(T CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 1 A.V.B. KRABBELS. 52 goede vriend van „de Zwaluwen" en ZEd. mij verzocht vooral Blote te groeten. Nog even met Qrootmeyer na gepraat en deze mij o.a. verteld het Bestuur van Ajax niet alleen van plan het seizoen goed te sluiten doch reeds thans bezig voor goede opening 1924/25 te zor gen. En waarschijnlijk de Boldklubben uit Kopenhagen naar Nederland daar men Ajax verzocht een trip te regelen. Het weer vandaag iets beter en de Zuidelijke vrienden hopenlijk wat Zuidelijk weer met zich gebracht. Zondag 27 April. Vanmorgen onpieuw naar de Bel gen en een kleine trip door de stad. VA duizend menschen in de tribunes en langs het veld en Ajax met 3—0 ge wonnen na vlug en kloek spel. Kik Geudeker een ge weldige kanjer in de touwen en Rutte langs een serie tegenstanders geschoven en vervolgens den bal in het net. Zes B op veld II aan het werk en ook hier nog eenige oogenblikken verpoosd aan flink spel der jonge oude Heeren, dewelke vol vuur. Doch ondanks held haftige pogingen van Overeem, Benjamins e.a. wij met eere geklopt. Doch dit voor deze spelers bijzaak daar hoofdzaak de spierden lenig, de geest frisch en het lichaam jong te houden. En spijt mij, voor mij deze tijd langzaam maar zeker voorbij daar de knieën stram en de snelheid 17% sec. per 100 M. Maandag 28 April. De ruimte voor het blad uitge meten en mij verder zeer te bekorten waarom op heden niets in dagboek. Dinsdag 29 April. Zie Maandag. Woensdag 30 April. Dat bevalt mij best, deze dag boekjes. Ik doe dat meer. Voor de rest zie Dinsdag. Au revoir. v»r 7JT V- In de le Klasse D is de beslissing gevallen. Met 2 forsche overwinningen op Watergraafsmeer III en E.D.W. II heeft Ajax IV het kampioenschap in de wacht gesleept. Een kampioenschap dat er wezen mag! Spel- qualitatief heeft geen der concurrenten aan ons 4e kun nen tippen. Vooral de voorhoede was door kranig com binatie-spel de schrik der diverse verdedigingen. Wat de gespeelde wedstrijden aangaat, het volgende: Tegen W'meer III namen wij door een goed schot van Schaap uit aangeven van Smit de leiding 10. Uit 'n corner gelukt het Watergraafsmeer gelijk te maken. De W.-keeper stopt 'n schot van Smit, doch voor hij weg kan werken zit Veen hem op z'n huid en fabriekt nr. 2. Als Veen bij een prachtkans vlak voor doel „genomen" wordt, wijst de scheidsrechter naar de witte stip. Schaap plaatst zich achter den bal en met 'n zuiver hard schot zit nr. 3. Na rust is W'meer over 't algemeen sterker. Onze doorbraken zijn echter gevaarlijk, terwijl de Boer en de Wit er voor zorgen dat de blauwwitten niet te dicht bij Cramer komen. Just Grootmeyer gaat er onver wachts van tusschen, 'n diagonaal schot en het is 41. Schaap volgt z'n voorbeeld en maakt er 5—1 van. Uit 'n misverstand van onze verdediging scoort W'meer nog eens tegen 52, met welken stand 't einde komt. Tegen E.D.W. III wordt vooral vóór rust kranig ge speeld, hetgeen tegen den zwaren wind in lang niet gemakkelijk was. Ajax begint met 10 man. In den aan vang is E.D.W. sterker. Een door Schaap geleide uit val heeft eenige corners tot resultaat, 'n Schot van Wim Smit tipt de E.D.W.-keeper nog juist uit z'n doel. Een E.D.W.-aanval wordt op 't nippertje door Hag onderbroken. Cramer tipt 'n schot van den E.D.W.- midvoor juist over de lat. Jutte komt 't elftal comple- teeren. Bij 'n Ajax-aanval ontfutselt een der E.D.W.-backs Smit den bal. Vóór hij echter wegwerken kan ontneemt Schaap hem het leder en met 'n kei in den hoek zit nr. 1. Smit laat, als de E.D.W.-doelman is uitgeloopen, 'n prachtkans door treuzelen onbenut. Goed doorzetten van Just Grootmeijer levert bijna 'n doelpunt op. Eenige goede schoten van Smit en Grootmeyer gaan juist naar 't doel. Eenige E.D.W-.aanvallen worden door onze verde diging onschadelijk gemaakt. Just krijgt 'n prachtkans door goed plaatsen van Schaap, 'n ren en 'n „reuzepil" en het is 20. Na rust wordt het doelpuntentempo ver sneld. Schaap breekt door en brengt met 'n diagonaal schot den stand op 30. Uit 'n trough pass van Schaap maakt Vunderink nr. 4. Vunderink probeert de heele E.D.W.-verdediging in 't doel te werken. Just vervalt weer in de fout te veel te pingelen. Schaap maakt met 'n prachtschot nr. 5. Veen scoort nr. 6 en 7. Na een gevaarlijke E.D.W.-doorbraak stompt Cramer den bal keurig uit z'n doel. Vunderink lost 'n prachtschot dat de doellijn passeert, doch de scheidsrechter constateert 't niet. Piet krijgt ech ter spoedig z'n zin en jaagt nr. 8 in het E.D.W.-net. Met 80 komt 't einde van dezen kampioenstrijd, waarmee Piet Vunderink z'n 6e kampioensplak heeft verdiend. In de le Klasse E is de beslissing nog steeds niet gevallen. Een nog hangend protest tegen Zeeburgia en nog 2 wedstrijden door ons vijfde en 2 dito van Blauw-Wit zijn de laatste stroohalmen voor onze kampioensdroo- men. We vreezen echter dat deze droomen bedrog zul len worden. In de le Klasse F stelde Ajax VI teleur, 'n 53 neder laag tegen de hekkensluiters is verre van schitterend. Zondag j.l. was 't resultaat beter, n.l. 'n 32 overwin ning op R.C.A. II. Ajax VIII boekte 'n stevige 71 overwinning op E.D.W. 4 De E.D.W.-back en -keeper hielpen, door elkaar niet goed te begrijpen, 'n handje mee, zoodat 't spoedig 20 voor ons stond. Ruststand was 51.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6