58 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX HONKBAL-COMPETITIE. tIC I 10 Mei 1924: Ajax IIQuick II 4625. Zonder veel complimenten wordt je opge dragen een verslag te schrijven over een Honkbalmatch. Heb je wat tegen te spartelen, dan vangen ze met z'n allen in koor aan: schrijf, schrijf, schrijf! op de bekende wijze van: Houdt er den moeddusik schrijf. We zouden eerst op 't Y.V.A.-veld spelen, doch op 't laatste moment werd deze in een home-match omgezet. Op eigen veld kennen we de juiste plekjes waar je den bal door de linkerhandschoen kan laten glippen, 't Spreek woord zegt immers: Eigen haard is veel runs waard, wat de uitslag voldoende demonstreert. Onze captain Kreuger koos zon en wind mee en liet z'n mannetjes, waaronder veel nieuwe gezichten in de Honkbalwereld, eerst 't veld ingaan, om te zien wat voor boter hij in 't vat had en of er ropm van te maken was. Het was zeer goed gezien van hem om aan de nieuwelingen te laten zien hoe de regels werden toegepast. De ongeoefendheid kenmerkte zich duide lijk; deze eerste inning bracht Quick 9 runs op. Baars is een toekomstige bowler, hij werpt hard, doch het moet veel zuiverder, je geeft te veel white ballen boy (weitebrood, volgens de tribune-boys). Mik maar precies op des keepers facie, dan komt het best in orde. Aan slag bleek dat niet allen „het ronde hout" op de gebruikelijke wijze hanteerden, heel veel oefenen is daar goed voor. En niet doen of je 't al kan Piet! We timmerden 2 runs bij elkaar. Bij de 2e innings had de aanvoerder de op stelling in 't veld iets gewijzigd. Het ging reeds veel beter. Quick bracht het nu maar tot 6 runs. Wij werden voor nul „bowled out". De 3e innings leverde voor Quick slechts één run op. Met den stand 2-16 voor Quick II kwa men wij weer aan slag, en met goede slagen en taktisch spel ranselden we 11 runs bij el kaar en werd de stand 13—16. Bij de 4e innings was de stand 1521 geworden, in ons nadeel. Nu werden de reserves vervangen door Gerard Stam, Dirk v. Gelderen en the little Horring. Mijn jeugdige vriend Theo verdient hier een speciale hulde, daar hij direct z'n plaats afstond voor een betere kracht. Goed zoo boy, steeds je club voor en 't kampioen schap is ons. Gerard Stam bowlde thans en met nul ging Quick 't veld in. Wij brachten den stand op 17-21. In de 6e innings was Quick al niet gelukkiger. Zij werden met 't zelfde resultaat als daar voor van slag afgegooid. Wij hadden meer succes en maakten de top-score van 14 runs. Een prachtige slag van Haring dient vermeld, niet alleen de menschen op de honken kwa men thuis, hijzelf with his long legs raakte alle vier de honken aan en kwam op z'n sloffies thuis. De 7e innings gaf voor Quick 3 ons 4 runs. De stand was nu 3524. De 8e maakte de overwinning voor ons zeker. Quick maakte één en wij onze tweede elf. Ons totaal op 46 brengende, Quick 25. In de tweede helft werd er zeer goed ge speeld, doch er moet nog veel geoefend wor den, wat we in 't vervolg doen. Ieder, die nog geen kennis maakte met ons spel, kome eens met bal en hout werken en je houdt er niet meer mee op. 't Is je zomersport! Intusschen gaat Ajax II op een ongeslagen kampioen schap af. 't Was onze 2e match. Ik praat Tric trac na>en zeg: Weitebrood is Weitebrood! WIMA. KRONIEK. De groote wedstrijd AjaxBlauw-Wit, waarvan de geheele netto recette voor het mooie N.O.C.-doel was bestemd, is ten slotte op Zondag 4 Mei j.l. gespeeld. Ongeveer 9000 toeschouwers hebben zich dien dag naar het Ajax-terrein opgemaakt om hun penningske te offeren. Met een bedrag van ongeveer 450.het saldo van den verkoop der programma's, werd {~r E O/. 'h V»/

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2