r -j) 38 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V</ "V DE N.O.C.-SPELD. -E Volgens ons laatste clubblad werd door mij aan het N.O.C. reeds een bedrag van ƒ446. afgedragen. Door verschillende van onze leden zijn bij hunne kennissen spelden verkocht. De heeren Overeem, Feitsma, de A.V.B. Secretaris en de Secretaris van den A.K.V.B. zorgden er voor, dat wij in totaal een goede ƒ500.kon den afdragen. Bij den wedstrijd Holland België in het Stadion hebben onze dames, niet tegenstaande het zeer slechte weer, zich flink geweerd. De N.V.B. meende dan ook de moeite, die zij gedaan hadden om de N. O. C. kas te stijven, te beloonen door hen een schit terende zitplaats achter de goals aan te bie den!!! Daar onze dames nog geen ballenjon- gens zijn, werd van deze ZITplaatsen dan ook geen gebruik gemaakt en kon ik hen na eenige moeite een plaats op de overdekte tribune be zorgen. Heeren in den Haag: „Verzoekt den vereenigingen niet alleen mede te werken voor het N.O.C.-fonds, maar zorgt allereerst, dat bij UWE Bondswedstrijden de dames, die zich bij deze matches voor het inzamelen van de gelden beschikbaar stellen een EEREplaats krijgen. Voor 1928 zullen we hun steun nog zoo dikwijls ncodig hebben. M. J. K. Zeer juist. (Red.). Op de adspiranten. When all the world is young, lad, And all the trees are green; And every match is big, lad, And every boy is keen; Then hey 4) for boot and ball, lad, And kick the world away, Young blood must have its course, lad, And each young dog his day! Op ex-veteranen. When all the world is old, sir, And all the trees are brown; And your old limbs are worn, sir, And your old bones run down; Creep home, and take your place there, The spent and maimed among;2) God grant you find an old pal3) there, To munch4) your old club's song! 4) hoera, 2) tusschen de uitgeputten en ver minkten, 3) partner,4) mummelen. (Vrij naar Kingsley). A. K. Uit het veteranen-kamp. Hoe het met de veteranen-competitie staat vraagt U? Ach Mijnheer, die is alweer afge- loopen, met als eindresultaat natuurlijk een Ajax-kampioenschap. Ongeslagen nog wel. Die oude knarren, zult U wel zeggen hé, maar veteranen-voetbal is eigenlijk 't neusje van den zalm. Het is als oude Bourgonje Mijn heer, als je de spinrag, schimmel en stof er af krabt, komt pas de aroma. Dan komen er trucjes voor den dag, waarvan het tegen woordige voetbalgeslacht geen notie heeft. het Bestuur hem wederom heeft verzocht de leiding der afdeeling honkbal, voor 't komend seizoen, )p •zich te willen nemen, hij is zeer erkentelijk voor het gestelde vertrouwen, maar acht 't toch beter om, nu 't blijkt dat wij steeds honkbalbeoefenaars krijgen in onze vereeniging de verantwoordelijkheid voor een goeden gang van zaken met anderen te deelen: reden waarom hij voorstelt een negentalcommissie in het ieven te roepen. Alvorens tot het stellen van candidaten over te gaan, memoreerde hij de prettige Zaterdagmiddagen en Zon dagen, welke zij in het vorig seizoen hebben gehad, en wekte de aanwezigen op, zoowel naar binnen als naar buiten propaganda te maken, zijnde honkbal de athle- tiek voor voetballers. Deelde verder mede, dat 12 April het competitierad begint te draaien en, dat er 5 April seriewedstrijden zullen worden gehouden, waar voor de Bond een fraaie wisselbeker beschikbaar stelt. De loting is als volgt: Ajax I Quick I. Concordia I Haarlem I. Blauw Wit vrij, wellicht een afmattingswedstrijd tegen Ajax II. Verder kon hij nog mededeelen, dat er een derde klasse en een Jnioren afdeeling zal worden ingesteld. Voor de 3 te benoemen leden der negentalcommissie werden candidaat gesteld: F. Couton, A. Bogaard, A. de Kruijff, J. Roodenburgh en G. Stam. Gekozen A. de Kruijff, J. Roodenburgh en G. Stam; de Heeren Couton en Bogaard namen hunne benoeming als plaatsvervan gende commissieleden aan, waarop de Heeren werden bedankt voor hunne opkomst. DAAN. BEOEFENT HONKBAL „JE ZOMERSPORT".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 8