CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 73 Ruff, de Duitsche trainer, rekende ons op zijn vingers voor dat wij minstens met 9-1 of 8-1 „er in" zouden gaan. Met deze troostvolle woorden stapten wij Maandagmorgen om 8.30 uur in den trein naar Warnemünde. Ette lijke procenten ging onze hoop naar boven, toen wij Jan de Boer onder een luid hoera opvingen, welke uit den nachttrein Parijs, Keulen, Hamburg stapte en tot onze verba zing meedeelde dat hij in het geheel niet had gespeeld in Parijs! In Warnemünde bleek de Om acht uur des morgens had het geheele gezelschap ten slotte de benoodigde kamers en béhalve uw verslaggever, die de noodige zaken had te regelen, was er geen Ajacied voor het lunchuur te bekennen. In Gothen burg hebben wij vief zeer leuke dagen ge had. De heeren van Alliansen spanden zich buitengewoon in om óns terwille te zijn. Wij hebben een paar mooie trips gemaakt, o.m. naar Sarö waar eén picnic was georgani seerd en wij tenslotte met een boot het prach- lg. zee zeer kalm en een heerlijk noenmaal aan boord werd in de beste stemming verwerkt. In Gjester werd opnieuw den spoorwagen be klommen en om half acht reden wij Copen hagen binnen. „Terminus" leverde een fiksch diner en een uur later ratelde de expres ons via Helsingör naar het hooge Noorden. Des nachts om 4 uur werd Gothenburg bereikt, waar verschillende leden van Alliansen ons hartelijk kwamen begroeten. Hotel Eggers logeerde ons en binnen tien minuten lagen de 15 spelers in een verkwikkende slaap. Eenige heeren moesten nog een uurtje op hun kamers wachten waarvan Tump, Schoevaart, Kool haas en Grootmeijer gebruik maakten om met een vroegritje Gothenburg te gaan zien. tige meer bezeilden. Verder kregen wij eén pracht van een banket na afloop van den eersten match, waarbij Jan de Boer en Hoog land met hun mandolines de noodige stem ming er in brachten. Met dat al werd er ook voor gezorgd dat wij goede sport brachten. Tegen Kamraterna, een der beste clubs van Zweden, bracht Ajax in het veld: de Boer Hassink, Couton, Martens, de Bois, de Kruijff, Reijnolds, Geestman, Rutte, Volkers, Addicks. Na de rust verdween Rutte, Hassink ver huisde opnieuw naar de voorhoede en Deen verscheen op de backplaats. De wedstrijd Wij zochten tevreden „Eggers"op. Foio M. J. K. -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3