajaxieden, miste haar doel niet. Er blijken ook daar goede krachten te schuilen ziet den uitslag 366 welke onder goede leiding tot goede dingen in staat zullen zijn. Ziet slechts van Aalst, wat een stand, zijn arendsblik gericht op den bal om het hout in de juiste lijn te laten dalen. Met behoorlijke snelheid wandelt hij naar 't eerste honk en klauwt lustig voort. Dollee bezit goede keepers talenten; hij werd 't slachtoffer van zijn overmoed. Wessels is de oude bekende, wacht behoorlijk zijn beurt af en gaat voor „Double in the dark". Visser kan ik den raad geven veel spek te eten; 't is bevor derlijk voor een harden slag. De Dalmolentjes, niet „de molens aan den vliet"; de een bezit honkbal-allures, de andere, Theo, liep boos 't veld uit, omdat hij z'n zin niet kreeg. Dit is een zeer slechte gewoonte, „my boy". Op deze wijze wordt men geen goed Ajacied en kan je niet meedeelen in 't honkballers weitebrood. WIMA. 'i~ 17-7-24. Ajax IIZeeburgia II 50. Slechts kampioenswedstrijden heb ik te memoreeren. Door dezen wedstrijd te winnen bestaat er nog een goede kans om de horlogeketting te verzwaren. Thans nog van Oosterpark I gewonnen en de penningmeester moet over de brug komen. Over den wedstrijd valt niet veel te schrijven, want Ajax was uitgezonderd de eerste 10 min. geregeld in de meerderheid. Had Zeburgia beter geschoten en de Bruyn iets minder safe geweest er waren zeker gaten in 't net gekomen. Aan den anderen kant gaan enkele kansen vefloren door buitenspel. Dit hoort ook bij 't voetbal spel, Piet! Langzaam komt Ajax in de meerderheid. Jutte zwoegt hard. Schaap loert op een kans, welke hem dra geboden wordt. Met een hard en zuiver schot opent hij de score. Zeeburgia snelt nu weer op de Bruyn af doch deze omhelst den bal vriendelijk en zendt hem retour. Jan v. Hesteren krijgt den bal te pakken, geeft een schot tegen den paal. Schaap vangt den terugsprin- genden bal op en de keeper heeft beet. Zeeburgia valt weer aan doch slaagt er niet in te doelpunten. Dan rent Kuiper langs de lijn, geeft een goed voorzet welke via Schaap's schoen achter den doelwachter be landt. Rust 30. Na rust is Zeeburgia wat meer aanvallend, doch Jati Korver en de bekende pot zijn niet meer te passeeren, in laatste instantie staan er nog eenige lengtes onder de Ajax-lat. Een schot van v. Hesteren verdwijnt met behulp van den Zeeburgia-1. back in 't doel. 40. Zeeburgia pro beert 't met gewijzigde opstelling, doch 't brengt geen verbetering. Hun achterhoede blijft slecht spelen. Een maal komt de back nog in 't nauw, schiet hard tegen v. Hesteren aan én 't is 50. Verder gebeurt er niets noemenswaardigs of 't zou 't praatje van den scheidsrechter met de linesmen moe ten zijn, of de oorlogskreten van de Zeeburgia post! Onder doodsche stilte speelt de scheidsrechter zacht de inrukmarsch. WIMA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4