72 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ons veertiendaagsch uitstapje naar het Noorden is zoowel sportief als uit het oogpunt van een genoegenreis een groot succes ge weest. Behalve dat onze spelers er voor heb ben gezorgd lichamelijk in de beste conditie te blijven en wij zoodoende drie frappante uitslagen hebben geboekt, is de ontvangst ver der zoo hartelijk geweest, vooral in Chris- zelschap er genoeg van en om drie uur zaten wij in Streitz-Hotel aan tafel. De match tegen Altona had niet veel om het lijf. Wij brach ten in het veld: v. Heeswijk. Deen, Couton, Martens, Hassink, Rijnders. Delsen, Volkers, Schetters, de Bois, Addicks. Na ongeveer een kwartier werd Delsen door Geestman vervangen, terwijl gedurende het laatste kwartier de Bois naar de cen- tiana, dat deze vacantie voor alle deelnemers wel onvergetelijk zal zijn. Het gezelschap vertrok Zaterdagavond 7 Juni met den nachttrein naar Hamburg. Op Zondagmorgen 8 Juni kwamen wij reeds om half zeven aldaar aan, waar het gezelschap zich in Streitz-hotel installeerde. Alhoewel overeen was gekomen dat het elftal zich niet te veel vermoeien zou, werd het laatste oogenblik toch nog besloten een bezoek aan Hagenbeek te brengen. De prijs, welke, men voor een paar auto's vroeg, was echter zoo schandelijk hoog, dat wij in een stikvolle tram oo stap gingen. Bij Hagenbeek, een juist her opende nieuwe Artis, was het propvol. Bin nen een uur had het meerendeel van het ge- terhalf plaats verhuisde, Hassink naar rechts buiten en Geestman naar de linksbinnen plaats werd gedirigeerd. De wedstrijd zelf is een ge duchte tegenvaller geworden. De Duitschers waren ons vol komen de baas en wonnen ge makkelijk met 51. Geestman was de fabrikant van het doelpunt, van Heeswijk, reeds spoedig geblesseerd, liet een paar ballen door, die anders DE,-5£N zonder moeite gestopt zouden zijn. Wij trok ken met hangende pootjes af, terwijl menigeen calculeerde met hoeveel wij in hemelsnaam wel in het hooge Noorden zouden verliezen. \r~~ In Warnemünde bleek de zee zeer kalm. Foto M. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2