r 60 CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX Steunt het Olympisch Fonds 1928 hoorn en deze mij verteld recette bruto 4602.en ik de weddenschap op de slofjes gewonnen, hetgeen niet de eerste maal dat ik nog geen f 25.— van het goede gewicht af. Met Jan Schoevaart hedenavond naar Flora, daar ZEd. een paar artisten te keuren voor ons feest en ZEd. mij gevraagd hem te vergezellen, daar deze mijn fijnen smaak kennende en ZEd. hiervan gaarne profiteerende. Dinsdag 6 Mei. Vandaag met het secretariaat in lijn 3 en ZEd. mij een lang telegram onder het oog over Leeds U. De vierde wedstrijd thans ondergebracht bij Lamey c.s. en het programma dus compleet. Niettemin mij gisterenavond een bericht onder den neus uit Dres den en Bolton Wanderers van Qutsmuts met 31 ver loren. Een dergelijk resultaat mij onbegrijpelijk doch hoop van harte de profs begonnen met een Ersatz- Mannschaft. En in Holland met de ware broeders op de proppen daar anders ons mooi plan in duigen en wij een lieve cent er bij te.leggen, hetgeen feitelijk ons plan niet. Woensdag 7 Mei. Vanmorgen in Handelsblad en Telegraaf volledig programma Leeds U. gepubliceerd gezien en dit prima! Met Biscuit vanmiddag de borrel. Deze vanmiddag van Jan Schoevaart gehoord de Feest commissie verschillende avonden opgeofferd om een goed programma te brengen. Wij 9 nummers op de planken en o.m. schitterend nummer van Chris de Vos c.s. dewelken speciaal door Ajax-ensemble genood. En dit voor studie opdat het ensemble het komende sei zoen flinke revanche voor échec in Mei 1923. Verder Cees Pruis, Woodward, Fientje de la Mar e.a. en wij ons bij voorbaat te spitsên op avond vol jolijt. Donderdag 8 Mei. Het weer tegen 6 uur belabberd doch nog 6000 menschen naar Jan v. d. Berg's sport- huis voor Queens ParkNed. elftal. Deze lieden zeker geen spijt van de dubbeltjes daar dit fraaiste wedstrijd dit seizoen aanschouwd. Jan de Natris de beste man van het veld en na afloop hierover met een der spelers van Queens Park. Volgens opinie van dezen Engelsch- man de Natris de beste man hij ooit als linksbuiten gezien doch de Natris z.l. veel te veel door het publiek over het paard getild, hetgeen gloeiend met dezen heer eens. En de Natris zeker met wispelturigheid van Janus Publikum rekening te houden daar ZEd. reeds eerder ondervonden dit raar goedje. Vrijdag 9 Mei. Vandaag gehoord wij misschien niet naar Bergen doch naar Frederiksstad in Noorwegen. En hierover Biscuit in den arm, dewelke vanmiddag lunch in Winkels. ZEd. inderdaad ter oore wij zeer waarschijnlijk naar Frederiksstad en hier match op 16 Juni a.s. Op 18 Juni wij vervolgens te Christiania. De laatste match op 18 Juni vastgesteld opdat wij anders 14 dagen te overschrijden en dit onmogelijk waar de spelers beslist niet langer dan 14 dagen vrij van kantoren etc. Vanmiddag groote auto in de stad met Queens Park Rangers en kwam mij voor Jack Reynolds de guide van het gezelschap. A Zaterdag 10 Mei. In de stad de biljetten voor Ned. elftalLeeds U. en dit eerste match der groote serie. M.i. dit de voornaamste wedstrijden ooit op onze grounds gespeeld. Bleek mij in de laatste dagen voor wedstrijd der Beroepsclubs tegen elkaar vooral veel vraag en tal van bekenden uit de provincie mij ge vraagd waar en hoe laat de match te beginnen. Het seizoen intusschen al zeer laat beëindigd en cricket o.a. leelijk in het gedrang. Doch vernomen onmiddellijk na laatsten wedstrijd der Engelschen de bats voor den dag. Zondag 11 Mei. Met een groc van Ajax I van Z.A.C. verloren doch gelukkig slechts handjevol Ajax-aanhan- gers rondom het terrein. En wij zeer gehandicapt daar Theo Brokmann opnieuw door zijn knie en het lang niet onmogelijk het heden de laatste maal wij dezen trouwen speler binnen de lijnen gezien. De voorhoede slechts 1 doelpunt gemaakt doch de Z.A.C.'ers 4 maal onzen keeper gepasseerd, waardoor wij hard lesje der Zwollenaren gehad. Na afloop bij Sweering nog een uurtje nagebabbeld en van Jan Schoevaart de recette nog aardig meegevallen en alle kosten er dubbel en dwars uit. Maandag 12 Mei. Vandaag bij het Feestcommiteit de kaars ontstoken en vernomen wij a.s. Zaterdag op aar dig programma getracteerd. En o.m. Margi Morris en Cees Pruis terwijl Chris de Vos, Dirks met Qretha Santhagens voor de Kunstafdeeling geëngageerd. Verder Woodward e.a. voor de lachspieren op het tooneel en vergis ik mij niet dit het mooiste Cabaret-program wij ooit bij Ajax gehad. Mijn zwarte pak naar den kleermaker daar enkele kleine verstellingen en hakken van mijn lakstiefel gelijk laten maken opdat ook ik netjes voor den dag. Dinsdag 13 Mei. De Engelschen vanmorgen ge arriveerd en in Victoria-Hotel ingekwartierd. De Hee- ren vandaag met een auto naar de bloembollenvelden onder leiding van Jack Reynolds, dewelke zeer zeker in zijn sas. Verder mij na informatie gebleken de kaart verkoop voor Woensdag uitstekend en het Ajax- stadion tot de dakgoot gevuld. Verschillende bladen interessante berichten en m.i. ons Bestuur voor deze wedstrijden uitstekende reclamecampagne in elkaar ge draaid voor een minimum budget. Woensdag 14 Mei. Den geheelen dag in spanning voor vanavond en dit dubbel onaangenaam daar de zomer haar intrede en ik voor het eerst dit seizoen in mijn overhemd achter de schrijfmachine. Van Biscuit vanmiddag een telefoontje en deze mij bericht alle zit plaatsen reeds aan den man en mitsgaders reeds om half zes naar de Meer en dagboekje vandaag iets ingekort.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4