48 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX den directeur-hoofdredacteur. Vond ech ter niet dezen doch den delinquent in hoogst eigen persoon. Achter schaar en lijmpot (waarachtig de waarheid) be werkte, laten we zeggen, Janus Klossius, de „bewuste" sportredacteur, de morgen editie van een groot Dagblad, juist aan gekomen Dat was 's mans hoofd-functieMet als nevenbedrijfsportverslaggever Toen ben ik stilletjes weggegaan! Er zijn verslaggevers en verslaggevers. En eikenhout is eikenhout, zou Tric-frac zeggen. Bij Jupiter! Stof tot vertellen! Over voetbal en wat des voetbals is! Heusch, Dagboekenaar, het ware een peulschilletje, elk Ajax-club- nieuws weer. Doch met m'n Ajacieden moet ik kieskeurig zijn! Die willen eer stens rood-en-witte kost en diege- looven het wel wat betreft onze Negerij! (Meijerij). Waarin ze gelijk hebben. V'i. 'b KRONIEK. !k- Twee wedstrijden, die wij gelijk onder het mes zullen nemen. NI. twee vriendschappelijke wedstrijden: AjaxGohead op 21 April en AjaxRacing Club op 27 April j.l. Den eersten match verloren wij met 21, en in de tweede ontmoeting bleef Ajax met 30 in de meer derheid. Beide wedstrijden waren van goede kwaliteit. Het spel verhief zich verre boven het spel van de meeste competitiematches. Tegen Go-Ahead waren wij tot kort voor het einde met 10 voor, doch de Deventenaren wonnen op eenigszins gelukkige wijze ten slotte met 21. Geudeker was de fabrikant van een dum dum. Ook tegen de Racing schoot deze jeug dige jongeling den bal akelig hard langs van Wemmei, die de Bie verving. De Belgen, met 4 invallers, konden het tegen Ajax niet bol werken en nadat men zelf nummer cwee had gemaakt, wandelde Rutte door de geheele ver dediging en deponeerde den bal opnieuw in het net, waarmede deze speler ten lange leste ook het Amsterdamsche publiek eens liet zien, wat wij al zoo dikwijls iri verre uitwedstrijden of in wedstrijden over de grenzen hebben aan schouwd. Een onbegrijpelijke speler toch die Frans Rutte! Intusschen, wij wonnen netjes met 3-U en bewezen daardoor dat de doorsnee-Weste lijke eerste klassers het best tegen een Belgi sche eerste klasser op kunnen. Resumee- rende, twee wedstrijden, die een goede oefe ning en aangename verpoozing hebben gege ven. Zoowel Go-Ahead als de Racing zien wij gaarne nog eens op onze velden. 7{C BESCHOUWINGEN. II. Langen tijd is het geleden, dat mijn eerste en laatste „Beschouwingen" in het Clubnieuws zijn verschenen. Ik heb niet gezwegen, omdat er niets te schrijven viel, doch andere besognes namen mij te zeer in beslag. Anders had ik nog wel geschreven over D.F.C.Ajax, waarbij ons een zekere over winning ontging, doordat bij een tegen Ajax gegeven strafschop, die gehouden werd, één der onzen te vroeg inliep. De penalty moest daardoor worden overgenomen, waardoor de gelijkmaker ontstond. Had deze al te ijverige speler aan de spel regels gedacht en dus met inloopen gewacht, tot de bal gespeeld was, een mooie overwin ning zou ons deel geweest zijn, waarmee tege lijk revanche zou zijn genomen voor de op ons terrein geleden nederlaag. Och, als we steeds de spelregels goed wis ten toe te passen, zóó, dat wij Ajax-spelers al het voordeel en de tegenstanders al het nadeel hadden, wel, dan werd Ajax kampioen. Als ik niet zoo lang met mijn tweede opstel had gewacht, dan zou ik het ook hebben gehad V»/ V»/

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2