r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 75 strijd gelijk op. Alliansen maakte onhoudbaar het eerste doelpunt. Na de rust even een op flikkering in onze gelederen. Volkers schiet met den bal naar voren, als de Kruijff op het goede moment naar rechts passeert. De Zweedsche doelman loopt uit, doch Volkers aarzelt niet en maakt fraai gelijk. Tot het einde zijn de Zweden in de meerderheid ge bleven, doch het reeds genoemde viertal was overal. Ook Martens en Hoogland beten in deze periode zoo venijnig van zich af dat geheelen dag gebruikten om een onvergete lijke reis te maken naar Bergen. Langs het schitterende Myrdal en via het onvergelijke lijk mooie Finsen voerde de Berger Bahn ons naar het land van de fjorden. Ruwer, trot- sqher dan in Zwitserland werpen de bergen hjer hunne watervallen naar beneden. Door onbewoonde streken loopt deze spoorweg, die ons in 14 uur naar Bergen bracht. Telken male in extase gebracht door de fraaie na- tuurtafereelen was deze reis de kwestie van een oogenblik. In Bergen werden wij welkom geheeten door den president van Brann, kampioen van Noorwegen. In deze bergstad is het logies vrij pri mitief. In vergelijknig met het mooie Eggers- hotel was St. Olaf niet veel soeps. Doch een goed bed en een goede maaltijd is 't hoog noo- dige wat de toerist vraagt en zoodoende heb ben wij het hier best drie dagen kunnen bol werken. Interlaken heeft bijzonder veel van Bergen weg. Met de Floibanen naar Blaman- ner en Rundemanner, met de boot naar de overzijde van het fjort en met een auto naar Solstrand, dit waren de trips die een groot deel van het gezelschap heeft gemaakt. Prachtige vergezichten over bergen en al spoedig bleek dat de stand ongewijzigd zou blijven. Hartelijk toegejuicht bleef onze ver dediging meester van het veld. Met 1-1 kon den wij tevreden Eggers opzoeken waar den laatsten avond in gepaste vreugde werd doorgebracht, terwijl enkele anderen zich in „Tivoli" gingen amuseeren. Zeer voldaan gingen wij Zaterdagmiddag 2 uur stationwaarts en arriveerden des avonds om 10 uur in Bristol hotel te Christiana. Slechts één nacht werd hier doorgebracht daar ma-* wij Zondag 15 Juni den Met den Bergspoor naar Floien. Foto M. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5