CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 1 FEUILLETON Aan dit artikel, dat wij op verzoek van Rey nolds in het Nederlandsch hebben overgezet, valt weinig toe te voegen. Gevoegelijk kunnen wij de wedstrijdversla gen achterwege laten omdat onze leden, zoo T~~ 66 "Al een vriendschappelijke ontmoeting was, beter had kunnen nalatenhet blijft een feit dat deze speler nog nooit in Engeland tot de orde geroe pen is. Dat wil wat zeggen voor iemand die 16 seizoenen achtereenvolgens voor BoltGn heeft gespeeld onder scheidsrechters die veel strenger zijn dan onze Hollandsche rechtsprekers! Verder zijn deze spelers allen door geregelde training beduidend sterker dan de amateurs en het maakt daardoor spoedig den indruk van ruw spel als deze bodys in aanraking komen met lichte spelers als Drijfhout, Volkers e.a. Omdat Bolton meer „handige" spelers in haar team heeft dan Leeds wist men de molentjes te winnen. In de tweede helft was de match een groote teleurstelling. Ik moet er evenwel op wij zen dat Bolton 8 matches in 12 dagen had ge speeld. Men heeft in het buitenland clubs als Sparta (Praag), Furth-Niirnberg resp. met 3-0 en 4-0 geslagenGezien dat de Engelsche profs zonder twee of drie van hun geregelde spelers op toer waren, is dit een fraai resultaat. Ver schillende spel rs speelden daardoor op plaat sen die zij in e League-matches nooit innemen en dit verklaart veel. Tegen Ajax speelde Jen ning linkshalf, op de backplaats en Tinney, een ■■■■■■■■■■■■■iiiiiiMiiaiiiMavavrttiviaaMMMiMiaaaMiiiniiii EEN LES. Reeds dagen tevoren heerschte er groote spanning onder de clubleden en supporters van de Voetbalclub „De Kickers". Voor de verovering van het kampioenschap hunner afdeeling zou, den e.k. Zondag, hun laatste wedstrijd op eigen terrein in een overwinning moeten eindigen. De geheele week was deze belangrijke wedstrijddag het onderwerp van alle clubvrienden in het pittoreske dorp. De voetbalvereeniging „De Kickers", opgericht door eenige oude schoolkameraden, welke na beëindiging hunner schooljaren de sportvriendschapsbanden niet wenschten te verbreken, had ook bij andere school kennissen groote belangstelling verkregen. Voor den uitmuntenden doelverdediger en oprichter Willy Wambers, stond deze dag in een voor hem bijzonder teeken. Sinds de oprichting der club was de verdediging van van de beste links-backs in Engeland op de rechts-binnenplaats in de voorhoede. De laatste maakte een splendid goal" in de eerste helft van den wedstrijd. Wat dergelijke elftallen in normale omstandigheden bereiken is gemakke lijk na te gaan. Deze spelers, die een zeer zwaar seizoen achter den rug hebben door het spelen van niet meer of minder dan 50 wedstrijden in League en Cupmatches, spanden zich niet boven matig in. Men speelde juist goed genoeg om alle matches op het vasteland te winnen en men is kier volkomen in geslaagd. Wat onze spelers vooral uit deze wedstrijden hebben kunnen leeren is onzelfzuchtig h e i d". Iedere speler speelde voor het elftal en niet voor zichzelf. Balcontróle. balstoppen, pas- seeren en goed kopwerkdit zijn de onderdeelen van ons spelwelke onze spelers goed hebben zien uitvoeren. Laat ons allen hopen dat alle spelers kier veel uit hebben geleerd. JACK REYNOLDS. het doel aan zijn zorgen toevertrouwd. En het dient gezegd, dat Willy dit vertrouwen nimmer heeft be schaamd. Zijn opstellen, vangen, wegwerken en uittrappen, kortom al zijn werkzaamheden tijdens het spel maakten op zijn medespelers en vele clubvrienden een buiten gewonen indruk. Daarbij was Willy een vriendelijke „boy". Altijd in opgeruimd humeur, voor elk zijner sportmakkers en collega's steeds een vriendelijk woord. Was het wonder, dat Willy door zijn clubkameraden als het ware op de handen werd gedragen? Of tijdens de gezellige clubavonden menige donatrice bij het uit spreken van zijn naam, of het zien zijner verschijning, haar jeugdig hartje sneller voelde kloppen? Willy was in één woord de ziel der „Kickers". Onder de vele bewonderaarsters dier club behoorde ook Stella, één der trouwste supporters der groen- hemden, tevens Willy's buurmeisje. Nimmer ontbrak zij op het appèl, zoowel bij uit- als thuiswedstrijden. Niets was haar te veel om voor de club te verrichten. Het borduren der clubvlag, de nauw gezette instudeering der muzieknummers voor den -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2