CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX -het goede spel dat de spelers hadden gegeven waardoor ook sportief de tour een succes is geworden werd tenslotte als slotmarsch het „Jan de Boersche Molly" aangeheven, waar na het Ajax-raket als herinnering aan het mooie Christiaansche vuurwerk werd nage bootst. Het was meer dan welletjes! Een half uur later sleepte ondergeteekende zich moei zaam op het V. V. V.terrein naar de pitch om zijn resteerende krachten aan te wenden in den wedstrijd V. V. Y. H. C. C. En hiermede is deze trip aan de vergetel heid ontrukt. Mijn mede bestuursleden dient hier dank gezegd voor hunne groote mede werking. Het geheele gezelschap heeft den ge- heelen reis elkander den hartelijksten vriend schap bewezen, en de drie, geen vermoeienis kennende dames, hebben het geheel leuker en prettiger gemaakt. Jongelui het waren on vergetelijke dagen! Voor de laatste maal: „Molly, lieve Molly". J. J. G. HONKBAL. CRICKET. ~i~ \1 rp— 78 31-5-24. Quick IAjax 1 21-31. Hier behaalde Ajax een schitterende overwinning; door in de laatste innings 10 goede runs te maken was de wedstrijd gewonnen. 7 Juni verloor Ajax II van Haarlem II met 1819, doch vermoedelijk wordt deze match overgespeeld, daar Haarlem II een eerste negental-speler mee liet doen, met goedvinden van Ajax. 15 Juni Zilveren Bal-wedstrijden van Haarlem, alleen voor 2e negentallen; hier sleepte Ajax II den Zilveren 5 jarige mee naar Mokum, na van Haarlem met 234 en van BI. Wit met 199 gewonnen te hebben. De Haarlem-praeses overhandigde den bal aan den heer Roodenburg met een kleine speech en hoopte dat Ajax, eenmaal in 't bezit van zoo'n zilveren bal, dezen steeds zou verdedigen. De heer Roodenburg bedankte en merkte op, dat Ajax, eenmaal in 't bezit van zoo'n zilveren bal, deze niet gemakkelijk uit haar safe zou afstaan. En zoo gingen we allen voldaan met den „mallemolen", pardon: zilveren bal, naar huis. 21 Juni won Ajax II voor de competitie van BI. Wit II met 2320. Er werd van beide kanten slecht veldwerk gegeven. In de 5e innings maakten de Zebra's 10 runs. Maar Ajax ook niet mis, sloeg er ook 10 bij elkaar. Hiermede de leiding weer overnemend, welke wij tot het einde behielden. 22 Juni won Ajax I van Haarlem I met 21—8 en innings. -- Het le en 2e pegental maken thans een goede kans voor 't kampioenschap, dus worden 't toch 18 blikkie§. WIMA. Van den laatsten match Blauw Wit IAjax 1 kregen wij geen verslag. Wij waren echter persoonlijk ter plaatse en hebben geconstateerd, dat onze spelers met reuzenschreden vooruitgaan. Het slaan is, al veel beter en het veldwerk dito. Jopie Smit achter het wicket doet fraai werk, met het gevolg dat wij thans nummer een staan met gespeeld 6, gew. 5, verl. 1, punten 10. Wima heeft gelijk, 't worden plakken! Ajax II in de tweede klasse staat eveneens bovenaan, 't Is bar Daan! En nu al een derde elftal! Je wordt gevaarlijk voor de voetballerijRED. Onze eerste officieele competitiewedstrijd, in de tweede klasse van den A.C.B., is thans een feit. Op 29 Juni j.l. ontving A.C.C. III ons elftal, dat ter elfder ure slechts een zevental bleek, daar een viertal spelers, zeer tot misnoegen der andere spelers, verstek lieten staan. Ons elftal ging eerst batten en scoorde het behoorlijke totaal van 87 runs. Dukker met 14 not out had goed geopend. Van 5 voor 20 bracht Jan Schoe vaart het met Dukker tot 73 runs. Jan Schoevaart scoorde een harde 44 runs. Hij sloeg niet minder dan 9 vieren en een zes. De tegenpartij beantwoordde deze score met 106 runs. Wij hadden 4 bowlers aan het werk moeten zetten om de Heeren van de mat te doen ver dwijnen. Fre Qehrels bowlde 5 voor 31, de Munnik 3 voor 31, Dukker 2 voor 7 en F. Schoevaart 0 voor 23. Captain de Munnik gaf den strijd nog niet gewonnen en wij togen nogmaals naar de wickets. Gebroeders Schoevaart openden uitstekend en brachten het tot 33. Jan Schoevaart maakte thans 12 en Fr. Schoevaart 22 runs. Verder kwam Karei Ree- ser met 12 en Gehrels met 31 (topscorer) in de dubbele cijfers, waardoor het zeer behoorlijke totaal van 87 runs werd bereikt. A.C.C. III moest dus 55 runs maken om te winnen, waarvoor 3 wickets vielen. A.C.C. III won dezen match dus met 7 wickets en 7 runs. Gehrels bowlde in de tweede innings 2 voor 31 en F. Schoevaart 1 voor 25. Gezien het feit, dat dit onze eerste wedstrijd was, moeten wij over het resultaat vrij tevreden zijn. Zoo wel met bal en bat hebben eenige spelers bepaald fraaie cijfers behaald. De kroon spant Jan Schoevaart, welke 56 runs gemaakt heeft. Indien in de volgende wedstrijden ons elftal meer voltallig zal zijn, zullen de overwinningen niet uitblijven. Wij gaan vooruit. Nu 8 menschen in het veld, die op Zondag 6 Juli tegen V.V.V. 4 in het krijt traden. Tjerk ging eerst batten. Wij maakten nu 65 runs, waarvan de captain 12 runs. Meuwsen bleef met 15 not out en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 8