74 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX werd voor onze knappe verdediging een mooi succes. Kamraterna verdiende de overwin ning, doch ons spel liet een zeer goede indruk na. Het was eenvoudig dag en nacht ver schil, de Hamburgsche parodie en deze krach tige en flinke match van onze jongens! de Boer, Couton, de Bois, Reijnolds, André én Volkers, ze speelden alsof er een kampioen schap was te behalen. Toen wij na de pauze met 2-0 achterstonden, stoof Volkers met den bal weg en door eén promoveeren. Gezien het feit, dat hij jaren lang naast Joop Pelser in de half-back-linie heeft gespeeld en Pelser in vroeger jaren een flinke linksbinnen was werd dit laatste baantje aan onzen ex-captain opgedragen. Wij gingen dus opnieuw in onze fraaie rood-wit blauwe truien (een aardig idee van de Ned. Bank) het veld in met: de Boer, Deen, Couton, Martens, de Bois, Hoogland, Schetters Volkers de Kruijff J. Pelser Addicks gloeiend schot noteerden wij ons tweede doelpunt tijdens dezen trip. Een juweel van een goal! Daarna kregen wij het bewuste banket en op Vrijdag 11 Juni moesten wij „Alliansen" bevechten, een ploeg die twee goals sterker geschat werd dan „Kamraterna". Wij zaten er wel mede daar de ploeg een beduidend te kort aan forwards had. Doch den avond te voren hadden Turnp, Koolhaas en onder- geteekende een uitstekend idee. (Zie de teekening. Red.) iMen besloot André de Kruijff tot center-voor te Ook bij dezen wedstrijd fungeerde onze ijverige Jan Schoevaart als linesman. Twintig minrtten voor het einde kreeg Wim Volke; zoo'n opstop per dat wij hem het veld uit moesten dragen. Geestman speelde de laatste twintig minuten in zijn plaats. Deze match was de match van de Boer, Couton, Deen en de Bois, die heel goed gespeeld hebben. Tien duizend toeschouwers hebben de harnekkige pogingen bekeken van Allian sen om ons te kloppen. Voor de rust ging de V V Het Stadion in Gothenburg. Foto M. J. K. ÏCHOfl/AAPT

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4