CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 63 A door 9 en B door 8 man vertegenwoordigd was. De B-junioren klopten voorts O.V.V.O. met 131, wat 'n ouderwetsche juniores-uitslag mag heeten! Voor rust tegen wind in werden 5 doelpunten gemaakt. Na rust maakte Ajax nog 8 goaltjes en redde O.V.V.O. de eer met 'n ver schot, dat via de knuisten van de Groot en de paal in ons doel terecht kwam. De Adspiranten A behielden hun kansje op het kampioenschap door Wil. Vooruit met 7-0 en A.F.C. met 51 te slaan. De Adspiranten B hebben weer 2 stappen verder gezet op den kampioensweg. 4 Mei werd van V.V.A. met 41 gewonnen. Na een gelijk opgaand begin, komt Ajax in den aan val. Meier schiet naast, 'n Penalty wordt ge mist. V.V.A. valt aan, doch v. Gelder werkt weg. Meier geeft ons nog vóór rust de leiding. De rust wordt benut om eens flink tegen elkaar te kankeren. Jongelui, dat mag in geen één elftal en zeker niet bij 'n a.s. kampioen voorkomen. Na rust worden dotjes van kansen onbenut gelaten. V.V.A. maakt gelijk 11. 'n Gevaar lijke aanval van V.V.A. wordt nog bijtijds on schadelijk gemaakt. Heidenreich hergeeft ons de leiding 21. Muller maakt no. 3 en na een goede combinatie tusschen Meier en Heiden reich, scoort de laatste no. 4. Einde 41. Zondag j.l. werd met 20 van S. D.W. ge wonnen. Ajax nam de leiding uit 'n penalty. Na rust vergrootte Meijer, na netjes door de S. D.W.-verdediging te zijn heengedribbeld, den voorsprong, 'n Mooi doelpunt. Maken we onze balans op, dan zien we een zeer gunstig totaal resultaat. De onderlinge ontmoetingen tuschen A- en B-jun. buiten beschouwing ge laten, noteeren we het volgende: 11 gespeeld, 8 gewonnen, 2 gelijk en 1 verloren. 18 punten van de 22 82 'n Goede eindspurt op komst? ADE. Steunt het Olympisch Fonds 1928 i Ons Internationaal Programma Zondag 18 Mei, 2 uur: AjaxLeeds U., scheidsrechter M. Bos. Leden en donateurs vrijen toegang, eveneens houders van terrein kaarten vrij entrée. Woensdag 21 Mei, 7 uur: AjaxBolton Wanderers. Leden en donateurs, zoomede houders van terreinkaarten vrijen toegang. Zondag 25 Mei, 2 uur: Bolton Wanderers Leeds U. Leden en donateurs vrijen toegang. Houders van terreinkaarten geen vrij entrée. Zondag 8 Juni: AltonaAjax te Hamburg. Woensdag 11 Juni: AlliansenAjax te Göteborg. Vrijdag 13 Juni: AlliansenAjax te Göte borg. Maandag 16 Juni: FrederiksstadAjax te Frederiksstad. (Waarschijnlijk). Woensdag 18 Juni: BraunAjax te Chris- tiania. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. Ingezonden stukken Waarde Heer Grootmeijer, Ik ben overtuigd namens velen te handelen, wanneer ik hierdoor een bescheiden woordje van protest laat hooren, naar aanleiding van het maar steeds weer in den treure hand haven of doen meespelen van spelers in Ajax I, die daar absoluut niet in thuis hooren. De wedstrijd van gisteren heeft daartoe de maat doen overloopen. In hoofdzaak doel ik hier op eenige spelers in de voorhoede. Laat het nu eindelijk eens uit zijn en bespaar ons de verdere genietingen van deze heeren. Nog is het tijd. Het spelpeil is al genoeg ge zakt, laten wij nu niet voortgaan, om er een klucht van te maken. De genoemde spelers kunnen beste, brave jongens zijn buiten het veld, in dit opzicht zijn ze mij even lief als alle anderen, maar nu we =21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7