17s CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX geluk gehad ..met de rechtsprekers daar de vijf referees van het beste hout gesneden ble ken te zijn. De eerste victorie was dus binnen en de stemming werd met den dag beter. Vooral de imitatie Jan de Boer „Molly lieve Molly" deed opgeld en de laconieke gezeg den van Jan Schoevaart waren niet meer van de lucht. Woensdag 18 Juni bracht de Berger Bahn ons opnieuw langs de schitterendste dreven der wereld naar Christiana. Thans bleek dat Frigg alle records zou slaan wat een hartelijk ontvangst betreft. Des mor gens van 19 Juni, kregen wij de beschikking over een zevental privé auto's waarvan de eigenaars als chauffeur fungeerden. Na een 40 K.M. lange rit, jammer dat het weer ons in den steek liet, nestelden wij ons behaaglijk in een zomer-restaurant in de bergen, waar een kou de lunch geserveerd bleek. Met een 80 K. M. snelheid ging 't weer naar Christiana. De spe lers gingen daarna rusten en schrijver nam een kijkje in Christiana, waarbij hij de op merking moest maken dat deze hoofdstad van Noorwegen tot het mooiste behoort wat in Europa te zien is op het gebied van chique en aankleeding. De match tegen Frigg, num mer twee in het eerste klasse rayon Christia- nia, werd op een gras-loos veld gespeeld ten aanschouwe van 10.000 personen. De spelers kwamen als volgt in het veld: de Boer Deen Couton Martens Hassink de Bois Delsén Volkers de Kruijff Rutte Addicks Volkers kon helaas den strijd niet volhou den door de heup-blessure en moest met de rust door good old Jack vervangen worden. In de eerste helft liep Ajax heel hard van stapel. Rutte schoot het leer al spoedig heel hard in het net, en Wim Addicks die er dezen avond zeer veel zin in had, deed doelpaal en lat met een paar kogels dreunen. Maar aan den over kant werd hard gezwoegd om den gelijkma ker te voorkomen. Wij noemen ze in een adem Jan de Boer en Couton die dezen match er door sleepten. Zes, zeven schoten achter el kaar werden door Jan onschadelijk gemaakt en de rest der aanvallen werd door Couton 1 77 onmeedoogenloos om hals gebracht. De pauze kwam met 1 - 0 en even daarna schetterden de bravo's luide langs het veld als de stand gelijk gemaakt wordt. Wij kantmenschen re kenden op een 4-1 nederlaag, doch Reijnolds met zijn 4 voorwaartsen zette de tanden op elkaar. Couton is overal en beheerscht het spel volkomen. Dan krijgen wij plotseling een fijne pass van Jack. Rutte en André zitten er achter en een luide jubel in het veld beteekent dat de bal zit. De Frigg menschen kregen geen voet meer aan den bal en Ajax wint, al hoewel niet verdiend, met 2-1. Een onverge telijke match met een onverwacht schoone uitslag. Your left back wun the match, ver klaarde scheidsrechter Andersen, de secreta ris van den Noorschen Voetbalbond na afloop „Yoür captain and de Boer were the best men" en hiermede waren vriend en vijand het eens. Na afloop kregen wij een diner, gevolgd door café met poesjes, gevolgd door whisky- soda en likeuren! En dat in een droog land! Eerst om drie uur 's nachts was het feest uit. Jongen, jongen, wat kunnen die Noren tegen hun verlies en wat een gastheeren! Zoo iets hebben wij nog nooit beleefd! Den laatsten dag werd tenslotte besteed voor het koopen van snuisterijen en het pak ken Van de koffers. Des avonds om 6 uur nam de expresse ons mede en na een zeer prettige reis via Gothenburg, Copenhagen, Hamburg, stoomde de trein Zondagmorgen het C. S. binnen. Tot ons leedwezen echter 15 minuten voor den vastgestelden tijd, waar door menig familielid en belangstellende te laat kwam. In den trein had Couton bij het laatste ontbijt gelegenheid gevonden den schrijver van deze memoires dank te zeg gen voor de organisatie van den trip en voor de regeling. Hij wenschte zijn woorden verge zeld te doen gaan van een brieven resp. geld- portefeuille, beiden door Noorsch handwerk vervaardigd, welke hopenlijk een prettige herinnering zouden zijn voor de vele beslom meringen van de laatste 14 dagen. Nadat on- dergeteekende het gezelschap bedankt had voor de aangename wijze waarop de 14 va- cantiedagen tezamen gesleten waren; voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7