r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Onze Scandinavische toep. Het officiëele programma luidt als volgt: A.s. Zaterdag 7 Juni, des avonds 8 uur 15 min., vertrek naar Hamburg (Centraal-Station). Zondag 8 Juni, wedstrijd tegen Altona. Maandag 9 Juni, vertrek naar Göteborg. Woensdag 11 Juni, wedstrijd tegen Alliansen, te Göteborg. Vrijdag 13 Juni, wedstrijd tegen Alliansen, te Göteborg. Zaterdag 14 Juni, vertrek naar Bergen via Christiania. Dinsdag 17 Juni, wedstrijd tegen Brann te Bergen. Woensdag 18 Juni, vertrek naar Christiania. Donderdag 19 Juni, wedstrijd tegen Frigg te Christiania. Vrijdag 20 Juni, terug naar Holland, alwaar aankomst te Amsterdam Zondagmorgen 22 Juni, 11 uur. J. J. GROOTMEIJER. bleek mij ZEd. leelijk verkouden. De laatste tegen den Engelschen keeper opgewandeld en het veld uitgedra gen, zoodat onze twee vriendelijke gasten wel pech. De match met 41 verloren en dit zeer dragelijke uitslag, daar onder ons gezegd ik op 7 a 8 tegen 0 gerekend, unze gasten sympathieke indruk volkomen Gevestigd en wij met deze Engelsche vrienden wel zeer gelukkig. Jviaanuag 19 Mei. Vandaag veel nieuws opgedoken over een en ander. Heden n.l. bestuursvergadering en tal van belangwekkende kwestie s. Onder meer de prij zen voor boltonLeeds vastgesteld. De overdekte op J 4.open tribune J 2.50 en cok de staanplaatsen verhoogd. Doch deze prijzen nog laag in vergelijking met de prijzen op btamford Bridge. Wij verleden jaar j 6 betaald voor doodgewone plaatsen en de N.V.B. voor HollandDuitschland J 7.20 van het publiek ver langd, zoodat 'onze prijsjes nog kinderwerk. Dinsdag 20 Mei. Vanavond alarm. Mij bekend de N.V.B. Jan de Boer, Natris, Formenooy belet morgen te spelen en Grootmeijer naar verluidt met de handen in het „haar"! Doch Biscuit hierover cynisch gelachen daar z.i. onze Redactie hier niet te veel van over en een en ander slechts restanten. Intusschen waarschijn lijk morgen Schindeler onder de lat, terwijl Twelker, Jo Bak en Drijfhout onze reserves. En dit ten slotte nog aardige ploeg. Woensdag 21 Mei. Hedenavond naar AjaxBolton geweest. En Biscuit reeds om 6 uur met zijn „Ford" voor. De Engelschen voor Hollandsche ideeën te wild gespeeld doch geen 50 van de kracht gebruikt waar mede in League-matches spelende. De uitslag 31 voor de Engelschen en wij er dus netjes uitgedraaid. De resultaten 41 resp. 31 zeer bevredigend en de lie den, welke van oordeel wij van lotje getikt met het durven arrangeeren van deze matches en Ajax min stens met 100 er onder, er ditmaal glad naast. Ons Bestuur wel hulde voor den durf onze menschen met deze profs in aanraking gebracht, daar wij hier on tegenzeglijk veel uit geleerd- Donderdag 22 Mei. Nu de wedstrijden tegen de En gelschen ten einde mijn informaties genomen inzake de Scandinavische reis. Spijt mij zeer Brokmann gebles seerd en ZEd. niet van de partij. Doch nog kloeke spelers genoeg hun koffers gepakt en de Boer en Hees- wijk als keepers, Couton, Deen en Hoogland backs, Martens, Reynders, Hassink, de Kruyff en de Bois halfs, H. Delsen, Volkers, Rutte, Addicks, Schetters, M. Geest man en eventueel de Natris mans genoeg de buiten landers voldoende partij te geven. En ook zonder dikke overwinningen het gezelschap in staat veel plezier te maken. Zondag 25 Mei. Grauwe lucht en kletsnat in de Meer gearriveerd. £000 menschen om de lijnen geschaard en dit wel jammer voor Ajax-bestuur daar bij goed weer, ondanks hooge prijzen, wij zeker uitverkocht huis ge had. Bolton met 31 Leeds geslagen en de Wanderers X 69 zich het laatste half uur niet bijster ingespannen daar de overwinning een feit. Ondanks mijn sympathie voor Leeds den Bolton-captain hartelijk geluk gewenscht daar de Boltonians het beste team- En de routine het heden opnieuw van de jeugd gewonnen. President Ege- man met een aardige speech de watermolens aange boden en speet mij voor Leedsspelers deze achter het net gevischt. Maandag 26 Mei. Vanavond Jack Reynolds in de Linnausstraat. En deze de Leeds U naar het station gebracht, dewelke terug naar Engeland. De Britsche Heeren bizonder veel genoegen in Nederland gehad en met de beste herinneringen retour. Reynolds mij nog een en ander over de Duitsche reis der Trotters naar Zuid-Duitschland verteld en de ontvangst wel hartelijk maar bij het scheiden van de markt enkele clubs ver geten de goudmarken te deponeeren en Bolton hier over niet erg te spreken. Dinsdag 27 Mei. Veel nieuws over de Olympische spelen in de kranten en de Hollandsche jongens be houden in de Lichtstad aangekomen. Zeer benieuwd wat heden het resultaat doch Jan de Boer tusschen de palen en dit voor velen groote geruststelling. Van plan hedenavond naar Ajax 5Oosterpark 2 welke match op Middenweg II te spelen. Deze match j.l- Zondag namelijk verregend en de Heeren nu overeengekomen vanavond te spelen. De competitie thans bijna afge- loopen en vol vertrouwen in Adsp. B. dewelke fraaie kans op kampioenschap. En stel mij voor beslist 1 kist Kwatta voor de eventueele kampioenen beschikbaar te stellen 11 melk, resp. grenadine met 1 riet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6