No. 9 ZONDAG 1 JUNI 1924 7de JAARGANG. I Indrukken van onzen trainer. f jij. De Bolton Wanderers en Leeds U in ons land. Gaarne voldoe ik aan uw verzoek mijn indruk ken in onze courant weer te geven over het spel der Engelsche gasten. In den eersten wedstrijd heeft het Nederl. elftal een mooi succes kunnen boeken door het gelijke spel tegen Leeds U. alhoewel de Engel- schen in het veld beduidend beter speelden. De Hollandsche doelverdediger had menig benauwd oogenblik en niet minder dan 4 maal werd tegen paal en lat geschoten. Van der Meulen moet ik wel mijn compliment maken voor zijn uitstekend spel onder de lat. In dezen match maakte Leeds een uitstekende indruk. Men speelde een rustig weloverwogen spel en waar het hier gold een soort exhibition te geven, slaagde men hier uitstekend in. Het leek menig oogenblik van den wedstrijd of de bal alleen in het bezit was van de blaauw-wit getruide Engel- schen, zoo keurig waren alle centers geplaatst In den match tegen Ajax had de Engelsche ploeg een gemakkelijker taak. Onze verdediging had een harde 90 minuten en talrijke momenten van den strijd was het 't bekende spelletje van kat en muis. Het publiek was opgetogen over de wijze waarop de Engelschen den bal controleerden centerden en kopten. Toch heeft ons elftal zich zeer goed geweerd. Tot het laatste oogenblik heeft de ploeg gewerkt en geen oogenblik dacht men er aan den wedstrijd gewonnente geven door slap spel. Velen zullen niet begrepen hebben dat de En gelschen niet meerdere malen hebben gescoord Doch gezien van het standpunt dat de Heeren een zuivere demonstratie van correct voetbal wensch- ten te gevenkan ik mij voorstellen dat de Leeds U. met 2 goals tegen onze Olympische ploeg ten volle trevreden was. Hun beste spel hadden de spelers van Leeds voor den Haagschen match bewaard. De Hage naars zullen dezen strijd niet gemakkelijk ver geten. Als men gewild had, dan had men wel 10 goals kunnen scorenzoó frappant was hun speelwijze. Zonder veel inspanning werd op nieuw een fraaie demonstratie gegeven. Het groote geheim vcm het 'prachtige spel was dat al le spelers precies op hun plaatsen stonden en dat het plaatsen van den bal zeer zuiver ge schiedde. Het maakte op mij den indruk dat een deel van het publiek hef tijdens Bolton Leeds niet erg op enkele Boltonians had begrepenSpeciaal de linksbinnen Joe Smith, captain van Bolton moest het enkele malen ontgelden. Vooral zijn appeleeren, wat wij kier niet gewoon zijn, viel niet erg in den smaak. Men vergete echter niet dat de aanvoerder van een ploeg ten allen tijde bij den scheidsrechter mag appeleeren. Al deed Smith enkele dingen, die hij, vooral omdat het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 1