-M CLUBNIEUWS DER A. F. C, AJAX 54 I rif HONKBAL. Ofschoon het voetbalseizoen nog in vollen gang is, heeft de honkbal reeds sedert eenige weken zijn intrede gedaan en hoort men het 3 slag uit, 4 wijd wandelen weer langs de velden. Onzen eersten wedstrijd, een serie-wed strijd, speelden we tegen Quick en moesten wij met 146 het onderspit delven. In 't begin ging de wedstrijd gelijk op, vooral een home run van v. Gelderen verdient vermelding, doch tegen 't eind kwamen de Quick-menschen er in en maakten een flinke innings. Denzelfden i middag werd nog een vriendschappelijke wed strijd tegen Concordia gespeeld, welke in een kleine overwinning voor ons eindigde. Den volgenden wedstrijd was een demon stratie op 't H.B.S.-terrein. 't Blijkt dat diverse eerste klas clubs meer en meer de belangrijk heid van deze zomersport gaan inzien. Na Blauw-Wit en Ajax zijn het thans H.B.S., Be- Quick, Feijenoord en Willem II, die er belang in gaan stellen. En wanneer alle demonstraties slagen zoo als die op Houtrust, kan 't niet anders, of deze moet er in komen. Een Blauw-WitAjax- combinatie speelde tegen een Quick-Concordia- team. 't Resultaat was een overwinning van 1 run voor <ie laatste. Op Goeden Vrijdag begon eigenlijk pas het competitierad te draaien. Concordia II moest tegen ons tweede met 298 het onderspit del ven. Den volgenden dag speelde ons le tegen Haarlem en verloor met 2316. Het veldwerk liet in dezen wedstrijd veel te wenschen over. 3 Ook het slaan was niet zooals het zijn moest, j Dit gaf Roodenburg aanleiding den honkbal- j Iers te verzoeken, Dinsdags- en Donderdags avonds de slaghouten aan splinters te komen slaan en ik kan niet anders doen dan de Ajax- honkballers verzoeken aan deze vriendelijke uitnoodiging gevolg te geven. G. S. 1 WAARSCHUWING. i ijf Het komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat spelers te laat op het veld komen en wij hiervoor door den A.V. B. beboet worden. Mochten wederom spelers te laat komen, dan zullen zij beschouwd worden als niet opge komen en zal door het Bestuur eene schorsing over hen worden uitgesproken. Ook komt het dikwijls voor, dat de Identiteitskaarten ver geten worden, en kan de scheidsrechter hen tiet medespelen ontzeggen. Ook dan wordt dit als niet opgekomen beschouwd. 't prebeeren, as ze maor niks zouen zeggen as tie j verkeerd floot. De aanvoerder stond borg dat ze hun bdicht zouden houden. Doch thans wilde St. Voorw. niet meer, daar al eenige spelers vertrokken waren. Dus nog een strop. 27-4-24. Ajax 6 BAhrends 2. We kregen de kampioenen op bezoek en zouden onze beste schoenen aantrekken. Na de gebruikelijke gelukwenschen en hoera's trapt Ahrends af, er ontwik kelde zich een vlug spel, waarbij onze voorhoede een goed combinatiespel liet zien. Er werden van beide kanten goede kansen gemist. Een paar pracht-voor- zetten van rechts zoo voor 't intrappen werden niet benut. Een schot van Tienus ging juist over. Rust 00. Na rust was Ahrends sterker. De linksbuiten speelde zeer goed, van deze zijde kwam 't meeste gevaar, wat een doelpunt tot gevolg had. Een voorzet van links belandde bij den midvoor, onze linksback greep te laat in en Bep had geen kans. Vijf min. later weder een misverstand in de achterhoede en de bal lag ten twee den male in 't net. Onze voorhoede vond het nu te erg en zette er alles op, na een opbrengen van den bal stormden Tienus en Bertus op den keeper in, deze verloor den bal en Bertus maakte 21. Eenige min. later bracht Ben den bal op, gaf een kalm schot, waarna de bal via den back in 't doel rolde en 't is kiet (d.i. Holl.). Nu begon de strijd om de leiding, Ahrends was nu in de meerderheid, spoedig kreeg dan ook de links binnen de kans, die hij benutte. Hiermede eindigde deze spannende strijd en Ahrends kon ongeslagen naar huis gaan. Voor rust speelde onze voorhoede schitterend, na rust iets minder. Jan had er geen zin meer in. De vol gende match een beetje spiritus meebrengen, amice. Bep, onze keep, was goed op dreef, de fijnste Bostons en beentje-overs gaf hij te zien. WIMA. IIIIIIHII I Amsterdam, 24 April 1924.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 8