{T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX strijd plaats. Ajax telde eenige invallers, die echter van prima kwaliteit waren. Na eenig heen en weer getrap komt Ajax 't eerst in het offensief. Vinnig doorzetten van de Boer heeft een corner tot resultaat. Veen lost 't eerste goede schot, wat de T.O.S.-doelman naar be- hooren verwerkt. De Boer leidt 'n snellen aan val, waaruit hij zelf met 'n mooi doelpunt de score opent 10. Even later zet de zelfde speler ineens in uit 'n voorzet van Swijnen- burg. De T.O.S.-doelman stopt. Als de Boer zich op robuste wijze door de T.O.S.-verdediging heenwerkt, wordt hij al léén voor den keeper staande eenige malen in den rug bewerkt. De gegeven penalty wordt eerst door Just Grootmeijer tegen den paal geschoten. Te vroeg uitloopen wordt den T. O. S.-keeper noodlottig, want bij 't over nemen maakt Just geen fout 20. Eenige T.O.S.-aanvallen stellen de verde- ging op de proef. Provily, die ditmaal onder de lat stond, bleek alras het in hem gestelde vertrouwen waardig te toonen. Een prachtaanval krijgen we te zien als de Boer en Just koppend en trappend in 'n snel tempo de T.O.S.-verdedigers passeeren. Een T. O. S.-back weet in laatste instantie te redden, 'n Goede aanval wordt door hands onderbroken. Vlak voor rust noteeren we ons 3e doelpunt. Als de T.O.S.-backs opgedrongen zijn, krijgt de Boer 'n keurige trough pass. 'n Snelle ren en 'n kogel in het T.O.S.-doel en het is 30. Na rust wordt er onzerzijds heel wat min der te zien geven. Uit 'n voorzet maakt T.O.S. met 'n keurigen kopbal 'n tegenpunt 31. Swijnenburg rent en schiet. T.O.S.-doel man stopt. Uit een keurigen voorzet van Swij nenburg lost de Boer 'n schot dat via de handen van den T.O.S.-doelman en de deklat overgaat. De invallende duisternis maakt het spel moeilijker. Einde 31. 't Meest opvallende in dezen wedstrijd vonden we 't midvoor-spel van den ex-Zeeburgiaan de Boer. De wijze, waarop hij de doelpunten maakte, was keurig, 't Was een snelle, stevige partij voetbal dat deze boy speelde. Als hij zich niet laat ontmoedigen en zich ook niet overmoedig gaat gevoelen kan hij het onder leiding van Jack zeker 'n heel eind brengen. In de eerste klasse E had Ajax V beide Zon dagen vrij. Naar we vernemen staan onze kansen om het protest tegen Zeeburgia II te winnen er goed voor. Eventueel zou dan de 23 nederlaag geannuleerd worden. Hiermee zouden wij dan 'n voorsprong van 1 punt op Bl.-Wit 4 verkrijgen, waardoor Ajax 5 dan met 3 nog te spelen wedstrijden haar lot in eigen handen zou hebben. We zullen er 't beste van hopen, want onze jongens hebben vooral in 't begin van 't sei zoen hard gewerkt, 't Zou ons dan ook veel genoegen doen als Over c.s. de kampïoens- medaille in de wacht sleepten. Ajax VI ging op bezoek bij den kampioen harer afdeeling, D.W. S. 2. 6 spelers waren weer te laat, zoodat eerst om IIV2 uur begon nen kon worden. Vóór rust was Ajax sterker, kreeg op onfortuinlijke wijze een tegenpunt te boeken. Na rust was D.W. S. de sterkere en vergrootte met 'n mooi doelpunt de leiding. Einde 20. t' Was 'n vrij goede wedstrijd. 't Spel van Harinck in de voorhoede en Kruyswijk in doel verdient vermelding. Ajax VII won van Rap. 2 met 3-1 en speelde tegen Neerlandia 4 'n 11 gelijk spel. Ajax VIII behaalde 'n flinke 60 overwin ning op Avanti 3 en moest zich tegen P.T. 2, anders niet een van de sterksten, met een 22 gelijk spel tevreden stellen. In de Juniores-afdeeling bekampten de A- en B-junioren elkaar. De eerste ontmoeting Woensdagavond j.l. eindigde in 'n 91 over winning van A. In de 2e ontmoeting zat het de A-jun. niet zoo glad. A nam de leiding door Mikkelsen. B kreeg nog vóór rust 'n goede kans op den gelijkmaker in den vorm van een penalty. Wolf Schoot echter hoog over. Na rust maakte Koppen no. 2 voor A. B scoort dan met 'n mooi schot tegen. Een ontijdig uit loopen van keeper de Groot veroorzaakt B's derde tegenpunt. Dolé maakt aan den anderen kant eveneens 'n fout 32. Koppen zorgt met 'n goed schot voor 'n overwinning van A 42. Kenteekenend voor de weinige animo is, dat 1 62

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6