=^1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Dagboek van een voetballer 68 Dit was een schitterend staaltje vangkunst. Deze innings voor BI. Wit een nul brengend. De 3e innings was voor Daan zeer vermoeiend, vijf maal wordt hij voor niets naar 't 3e honk gestuurd, door fout ballen van Harink. Doch bij den 6en slag heeft hij succes en komt thuis om de welverdiende rust te genieten. Kreuger maakt voldoende herrie om de aandacht te trekken, doch de BI. Witters laten zich niet storen. BI. Wit kon slechts een 0 halen in deze innings. In de 4e innings leveren de onzen goed spel en scoren 7 runs. BI. Wit stelt hier een punt tegenover. De stand is thans 17—5. De 5e innings brengt de topscore; door goed werk maken wij 13 runs en is de stand 305. De match is hiermede geëindigd. Zooals reeds gezegd was BI. Wit zeer onvolledig, doch Ajax gaf goed spel te zien, met Harink als de ster van 't veld. Bij BI. Wit was Drilling de beste. Door dezen stand staat Ajax in de le klas bovenaan. Zoo voortgaan, lui, dan krijgen we twee kampioenen. Dat zal een duur grapje worden: 18 blikjes (sardines) en dan de diners nog. Wat heb ik een honger! Zaterdag 31 Mei tegen Quick I; winnen, jongens! WIMA. De volijverige Honkbal-propagandist Roodenburgh (een kwade rakker voor de cricket-propagandisten!) zendt ons een circulaire van de Honkbalclub Haarlem voor serie- wedstrijden voor reserves. Wij hopen dat onze juniores in dit tournooi goed succes zullen boeken. De lust voor Honkbal blijkt in onze vereeniging zeer groot te zijn en wij slaan in de competitie een schitterend figuur. De Heeren zijn vrijwel iederen Zaterdag in het veld, trad met als resultaat 00. In het kamp der „Kickers" heerschte evenwel een optimistische stemming, nog steeds had men in zijn favorieten het grootste vertrouwen óp de overwinning. Meer dan een kwartier na hervatting had Willy geen bal aangeraakt. Na voortdurend heen en weer geloop in zijn doel, had hij tegen den linker doelpaal postgevat. De supporters der „Kickers" vuurden aan de andere zijde van het speelveld hun spelers geweldig aan. Men schreeuwde luid om een doelpunt, want er moest nog slechts 10 minuten worden gespeeld. Stella, achter Willy's doel staande en zijn verveling bemerkende, had zich ongemerkt naast dezen doelpaal geplaatst. De voorhoede der „Kickers" ondernam weer een waren stormloop en in het vooruitzicht op een goal, greep zij met zekere blijmoedigheid Willy's handbals- mede hem een vriendelijken blik toeknikkend. Steeds inniger werden hun gesprekken, waarbij Willy, voor het eerst gedurende het spel, ter beant woording Stella's zekere vraag, het hoofd tot haar wendde. Plotseling weerklonk een helsch geschreeuw, gegil, spelen daarnaast des Zondags propaganda-matches in de provincie, zoodat Ajax wèl veel voor Baseball doet dank zij Daan Roodenburgh en confraters. En al klopt er bij ons iets harder voor cricket dan voor honkbal eerlijk gemeendonze hulde! J. J. G. (Wegens plaatsgebrek beduidend ingekort.) Vrijdag 16 Mei. De toer naar Scandinavië nu toch in orde. Biscuit dit tenminste heden ter oore gekomen en wij ten laatste, toch naar de fjorden, n.l. naar Bergen. Reeds enkele malen voor zaken hier de reis naar toe gericht en dies mijn verzoek aan Redactie mij als ver slaggever Noorsche toer te engageeren. Voor verschil lende kranten, reeds uitgenoodigd en kwam mij voor dagboekenier op deze wijze voor een prikje naar Scan dinavië. Zaterdag 17 Mei. Vanavond het 24-jarig festijn en een kleine 1000 menschen in Bellevue. De voorzitter van de Feestcommissie een prettige openingsspeech en het Cabaret-Variété alleszins de moeite waard. Hier over Marius en Jan Schoevaart terzijde genomen onder 1 whisky-soda en de Heeren wel bédankt. Tevens ver zocht dit bedankje aan Grootmeijer over te brengen doch ZEd. meer achter de coulissen dan in de zaal en hierdoor niet in de gelegenheid dit persoonlijk te be werkstelligen. Zondag 18 Mei. Vandaag Ajax ILeeds en wij ons versterkt met Formenooy en Breeuwer. De eerste des morgens persoonlijk aan den trein begroet, doch gejouwDe linksbuiten der tegenpartij, reeds gerui- men tijd Willy's houding bespiedend, kreeg met een verren trap den bal van één zijner partijgenooten mooi toegespeeld. De achter-spelers der „Kickers" stonden reeds over de helft van het speelveld. Nog even een dribbel, een bliksemsnel schot in den rechterhoek van Willy's doel, en de goede verwachtingen der vele „Kickers"-aanhan- gers werden teniet gedaan. Onder doodsche stilte verlieten spelers en toeschou wers het terrein. Ten tweeden male was het kampioenschap „De Kickers" ontgaan. Stella zag men nadien nimmer meer achter Willy's doel staan. Een jaar later vierden zij hun verloving. Dien dag veroverden „De Kickers" het langbegeerde kampioen schap en vierden zij dus dubbel feest. (Historisch.) Té. Gé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5