CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ajax IV Ajax A aöspiranten 51 gebleken eenige duizenden plaatsbewijzen niet verkocht. En m.i. thans de toegangsprijzen een flink stuk naaf beneden, daar de menschen thans uit protest niet meer naar het Stadion. De wedstrijd mij niet uitermate be koord en het veel gezelliger in Parkzicht, waar talrijke voetbalgezichten, o.m. een groot aantal V.O.C.'ers, de- welken tot 7 uur gebitterd. Vanavond met Biscuit, Franz en Stuhlfaut naar cabaret Tuschinsky en hierna nog even naar „Chez Gaston". Doch hier een dergelijke luid ruchtige stemming wij reeds voor 12 uur in American terug. Dinsdag 22 April. Gisteren reeds vroeg met Nevoh langs den draad en ZEd. bekend Jan de Boer met klein Ons kampioenselftal, dat in de eerste klasse van den A.V. B. hard op weg is het eeremetaal te winnen. foto Desmit verlof uit Ned. XI-tal en Vermeulen in zijn plaats. De voorhoede thans de Natris, Visser, Pijl, Groosjohan en Snouck Hourgonje en dit elftal goed voor 2 goals tegen België. Doch spijt mij voor Jan deze uit het elftal gezet, daar onze keeper dit niet verdiend en m.i. een klasse beter dan Vermeulen, alleen reeds uit oogpunt van routine. En dit in internationale matches belangrijke factor. Woensdag 23 April. Vandaag iets voor de luidjes met the bat oftewel cricketers. Wij namelijk heden in geschreven voor den A.C.B. en met 1 team in de com petitie. De wedstrijden op het veld van de Ned. Bank en reeds nu in groote verwachting voor de indraaiende googlies van Frans Schoevaart en het kaarsrechte bat van de Munnik. Komt mij wenschelijk voor de Heeren spoedig in de pads en onze bowlers een paar harde bal letjes op de Heeren los opdat allen goed ingespeeld bij eersten match. Vanavond nog even met Jan de Boer in „Moderne" en ZEd. niet de minste rancune tegen N.E.C. daar volgens de Boer deze den h.i. besten man onder de lat te zetten. Erger het feit Kemp de Boer met een bloeduitstorting in bed en minstens 4 dagen platliggen als uitvloeisel match van 6B en ZEd.. het beste met broeder's been gewenscht. Donderdag 24 April. Vanavond bestuursbijeenkomst en bleek mij na afloop de Heeren elkander vanavond zeer veel te vertellen. Doch geen woord gerept over Clubhuis resp. Skandinavische toer en dit eerst a.s. Dinsdag ter tafel. Van Simonis, secretaris Royal Racing Club bericht deze met de ploeg a.s. Zaterdag 7.45 uur binnen de kap van het C.S. en stel mij voor zoo mogelijk ter ontvangst aanwezig. Het gezelschap in American Ons elftal, waarvan wij in later jaren verschillende gezichten in het Nederlandsch elftal zullen zien. Die jongens, die denken dat wij hen bedoelen komen er echter Zeker nooit in. foto Desmit Hotel ingekwartierd en de Heeren Zondag om 8 uur per expresse naar Bruxelles terug. Vrijdag 25 April. Vanavond de laatste clubavond en hier gaarne heen. Doch veel werk ook van de Kwasten- vereeniging en dies eerst heden om 9K uur per B(oven) W(ater) T(axi) naar de Linnaeusstr. Verschillende vaste klanten en voor het huistoe nog eens speciaal Jan Schoevaart de hand voor het vele werk deze Heer het afgeloopen seizoen ten dienste goede clubgeest gedaan. En eveneens Jo Cluwen en Simon, dewelken de twee rechterhanden des Heeren Schoevaart. Kwam mij heden voor mijn haar sterk aan het minderen en er ernstig over gedacht de overblijvenden te nummeren opdat niet spoedig alles verdwenen. En dit voor goed deel toe te schrijven aan ernstige kwesties niet alleen in zaken, doch ook in clubleven. Zaterdag 26 April. Vanavond de Racing Club aan het C.S. verwelkomd. En verschillende bekenden de hand gedrukt, o.m. Simonis en Wright, welke

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5