CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Van de jonge veteranen j 53 De resultaten van Ajax 6B te vermelden zullen we maar aan Wima overlaten. In de Juniores-afdeeling zijn onze kansen voor goed naar de maan. De A jun. moesten met 9 man tegen BI. Wit b 't loodje leggen. BI. Wit nam uit 'n penalty de leiding. Onze voor hoede, 3 man sterk, had niet veel in te brengen. BI. Wit scoort voor rust nog nr. 2. Na rust komt nr. 3, waarna C. v. Gelderen de eer redt. Einde 31. Dolé en v. Deventer waren de uitblinkers. Zelfs onze positie als nr. 2 loopt nu gevaar. De B jun. verloren met 1—9 van Blauw-Wit A. Niet tegenstaande de groote nederlaag hebben onze jongens zich vooral in den aanvang goed geweerd. Keeper de Groot verdedigde enthousiast z'n doel. Hij hoede zich echter voor al te groot enthousiasme, nu stopte hij zelfs ballen die ver naast z'n doel gericht waren. Met rust was de stand 04. Einde 19. Francken maakte ons eenige doelpunt. Eijkmans was als rechtsbuiten en later als rechtsback uitstekend. De C jun. verloren met 17 van D.W.S. Onze Adspiranten A lieten ons na de keurige over winning op Z.F.C. een bittere pil slikken, in den vorm van 'n 23 nederlaag tegen O.V.V.O. We hebben nu 4 verliespunten méér dan de leiders, zoodat onze kampioenskansen beduidend gedaald zijn. Wat den wedstrijd zelf betreft, deze had zeker niet verloren behoeven te worden. Na een gelijk opgaand begin laat onze doelman een voorzet van links glippen en neemt O.V.V.O. de leiding. Een goed schot van den O.V.V.O.-midvoor wordt door onzen keeper onschadelijk gemaakt. De O.-doelman krijgt na een doorbraak 'n goed schot van Eijkmans te stoppen. Hali schiet naast. Direct na de hervatting ontfutselt Jurriaans O.V.V.O. den bal en 'n gevaarlijke aanval volgt. 2 Corners zijn echter 't eenige resultaat. Uit 'n O.V.V.O.-aanval komt door 'n fout van onzen keeper tegenpunt nr. 2. Direct daarop maakt O.V.V.O. 'n mooi doelpunt 03. Onze voorhoede komt dan opzetten. Hali leidt een goeden aanval, 'n Vrije schop wordt door den O.-doel man gehouden. Hali scoort via den paal tegen 13. Even later verkleint Eijkmans den achterstand tot 23. Er wordt nog even gezwoegd voor den gelijkmaker, doch 't is te laat, met 23 komt 't einde. Beter dan over A- zijn we over de B-adspiranten te spreken, die door 2 overwinningen, waarvan één op de leiders, Hortus A, een goeden gooi naar 't kampioen schap doen. Tegen Hortus namen wij spoedig door goed door zetten van den midvoor de leiding. Nog vóór rust ver groot de rechtsbuiten den voorsprong 20. Even na de hervatting maken onze boys er 30 van. We wenken de overwinning al binnen te hebben. Hortus laat echter den moed niet zakken en maakt 2 goede tegenpunten. Het laatste had onze keeper kun nen houden. Verder bracht Hortus 't niet en met 32 voor ons kwam 't einde. Zondag j.l. werd A.F.C. b met 10—0 ingemaakt. Voor rust tegen wind in was reeds een 30 voorsprong verkregen. Summa summarum kunnen we tevreden zijn. 11 wed strijden gespeeld, 7 gewonnen en 4 verloren, wat een gemiddelde geeft van 64 Adé. 6-4-24. O.D.E. 3—Ajax 6 B. Tegen O.D.E. hadden we evenals de vorige ontmoe ting succes, al was de oogst kleiner. We hadden twee invallers. Precies 2.25 uur (Prachtig op tijd. Re dactie) trapten we af en stormden direct op het O.D.E.-doel af, doch daar was voorloopig nog geen goalgaatje te vinden. Het spel ging snel (voor ons doen) heen en weer, met 6B iets in de meerderheid. Na ongeveer een kwartier spelen kre gen we een free-kick welke Liedermooij goed aan Jan gaf, die den bal zonder stil te leggen met een antieke kei door de touwen joeg. O.D.E. trapte weer af doch onze menschen namen weer gauw den bal af, er werd even goed gecombineerd doch de bal belandde achter j het doel. Dabroek Jr. kreeg den bal voor z'n voeten, gaf van 't midden een kalm boogschot op doel, waar tenslotte de bal achter den keeper verdween. Met 20 voor ons is 't rusten. Na rust pakte O.D.E. wat beter aan en had beslist eenige malen pech door tegen den paal te schieten. De Wit Jr. redde schitterend door den bal van den midvoor z'n schoen af te wippen, welke alleen voor doel stond. De bal verhuisde naar den rechtsbuiten, welke na een ren een fijnen voorzet gaf, waar Kemp z'n haren onder stak en 3—0 maakte. Kemp werd in deze match geblesseerd, waarvan hij nog niet van te boven is. Het been nog 14 dagen in de watten, boy, en je trapt weer als van ouds. 1 13-4-24. St. Voorwaarts 2—Ajax 6B. Sch. n. o. We togen met 13 man en 3 vrouwen naar de Haarlem mertrekvaart, met de gemeente-moppentrommel. Na lang zoeken bereikten we het terrein. Een plattegrond met ligging terreinen is hier niet overbodig. Het bleek dat we tevergeefs onzen moeilijken tocht gemaakt had den, de scheidsrechter was en bleef weg, is nu nog niet terecht. Gelukkig dat we zijn adres niet wisten. De crematie-kosten waren voor 6B geweest. De aan voerder ging op zoek en ontdekte achter een mest hoop een hoed, waaronder hij een scheidsrechter meende te zien. Na eenig geconfereer bleek deze heer J van goeden wil. „Hij had het wel nooit daan. Maor wilde

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7