r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 43 in onderhandeling en wij hopen, dat de ge- heele trip binnen enkele dagen langs telegra- phischen weg in orde is gemaakt. In ons e.v. nummer denken wij dus beslagen ten ijs te kunnen komen en het volledige programma te publieeeren. CLUB-AVONDEN. 25 April a.s. laatste Club-avond van dit seizoen. Wij kunnen ook dit jaar weer op een ge zellige reeks van drukbezochte Club-avonden terugzien, en de Commissie dankt allen har telijk, die hun steentje bijdroegen deze avon den prettig te doen verloopen. DE COMMISSIE. 4c Dagboek van een voetballer 'K ✓je Dinsdag 1 April. Vanavond naar de Beurs van de Dameskroniek en hier verschillende Ajacieden met hunne ega's. Allereerst Hein Delsen tegen het lijf en mij bliksemsnel bedacht ZEd. vergeten op het lijstje der door Ajax geleverde internationals te zetten. En hier wel excuus, daar Henri in Parijs met de Natris de Franschen geheel in elkaar gefrommeld. Simon Tump Henri en mij op 1 portie poffertjes onthaald en deze (de poffers) met 2 glaasjes pils weggespoeld. Woensdag 2 April. Vanmorgen de Munnik opgebeld daar nog niets gehoord van het oude-Heeren diner. Doch ZEd. niets definitiefs mede te deelen daar dit eerst Vrijdagavond uit te maken. Volkers op lijn 4 en deze mij weten te vertellen Ajax I zich Zondag j.l. tegen Vitesse, gespaard en na afloop de yersies zoo droog als kurk. En dit klaarblijkelijk opdat men a.s. Zondag tegen Feyenoord goed in vorm. Doch van de overwinning nog lang niet zeker daar de Over-Maas- menschen alle hens aan dek ons te kloppen. Donderdag 3 April. Vanavond als gebruikelijk na de bestuursvergadering iemand opgepikt. Thans bij Jan Schoevaart het oor te luisteren gelegd voor verschil lende belangrijke zaken, o.m. het plan Roodenburgh M. Smit inzake nieuw clubhuis .Het ontwerp principieel aangenomen en de Heeren a.s. Zaterdag de rooilijn uit te zetten. Doch meen te moeten opmaken dit zaakje gezond en wij spoedig comfortabel, home aan den Mid denweg. Verder weer enkele leden geschorst, dewelken niet van plan zich aan het reglement te houden. En dit altijd betreurenswaardig. Vrijdag 4 April. Vandaag weer iets over de trip naar Skandinavië, Mij namelijk ter oore Ajax iets vroeger te vertrekken. Qöteborg's Alliansen twee matches ge accepteerd en deze wedstrijden op 11 en 13 Juni te Gothenburg. Wij nu waarschijnlijk op 9 Juni een match te Copenhagen en op 16 Juni te Christiania. Daarna afscheidsvoorstelling in Bergen, het hooge Noorden, op 18 Juni en vervolgens huistoe. Doch ook dit schema nog voor enkele veranderingen vatbaar. Zaterdag 5 April. Het vrijwel voltallige Bestuur in de Meer en het onderhoud over ons Clubhuis. Ons home thans waarschijnlijk aan den weg te bouwen op het daar liggende terrein. Vóór dit paviljoen mooi terras te maken met leuke zitjes. En achter clubhuis een k\ein terrein voor cricketkooi en een paar tennisbanen. Maar ten Smit de zaak uitgezet en geëxpliceerd en hoop van harte dit plan door te gaan, daar allen reeds jaren snakkende naar mooi clubhuis. De Honkballers aan de Kruislaan in actie doch nog weinig geoefend in het veld en in Seriewedstrijden van den N.H.B. stevig verloren. Zondag 6 April. Vandaag AjaxFeyenoord en de nieuwe gewestelijke kampioen niet geslaagd ons te kloppen. Wij zeer onfortuinlijk met gelijk spel en tot overmaat van ramp Theo penalty gemist en de Natris geblesseerd. Doch ongeval goed afgeloopen en Jan's ledematen door Prof. Snapper in een paar minuten weer op de goede plaats gezet. De Rotterdammers minstens 500 supporters meegebracht en door deze Heeren de altijd rustige stemming op onze grounds in opstand. Frans Rutte a titre d'exception vandaag een uitstekende home-match en deze knaap al het vuile werk van de voorhoede opgeknapt Het resultaat zeer goed en ten huize Sweering groote jolijt. Maandag 7 April. Mijn licht opgestoken naar aanlei ding van nederlaag Ajax II te Weesp. En bleek mij de ploeg lang niet slecht gespeeld, daar samenstelling elftal trouwens zeer goed. Doch de Weespenaren heel stevig op den bal en 1 mannetje het medespelen zelfs ontzegd. Mijn gelukwenschen' geconcipiëerd aan Feyen oord en Stormvogels, dewelken thans het championaat gewonnen. En meen zeker wij met deze representanten goede kans op kampienschap in het Westen, daar ons spel weer iets meer te beteekenen dan voor twee jaar geleden. Dinsdag 8 April. Met het secretariaat in lijn 9 en weer stof voor artikel van heden. „Brinio" uit Mon nikendam gevraagd Ajax comb, te Monnikendam tegen Blauw Wit dito te spelen doch geloof niet hier veel van te komen. Verder Z.V.V. ons gevraagd voor hare Seriewedstrijden doch ook dit nog in de lucht. Mevrouw Vlokkie in de Bioscope met 2 dames van Bestuursleden. Mevrouw tien dagen hoofdstedelijke lucht en daarna weer ter Meyerij. Haar gevraagd vriendelijke groeten over te brengen aan echtgenoot met verzekering wij telken male met genoegen kennis nemende van uitstekende artikelen des Heeren Vlokkie. En hoop dit met instem ming van alle lezers. Woensdag 9 April. Vandaag Jan Schoevaart door mij terzijde genomen en hem strikt confidentieel gevraagd naar Ajax-Feyenoord resultaat. ZEd. mij in vertrouwen verteld 11 doch dit niet de bedoeling daar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3