T CLUBN1EUWS DER A. F. C. AJAX Bij het aanschouwen van dit lijstje kan men zeggen: 't is nog zoo kwaad niet! Dit geef ik gaarne toe. Ajax heeft heel wat sterke tegen standers flink partij gegeven. Wanneer 't be stuur een gunstiger eindresultaat had willen bewerkstelligen, dan had het gemakkelijk en kele sterke tegenstanders kunnen vermijden en enkele zwakkere daarvoor in de plaats kun nen kiezen. Maar Ajax heeft integendeel meest al de sterksten uitgezocht. Dat valt toe te jui chen. Met recht kan dus gezegd worden: 't is nog zoo slecht niet! Maar 't Is toch slechter, veel slechter zelfs dan 't had kunnen zijn! Dat staat voor mij vast als een heele ste vige paal boven stilstaand water. Er zijn wed strijden verloren, meerdere zelfs zoowel voor de competitie als friendly games die niet verloren hadden behoeven te worden. En zijn onnoodig puntjes verspeeld en nederlagen geboekt. Een enkele maal was een minder gelukkige tactiek of een minder juiste opstel ling, dan weer gebrek aan geestdrift de oor zaak. Laten we er ons verder niet in verdiepen. Dat is thans doelloos. We constateeren het slechts bij 't aanschouwen van dit lijstje en dan is onze gedachtengang deze: In 't nieuwe seizoen, Ajacieden mag dit niet weer gebeuren. Alles moet er op gericht zijn om Ajax weer een leidende positie te ver schaffen. Maakt dit lustrumjaar tot een gloriejaar, Ajacieden NEVOH. I HONKBAL. 83 -L 28-6-24. BI. Wit I—Ajax I. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek en ook officiëele personen zoo gaat de be langstelling voor deze zomersport bij uitnemendheid in stijgende lijn vond deze le klasse comp. match, onder leiding van den Hr. Baggelaar, achter 't Stadion plaats. Evenals de ontmoeting op ons terrein, was de over winning ons, doch minder in cijfers dan in spelkwaliteit. Beide ploegen waren thans compleet, niettemin was Ajax aan slag en in 't veld in de meerderheid. BI. Wit komt 't eerst aan slag. Smit, de eerste man, bracht met een reuzenslag de eerste run. Volcamp de 2e run. Drilling wordt voor 't eerste honk door the long-fellow Harinck uitgevangen. Hij grijpt de ballen uit de lucht alsof ze aan touwtjes hangen. Jo Smit vangt dan 2 maal in goeden stijl een BI. Wit'er uit. Ajax aan slag heeft meer succes en brengt 't totaal op 5 runs. Met goede en pittige slagen verkregen. In de 2e innings doet BI. Wit niet voor Ajax onder en timmert eveneens 5 runs bij elkaar, totaal 8. Ajax maakt in de 2e innings slechts 1 run. In de 3e, 4e en 5e innings brengt BI. Wit haar totaal op 12, waarbij ze in de 4e innings voor rust out gebowld werden. De Rood Witten doen 't beter en maken 3 X 6 totaal 24. BI. Wit schijnt hierdoor eenigszins ontmoe digd, er wordt zenuwachtig verder gespeeld, wat hun spel niet ten goede komt. Voor den tweeden keer gaan ze voor nul uit. Bij de negende innings is de stand 1332 voor R. Wit. Ajax, meenende nu* de partij gewonnen te hebben, speelt nu wat laksch, waardoor BI. Wit kans ziet 7 runs aan haar totaal toe te voegen. Ajax behoeft nu niet verder te spelen, daar de speeltijd verstreken is, win nende met 3220 runs en 1 innings. Bij BI. Wit waren Smit en de keeper de besten. Bij Ajax waren allen goed. Bogaard liet 2 maal te vroeg zijn honk los, wat hem evenveel nullen kostte. Roodenburgh verving bij de 6e innings Kreuger, en tikte er lustig op los. Martens was de topscorer met 6 runs. Now boys a little time en de kampioensvlag wordt aan 't hout gebonden. Dan zingen we: Weitebrood is Weitebrood! 19-7-24. Concordia IAjax I 1426. „Three cheers"! voor de kampioenen. De eerste honkbalploeg van Ajax heeft 't kampioen schap na harden strijd veroverd. Concordia moest hier voor 't slachtoffer worden, om de rood-witte vaan te kunnen ontplooien. Daar deze vlag alleen voor de voetballers is zal er dus door de honkballers-vrouwen en -verloofden een nieuwe zijden vlag gebreid moeten worden. Onder een stevige bries leidt de heer Baggelaar op de ons bekende wijze. In 't begin gaat de strijd gelijk op, bij de 5e innings leidt Concordia met 87. Met de 6 innings is de stand 1010. Dan neemt Ajax weder een spurt en brengt den stand spoedig op 26. Concordia geeft er slechts 14 tegenover. Ajax speelde in dezen strijd niet op haar gewone kracht. Stam was de beste; zijn bowlen was what you call. Jo Smit kon zich niet geven als gewoonlijk, door een blessuur, opgeloöpen i1i den strijd tegen de Ameri kanen .Overigens gaven allen hun beste krachten. Con cordia hield tot de laatste minuut vol. Nu kampioenen daar gaan jullie; prosit! Weitebrood is weitebrood! 17-7-24. Ook op internationaal gebied levert Ajax honkballers. In den wedstrijd HollandAmerika, waren niet minder dan 5 Ajaxieden genoodigd: Roodenburgh, Martens, Ha-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3