i\r~~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX niet alle dan toch het meerendeel der wedstrij den persoonlijk bijgewoond zullen hebben. Indien men ons zou vragen wie de beste man van de 26 Engelschen was, die in de wed strijden gespeeld heeft, zouden wij ongetwij feld Finney noemen. De speler die tegen ons rechtsbinnen en tegen Leeds U linksback heeft gespeeld. Reeds veel in vroeger jaren van Finney gehoord, hebben w- speciaal op 's mans capaciteiten gelet. Zonder speciaal op te vallen heeft deze speler een zoo technisch hoog staande partij gespeeld, dat als wij het „croix d'honneur" moesten uitreiken, dit zeer zeker Finney op de borst gespeld zouden hebben. Ten slotte past hier een woord van erken telijkheid aan ons Bestuur voor het initiatief en den durf een dergelijk belangrijk tournooi te arrangeeren. Naast enkele leerrijke wed strijden heeft het Bestuur ten slotte de geld middelen ook nog kunnen aansterken, zoodat het geheel een fraai succes is geworden. REDACTIE. _yj 67 HONKBAL-COMPETITIE. j j i 24-5-24. Ajax I—BI. Wit I. 30—5. „The big match" blijft altijd, op welk gebied van sport 't ook zij, AjaxBI. Wit. clubavond, alles en nog veel meer wat voor „de Kickers" van nut kon zijn. Opvallend was het evenwel, dat zij tijdens het spel nooit rustig kon zitten kijken. Steeds een opspringen bij het koppen, een vooruitschuiven en trappen bij het schieten, een abnormaal roode kleur op haar wangen, tijdens de bedreiging van Willy's veste, vergezeld van een min of meer onderdrukt gillend geluid. Dit alles waren de kenmerken dezer vriendelijke club-aanhang ster. Zij was dan ook de gelukkige, welke Willy op zijn verder levenspad met raad en daad zou bijstaan. Voor haar bestonden slechts Willy en „De Kickers". Hun engagement was voor de clubbestuurders en leden allang geen geheim. Slechts den datum hunner verloving konden zij maar niet te weten komen.- Stella en Willy hadden hun officieelen verlovingsdag voortdurend geheim gehouden. Totdat de interessante wedstrijddag aanbrak, en zij eindelijk hun nieuwsgierige clubgenooten konden bevredigen door hen mede te dee- len, dat dezen zelfden dag, waarop het kampioen schap der „Kickers" hopelijk zou worden veroverd, zij tevens als hun dag hadden gekozen. Zoo ook deze wedstrijd. Jammer dat BI. Wit niet op volle kracht kon uitkomen, dit had zeker de span ning verhoogd, hoewel het aan spannende momenten in dezen wedstrijd niet ontbroken heeft. Bijna zou de match niet zijn doorgegaan wegens regen. Doch tusschen een paar droge buiën door gaf de heer Baggelaar 't sein om te beginnen. BI. Wit gaat 't eerst 't veld in en krijgen onze menschen gelegen heid hun slagtalenten te toonen. Dirk van Gelderen onze wijdbal-specialist komt 't eerst aan „bat" en gaat op de oude wijze naar 't eerste honk. Roodenburg geeft een fikschen tik en stelt zich verdekt op achter 't tweede honk, Dirk maakt intusschen de eerste run. Kreuger wordt schitterend door den zebra-Smit uitgevangen. Wim Dubois maakt 't drietal 000 compleet. Met 4 runs verwisselen we. BI. Wit's eerste slagman Gast, is goed op dreef, komt bij den eersten slag op 't 2e honk- Smit wordt uitge- bowled. Drilling slaat ook geweldig hard en Gast maakt hierop de eerste run voor z'n club. De stand wordt 44, waarmede wij de 2e innings ingaan. Baars wordt door Martens vervangen. Deen slaat er lustig op los dat alles rood en groen gestreept ziet. Dirk gaat weer op de bekende wijze. Harink geeft een goede linksche, waarop Deen en v. Gelderen thuis komen. Roodenburg en Harink brengen den stand op 84. BI. Wit heeft in de 2e innings niet veel geluk. Bo gaard bowled goed, kan nog iets harder en zuiverder! Een beetje trainen op den korten afstand en 't zal wel gaan. Gast wordt door Harink uitgevangen, Smit be landt in dezelfde veilige handen. Een laag aangegooide bal waarop sierlijk naar gedoken wordt, belandt tus schen de zwemvliezen van the little Herring. Dien Zondagmiddag was Stella reeds vroeg op het terrein, en, zooals steeds, behulpzaam in het buffet. Het liep reeds tegen twee uur, en verschillende spe lers betraden het veld. Onder de laatsten behoorde Willy, de keeper. De scheidsrechter had reeds voor beginnen gefloten, dus veel tijd bleef er niet over voor een gesprek met Stella. Vandaar dat beiden slechts een snellen, doch innigen blik met elkaar wisselden. Als naar gewoonte der laatste wedstrijden had Stella, tijdens het spel, achter het doel van Willy plaats ge kozen. Haar aanwezigheid inspireerde Willy's spel meer en meer. Gewoonlijk had hij een gevoel van grootere geruststelling en vertrouwen in zich zelf. Dien dag echter had hij, kort voor den aanvang der match, een zeker beklemmend gevoel. Hij miste de rustige ademhaling van voorheen. Een angstig voor gevoel kwam in hem op, al liet hij dit Stella nimmer blijken. „De Kickers" waren in de eerste speelhelft verre in de meerderheid, doch konden door eenige zenuwachtige voorhoedespelers niet doelpunten. Zoodat de rust in-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4