r CLUBNIEUWS I I Van de Adspinant-Veteranen j 7^ ll-5-'24. Ajax 6 BA.D.W. 2 5—2. Preciesuur fluit de scheidsrechter be ginnen en trapt A.D.W. af. 't Spel gaat vlug heen en weer en de tegenpartij is sterker. Men combineert goed. Toch hebben wij het eerst succes als Schaap, die voor de Boer linksbin nen speelt, den bal vrij krijgt en met een on houdbaar schot doelpunt. De vreugde is echter van korten duur. A.D. W. oefent een geweldigen druk op ons doel uit. Bij een schermutseling valt Bep met den bal, 2 A.D.W.'ers trappen net zoolang tot de bal achter den keeper komt te liggen. M.i. was dit een free-kick. Doch de scheidsrechter wijst naar 't midden. Met den stand 11 gaan we aan de tea, we bespreken op hartelijke wijze hoe we 't tweede deel zullen afwerken. We speelden nu tegen den wind in doch 't vlotte veel beter dan voor de rust, er werd nu zeer goed gecombineerd. De half linie gaf de ballen zuiver aan, doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Een snelle doorbraak van den rech- ter-wing der A.D.W.'ers, een goede voorzet volgt, de middenvoor staat ongedekt en de bal walst voorbij Bep; 't is 21 voor A. D.W. Onze voorhoede laat 't hier niet bij. Snel gaat de bal van man tot man, het leder komt bij Schaap, die eenige tegenstanders passeert, tot slot een prachtschot en de stand is weer gelijk. Nu is 't met A.D.W. gedaan. Ben krijgt den bal te pakken, loopt door de heele verdediging heen en maakt z'n eerste goal voor 6 B. Onze midvoor vindt dat blijkbaar wel een beetje te erg en kan geen rust meer vinden. Goed com bineerend met z'n rechter buurman zig-zag- gen ze door de A.D.W.-verdediging heen met besluit een fraaie goal van Tienus. 42. A.D.W. komt bijna niet meer over de helft of hunne aanvallen worden afgeslagen. Lieder- mooy geeft den bal aan Jan, deze schiet hem naar de lijn, waar Heckman er achteraan tip pelt. Hij geeft een fraaien voorzet en Bertus doet de rest. In dezen stand komt geen ver andering meer, waardoor wij een mooie over winning boekten. A. F. C. AJAX 61 In de tweede helft werd er zeer goed ge speeld. Bep verdedigt z'n doel op de bekende wijze, hij krijgt er steeds meer zin in. Nu, hij heeft ook nog heel wat voetbal-seizoenen voor den boeg. Uitscheiden daar weten we niet van, vriend Our body is not capable to look for the mat ches. WIMA. A.V.B. KRABBELS. Waarom Kampioenselftallen? Wat komt het er op aan of onze lagere elf tallen kampioen worden of niet? Deze vraag, mij door één onzer officials gesteld, wil ik hier bij wijze van proloog beantwoorden. In de eerste plaats wil ik mijn standpunt verklaren: Zoo mogelijk alle Ajax-elftallen kampioen en in ieder geval zoovéél mogelijk. Kampioenselftallen geven in de eerste plaats den minsten last aan het secretariaat der Elf- tallencommissie. Het aantal afschrijvers is al tijd véél minder dan bij, laten we zeggen „Gewone" elftallen. De voordeelen zijn hier van, dat men andere elftallen niet onnoodig uit hun verband moet halen en tevens wordt her elftal zelf homogener. Men leert eikaars spel beter begrijpen en het wordt werkelijk een elftal, niet elf X 1 speler. Verder moet in den regel 'n a.s. kampioen alle zeilen bijzetten om z'n doel te bereiken en volgen de spelers zoodoende vast 'n cursus in „fighting spirit". We kunnen bij le klasse wedstrijden dikwijls genoeg constateeren dat dit geen overbodige luxe is. Daarbij zie ik nog af van je Ajax-trotsch als Ajax zooveel kampioen is. U ziet, er zijn véél voordeelen en m.i. maar één nadeel en dat is, dat het centen kost voor de gebruikelijke „Blikkies". Na dit theoretische gezwam (misschien voegt U er bij „in de ruimte") zullen we over gaan tot ons gebruikelijk overzicht. Ajax IV eindigde de competitie met n' 31 overwinning op T.O.S. II. Op een ongewoon tijdstip (Woensdagavond) vond deze wed-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5