Vr CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 39 Zie Buyeii b.v. als een hinde langs het lijntje treinen, vooral als ie. de wind mee heeft Ln geniet van het kostelijke spelverdeelen van Fanny Bill, met oi zonder z'n Turscke toover- schot. Smul van de tactische taainagel Win- tershoven, en genotter van de naar-ceu-nieu- vven-stijl-zoekenden Roodenburg. Z'n vrije tiappen zijn als staai-pillen en schroeien het zijnet. Look naar de Munnik, die notabene al tijd een dreg bij zich draagt ora vijandelijke halfs en backs, die hij en-passant in de sloot werkt, weer op het drooge te brengen. Zijn z'n voorzetten niet als een Giiette zoo scherp, en zuiverder dan natuurboter. En „Kippie" is het geen reus? Z'n beenen komen maar net tot aan den grond, maar doet hij er geen won deren mee? Laveert hij soms niet als een passagierende matroos? En Öudheusden, legt hij soms geen gewicht in de schaal? Voedt hij niet als een min van twintig lentes, en span ker t hij niet als een Trakhener? En Dr. Kee- sing, is 't geen onoverkomelijk .struikelblok? Z'n knieën zijn loopgraaf^en-prikkeldraad-ver- sperring tegelijk, en z'n ouderwetsche punters doen aan het jaartal 16C0 denken. Om niet te spreken van Ziegeler, die minstens een dupli caat van de Boer is. Twintig keer „Histo risch" hebben ze, in z'n schitterende voetbal loopbaan de palen aan diggelen geschoten, maar dacht ie, dat ie „vischte". Niks hoor, hij is nog zoo maagdelijk als de madeliefjes, die onder het net bevallig hun kopje omhoog steken. Mijnheer, het Ajax-veteranen-elftal is in- één woord subliem, en als U maar iets, zoo'n sik kepitje, zoo'n ietsje voor „de ruggegraat van Ajax" ovelde, boodt U dien „sterren" minstens een fijn diner aan. Maar natuurlijk, IJzit vol smoesjes, de Belasting, dure dit, en dure dat, etc. etc. Spaar ons die vlucht-heuveltjes Mijn heer, lieg maar niet verder. U zwamt ons te veel, en dat diner zullen we zelf wel in orde maken, we zijn Corinthians. Want een vroolijken avond moeten we hebben, niet luidjes, zijne we kampioen of zijne we geen kampioen? We hebben ge draafd als hobbel-paarden, gezwoegd en ge ploeterd als lastdieren, modder en koeien- uche-uche getrotseerd, maar nu we in de oase, die kampioenschap heet, zijn aangekomen, willen we toch even gezamenlijk, gezellig uit rusten. En we vertrouwen, dat vele Rood-Wit Oudgedienden mee aan zullen zitten, om nog eens genoegelijk over den goeden., ouden tijd te boomen. De Heeren Roodenburg en de Munnik zullen plaats en datum etc. etc. vaststellen, en gaarne vernemen, op welke „Oud-strijders" ze kunnen rekenen, 't Komt „dik" in orde. Veteranen, het was „glanzend", 'k Grijp onmiddellijk m'n lier, Heldendaden te bezingen, Doet m'n dichter-hart plezier, Ave-Caeser, oude schutters, Doft je kalen kruintjes op, Bedekt ze, daar ik geen laurier heb, Met een groenen tak klimop. V e te rane n, 1* uigbehaar den, Een Rood-Wit Eere-Comité, Bieden de Ajax-Qudgedienden, Een zalig copieus Diner, En een gggrrroote Onbekende, Geeft een okshoofdweet ik veel, We tafelen, drie volle nachten, In het Ajax-1 ucht-kasteel. Daar, waar nu de ratten stoeien. Op het nidden-Dam- terrein, Komt het team in brons en marmer, Het moet iets „groszertigs" zijn, En Colijn, anders zoo zuinig, Die heef tin de soos gezeid, ..••Zulke „Triomphatoren" scheld ik, Eeuwighun belasting kwijt. Slaven dragen gouden schotels, Soep van krokodillen-staart. Beren, leeuw- en tijger-lappen, Goddelijke Nijldal-taart, Maagden vullen onze roemers, Methoe heet dat goedje toch, Rrrrrny.daar ratelde de wekker. Jammer, droomen zijn bedrog. TRIC-TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 9