A.LEVENDIG. r~ 46 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX STEUNT HET N.O.C. I Correspondentie. Kruideniers en Grutterswaren Comestibles - Fijne Vleesehmaren AMSTfcRDAM Diamantstraat 15 WIJ BIZQRGEN AAN HUIS ZONDER PRIJuVERHOOGING IV.- De B Junioren verloren van A.F.C. A. met 45, een resultaat dat niet slecht is als men in aanmerking neemt dat de thuiswedstrijd met 1—9 verloren werd. Dit elf tal neemt een slechte plaats in, doch zal naar we ver wachten, spoedig eenige plaatsen op den competitie ladder stijgen. De C Junioren behaalden goede resultaten, klopten T.O.S. met 30 en speelden tegen Germaan een 1—1 gelijk spel. De Adspiranten A deden 'n flinke stap in de goede richting, door Z.F.C. met 1—0 te kloppen, waarmede tevens revanche genomen is voor de nederlaag in Zaandam, geleden. Reeds in 't begin van den wedstrijd kregen onze jon gens 2 fraaie kansen door goed werk van Juriaans en den rechtsbuiten. Z.F.C. is in de eerste helft met 't windje mee in de meerderheid. Onze middenlinie is echter zeer actief en ook de rechtsback geeft de Z.F.C.-ers geen kans. Een schot van onzen linksbinnen stopt de keeper nog juist op de lijn. Twee corners op 't Ajax-doel veroorzaken critieke momenten, doch Hali werkt het leder netjes weg. Met dubbel blank wordt gedraaid. Na rust worden onze aanvallen gevaarlijker. Eenige snelle doorbraken hebben geen resultaat. Dan komt het moment. Sweering plaatst een corner netjes voor goal en Jurriaans geeft met een knoert vlak onder de lat ons de leiding. 10. Z.F.C. gooit er dan een schepje op en eenige Zaan- kanters willen het spel blijkbaar forceeren. Eenige vrije schoppen en een paar waarschuwingen zijn 't resultaat. Westrik veroorzaakt door goed doorsjouwen een ge vaarlijk moment voor 't Z.F.C.-doel. We krijgen nog een prachtkans als 'n voorzet van rechts langs het doel scheert, welke door den links binnen net niet bereikt kan worden. Z.F.C. begint op te dringen. Onze doelman doet eenige malen goed werk. Een Z.F.C.-er maakt het den scheidsrechter al te bar en mag de kleedkamer vast opzoeken. Nog 'n corner op 't Ajax-doel en dan fluit de scheidsrechter tijd. 'n Mooie, verdiende overwinning. Hali, niet zoo gauw den moed opgeven, neem 'n voorbeeld aan Westrik, die door doorloopen op 'n schijnbaar hopeloozen bal nog bijna 'n doelpunt maakte. We hebben in deze afdeeling 'n goede kans op 't kam pioenschap, getuige onderstaande stand. Tanden op elkaar, adspiranten! 1 Adspiranten A. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten O.V.V.O. 8 6 2 0 40—8 14 Ajax 6 4 1 1 33—9 9 Z.F.C. 7 4 1 2 20—6 9 Blauw Wit 6 3 2 1 21—9 8 A.F.C. 7 2 0 5 12—27 4 Avanti 8 2 0 6 1142 4 Wilh. Vooruit 5 0 0 5 233 0 Ook de Adspiranten B hebben nog 'n kansje op de eereplaats. Adspiranten B. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten Hortus A 8 8 0 0 35—6 16 Ajax B 4 3 0 1 19—8 7 BI. Wit B 6 3 12 13—8 7 V.V.A. A 9 3 12 17—19 7 S.D.W. A. 8 2 1 5 11—26 5 O.M.S. A. 5 0 1 4 2—19 1 A.F.C. B. 2 0 0 2 1—9 0 De adspiranten C boekten 2 nederlagen, 05 tegen D.J.K. en 02 tegen T.D.O. We zijn hiermede weer aan 't eind van onze krabbels en constateeren, dat van de 12 gesp. wedstrijden er 6 gewonnen zijn, 1 gelijk gespeeld en 5 verloren, ergo 54 pCt. van de puntjes binnen. Adé. -B- 'f* uaat iets bijzonders zien. Zondag 4 Mei, des morgens om ELF uur, zal in het RIALTO-THEATER, Ceintuurbaan, een Bioscoopvoorstel ling plaats hebben, waarvan de netto-opbrengst zal worden afgedragen aan het Nederlandsch Olympisch Comité. Op dien dag zullen de films van den H.F.C.-er D. LaaN vertoond worden, waarmede hij in verschillende steden van ons land, als: Nijmegen, Haarlem enz., zooveel succes gehad heeft. Daar echter het aantal plaatsen betrekkelijk beperkt is, wordt men in eigen belang beleefd verzocht de bestelling spoedig op te geven, want de plaatsen zullen naar volg orde van inkomst der aanvragen worden toegezonden. De prijzen der plaatsen zijn f 0.60, f 0.9U en f 1.20 (hierin is de stedelijke belasting reeds opgenomen.) De plaatsen zijn vanaf 20 April a.s. verkrijgbaar bij: M. J. KOOLHAAS, Oranje Nassaulaan 81, lel. 23333. Leden, die in de gelegenheid zijn N.O.C.-spelden te verkoopen, kunnen deze eveneens bij mij aanvragen. M. J. K. Deze film is, naar men uit de bladen zal weten, zeer aardig. Vele aardige voetbalscenes, als het H.F.C.'ertje enz., zullen op het doek komen Wij raden ieder voetbal-enthou siast aan, een kijkje te gaan nemen. RED. M. J. K. Voor uw tweede bericht helaas geen plaatsruimte. Gaarne volgend nummer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6