[r CLUBNIEUWS te zamen een dikke 4000 guldens afgedragen, waardoor Blauw-Wit en Ajax zich de voor naamste plaats hebben toegeëigend op de lijst der offervaardigen. De wedstrijd zelf heeft helaas niet te veel te beteekenen gehad. Er werd zelfs vrij slap gespeeld. Theo Brokmann en Volkers scoorden ieder een doelpunt, waar door wij een geflatteerde overwinning boek ten. Blauw-Wit was zoo vriendelijk met opzet een penalty te missen, terwijl Jan de Boer voor rust op zeer vertrouwelijke voet stond met Melle. Fortuna. De strijd werd geleid door Professor Snapper en Commissaris Ploos van Amstel deed op energieke wijze den aftrap. Rest ons de dames, die ons met den ver koop der programma's ter zijde stonden, har telijk dank te zeggen. Verder werd op j.l. Zondag de match Ajax- combinatieZ. A. C. gespeeld, waarbij de Zwollenaren onze combinatie met 41 sloe gen. Wij hadden een achttal reserves en ver loren met stevige cijfers. Verschillende reser ves bleken nog heel wat te moeten Ieeren om in de schoenen der eerste elftallers te kunnen schuiven. Slechts een handjevol toeschouwers was opgekomen en de wegblijvers kunnen wij ge luk wenschen. De wedstrijd zelf was voor Ajax zeer duur, daar Theo Brokmann op nieuw door zijn knie ging. Voor ons elf tal is dit een geduchte strop, vooral, waar wij binnen enkele dagen eenige zware matches tegen de Engelsche Beroeps clubs moeten spelen. Men overweegt thans of het niet gewenscht is onze voorhoede te ver sterken, daar vooral Rutte j.l. Zondag tot in den treure heeft gefaald. Van verschillende kanten wordt er zelfs op aangedrongen dezen speler voor goed te vervangen en eerlijk ge zegd zal de Elftalcommissie aan dezen drang moeten voldoen, daar Rutte, wat de thuiswed strijden betreft, slechts een hoogst enkele maal heeft voldaan. Als dit het beste materieel is, wat Reynolds uit de beschikbare spelers kan halen, dan is het bedroefd weinig, zegt men hier en daar en eerlijkheidshalve moeten wij de menschen, die zoo spreken, wel gelijk ge ven daar Rutte niet in staat blijkt op eigen A. F. C. AJAX 59 veld iets goeds te presteeren, behalve het enkele stevige doelpunt dat hij somwijlen maakt. T"\) t}t e Dagboek van een voetballer Donderdag 1 Mei. Vandaag veel nieuws en voor namelijk over Ajax—Blauw Wit. En hoop wanneer deze regelen onder het oog deze wedstrijd groot succes resp. goede winsten voor N.O.C. opgeleverd. Het N.O.C. voor Ajax en haar tegenstandster mooie legpenning uitge loofd en deze mij hedenmiddag door Hirschman ge toond. Van Jan Schoevaart vanavond op het terrein gehoord wij thans definitief een nieuw en fraai club insigne en deze insignes door ieder Ajacied te dragen. Het insigne binnenkort gereed en hoop dit Ajax-teeken er toe bijdragende de band tusschen alle Ajacieden hechter en sterker. Vrijdag 2 Mei. Hirschman ter beurze geïnterviewd over Queens Park Rangers en hem o.a. de vraag voor gelegd waar deze match a.s. Donderdag plaats vin dende. Doch deze bewindsman steeds zéér moeilijk te benaderen en dagboekenier na onderhoud even (on)wijs als daarvoor. Doch m.i. deze match coüte que coüte naar het Stadion daar Jan v. d. Berg ook iets te gunnen. Wij in Mei 4 groote matches op onze grounds en m.i. niets erg de ouverture binnen de poorten des Stadions. En dit bericht vanavond laat door Groot- meijer bevestigd gezien. Zaterdag 3 Mei. Vandaag reeds vroeg via Leidsche- plein naar de city. En bij Hirsch op het hoekje Koolhaas afgewacht dewelke heden geboortedag en deze hartelijk gefeliciteerd. ZEd. mij reeds het programma voor mor gen getoond hetgeen er uitstekend uitziende. Eenige mooie foto's en zeer lezenswaardige lectuur en Ajax genoeg reclame gemaakt voor een en ander. ZEd. mij nog gevraagd op hoeveel de recette morgen door mij geschat en ik hem hierop geantwoord wij morgen 4600 gulden recette te maken, doch dit bedrag bruto. Zondag 4 Mei. Vandaag de groote dag voor de Olympische afvaardiging. Namelijk op ons veld Ajax— Blauw Wit en een groote staf dames in touw voor verkoop programma's. De zaak zeer energiek door een 10 tal Ajacieden aangepakt en de programma's binnen het half uur er in gestampt. De wedstrijd zelf in ten toonstellingsstijl en wij een zeer gelukkige 20 ge boekt. Doch hierover niets daar dit bijzaak en de hoofd zaak wij heden 4 roode velletjes aan Hirschman c.s. afgedragen. Ongeveer 8000 toeschouwers bij den wed strijd aanwezig en het Ijeele zaakje opgeluisterd door mooi stuk muziek van Kunst na Arbeid. Maandag 5 Mei. Diverse lofzangen in de kranten aan Besturen Ajax en Blauw Wit, inzake prachtig initiatief voor N.O.C. Koolhaas hedenavond aan den

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3