x CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 42 met zulk spel kan en mag de N.E.C. je'capaci teiten niet langer ignoreeren. Tienduizend toeschouwers waren getuige van den niet mooien, maar toch interessanten wedstrijd, waardoor ons puntenaantal tot 17 en ons kapitaal met een paar roode ruggen werd aangespekt. Een goede dag in onze his torie Als je pas Feijenoord op je terrein hebt ge had en je ziet dan Ajax IZ.F.C. I, dan doe je goed reeds voor de pauze naar Ajax IV te gaan aan de Kruislaan. Je beleeft daar in ieder geval meer dan bij den taaien wedstrijd, die over het lot der Zaanlanders beschikte. Wat ons in deze ontmoeting is opgevallen is, dat Z.F.C. met het degradatiegevaar voor oogen van de eerste tot de laatste minuut bewezen heeft „sporty" te zijn. Het elftal heeft stevig maar zeer correct gespeeld. Snel op den bal, zonder een enkele onnette truc, welke in deze voor Z.F.C. zoo belangrijke ontmoeting, door de vingers gezien had kunnen worden. Voor deze spelers doet het ons genoegen dat wij hun het komende seizoen opnieuw in de eerste klasse kunnen begroeten. Tweemaal zijn wij geslagen en tweemaal, omdat de Z.F.C.'ers eenvoudig beter gespeeld hebben. Het liep ons in dezen wedstrijd ook al niet mee, beweerde men „hier en daar". Maar wij beweren, dat wij zeer en zeer zwak hebben gespeeld en daardoor verloren en nergens anders door! Opnieuw heeft 't achtertrio een klasse beter gespeeld dan de rest. Lieb's Vaterland enz met dit trio. Jan de Natris zat op het officieele stuk tribune uit te rusten voor Holland-Duitsch- land. Asbeek is blijkbaar doof voor raad gevingen. Deze speler moet noodig bij Dal- meijer's Instituut (gratis reclame) leeren hoe men met veel minder actie beduidend meer kan presteeren. Veel meer rust in het spel leg gen en veel eerder overgeven, komt zijn werk zeker ten goede. Rijnders moet het liggende koppen vanaf heden afleeren. Het is voetbal en geen hoofd- bal en vandaag of morgen trappen ze een gat in zijn pet! Het komt ons verder voor, dat de Heeren in de middenlinie reeds nu denken, dat ze af gestudeerd zijn. Het spel van Jopie Martens was nog zoo zoo, maar van de andere twee, die vanmiddag letterlijk geen bal langs den grond speelden, kunnen wij niet veel goeds vertellen. Oefenen Heeren! Oefenen en nog eens oefenen als jelui tenminste voorloopig in het eerste elftal wilt blijven. Onze buitenlandsche toer tjt Wij hebben in ons vorig clubnieuws gemeld dat er waarschijnlijk nog zeer belangrijke wij zigingen in het Internationaal Ajax-programma zouden komen. Inderdaad blijkt dit het geval te zijn. '4 Van Det 21. Fodboldstaevne kregen wij telegrafisch bericht, dat de in 't program voor komende match in Copenhagen niet gespeeld kan worden. Gelukkiger is het Ajax-Bestuur geweest met Göteborgs-Alliansen, dat twee matches voor ons heeft gearrangeerd. Volgens ontvangen cables spelen wij op 11 en 13 Juni te Göteborg tegen de Göteborgs-Alliansen. Deze combinatie bestaat uit spelers van Or- gryteKamraterna en Göteborgs Atlet IS j en zal ons handen vol werk geven. Wij be schikken evenwel over een 18-tal prima spe lers en zullen dus vol vertrouwen deze twee zware matches afwerken. Daarna vertrekken wij naar Noorwegen, om op 18 Juni tegen Braun (Bergen) te spelen. Deze club is win naar in de Cup-finale. De Heer Andersen, secretaris van den Noorschen V.B. heeft ons verteld, dat het beste voetbal in den laatsten tijd in Bergen en niet in Christiania wordt ge speeld. Ook de competitie-leiders zetelen in 't hooge Noorden. De Heer Andersen schatte het aantal toeschouwers, dat in Bergen de belang rijkste matches bijwoont, op 15000 a 20000 man. Men heeft enkele schitterende „grounds" in Bergen en de accomodatie is internationaal. Over onzen vierden match is het Bestuur nog r~ Ajax I Z. F. C. I.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2