V No. 6. DINSDAG 15 APRIL 1924 7de JAARGRN6. KRONIEK. In een buitengewoon spannenden wedstrijd, waarbij het somwijlen tamelijk wild toeging, is de club van Weber c.s. er in geslaagd ons in de Meer een punt te ontfutselen en daar door het kampioenschap te behalen. Wij Aja- cieden zijn met dezen kampioen ten volle te vreden, omdat wij weten, dat de belangen van de Westelijke eerste klasse bij Feijenoord in veilige handen zijn. De provinciale clubs zul len tegen Feijenoord en de Stormvogels al heel goed moeten spelen, om dien clubs dit maal den eeretitel af te snoepen. Bij al het ver waterde eerste klasse voetbal, wat wij dit seizoen hebben gezien, doet het altijd goed ploegen als Feijenoord en de Stormvogels in actie te zien. Het spel der Rotterdammers is nog iets meer technisch-af en o.i. minstens zoo stevig als dat der IJmuidenaars. Dat wij tegen een dergelijk krachtig elftal drie punten van het te behalen viertal veroverden, spreekt voor de kracht van ons elftal. In wedstrijden, waar het er inderdaad om gaat, weet Ajax nog kracht genoeg te ontplooien; dit bleek ook in dezen wedstrijd. De match begon met een voor Ajax groot overwicht. In deze pe riode kregen wij een staaltje fraai voetbal van de Natris-Volkers en Rutte en de laatste legde hét laatste been aan het werk om te scoren. Het achtertrio der onzen speelde zeer goed en Couton, Jan de Boer en Fons bleken vanmid dag ongenaakbaar. Na de rust ging het spel gelijk op, totdat Jan de Natris op minder vriendelijke wijze in een schitterende rush werd gehaakt, hetgeen den Heer Boekman ontging, doch wat wij duidelijk constateerden. De Natris' arm bleek uit het lid, maar Prof. Snapper was zoo vriendelijk den patient be hulpzaam te zijn, waardoor het incident nog gelukkig afliep. Hein Delsen kwam na 10 mi nuten de Natris vervangen, in welke tien mi nuten de Rotterdammers gelijk maakten en Theo een penalty tegen het hout kogelde. Wij hebben gedurende het laatste kwartier bovenmenschelijke pogingen aangewend om te winnen, maar juffrouw Fortuna, die vanmiddag haar bokkepruik op had, bleef tegen de Over- Maas-spelers lachen. Met 1-1 als eindresultaat kropen de Heeren in hun kleedkamers. Van ons elftal hebben de Natris, Rutte en het achtertrio vanmiddag het leeuwenaandeel in het werk gehad. Wij blijven het onverklaar baar vinden, dat Frans Couton, die vanmiddag de beste speler van het veld was, geen kans krijgt voor een der Olympische elftallen. Deze snelle, stevige en lenige speler, die head and shoulders boven Hans Tetzner uitblinkt, blijkt nog steeds niet in de gratie te vallen van de N.E.C. Verder dan reserve heeft onze aanvoer der het nog niet gebracht. Volhouden Frans, Feijenoord wint het kampioenschap. Ajax-Feijenooi d11.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 1