\r~ 36 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Als men weet, dat men uit leidende V.V.A.- kringen ons heeft medegedeeld (telefonisch), dat V.V.A. in het geheel geen klacht indiende (dit in verband met een bericht in ons blad) dan meenen wij te moeten concludeeren, dat de vereeniging V.V.A. in deze zaak al een heel pover figuur heeft geslagen. Hopen wij, dat de Heeren uit deze zaak geleerd hebben niet te hooi en te gras klachten in te dienen, welke niet de minste reden van bestaan hebben. I KRONIEK. Volgens afspraak met de spelers van ons derde Elftal zou ik de reis met hen naar Hoorn medemaken. Doordat verschillende spelers van de lagere elftallen er genoegen in hebben eerst des Zaterdagsavonds af te schrijven (men kan nooit weten, misschien komt er nog eene aanschrijving voor een hooger elftal) moest ik dien dag reeds vroeg op stap om onze oude geti ouwen ten Herckel, Lucas, Schoevaart en Wesling te vragen de elftallen te completeeren. Zooals altijd waren deze hee ren direct bereid de opengevallen plaatsen in te nemen. Dat is een bewijs van clubliefde, waaraan verschillende jongere spelers in onze elftallen wel eens een voorbeeld mogen nemen. Onze ijverige Secretaris kwam mij reeds vroeg afhalen om naar het station te gaan, want hij zou onze adspiranten naar de stad van Czaar Peter vergezellen. Klokke elf ver trokken de 3e elftallers en de adspiranten res pectievelijk naar Hoorn en Zaandam. Daar Lindeman voor een mopje muziek ge zorgd had, zat de stemming er reeds dadelijk in. Zoo boemelden we naar de stad van Hol landia. Coen Delsen moest bij elke halte even uit het portier hangen (was het soms oude liefde roest niet???). Even over twaalven kwamen we te Hoorn aan en daar Coen in het oude stadje goed den weg wist, zou hij ons dicht bij het station een adres wijzen, waar we een heerlijk kopje koffie konden drinken. Dicht bij leek echter ver af, want we hadden een stief kwartiertje geloopen, voordat we bij Coen's adres (ook al oude herinneringen, Coen??) aangeland waren. Onder het koffie drinken werden natuurlijk de kansen bespro ken. Algemeen was men het er over eens, dat door hard werken een gunstig resultaat te bereiken was. En ik meet eerlijk bekennen onze jongens, hebben zich flink geweerd; toen de scheids rechter het eindsignaal gegeven had, waren wij weer 2 kostbare puntjes rijker. In de prettigste stemming keerden wij naar Mokum terug. In hotel Fleiszig werd door eenige jonge lui gedemonstreerd, dat een goed voetballer tevens in het bezit van een goede en gezonde maag kan zijn. 3e Elftallers, nu volhouden! Nog enkele zware wedstrijden hebben jullie voor den boeg maar die kunnen gewonnen worden, mits er flink wordt aangepakt. De kampioensmedailles zijn al in den maak, hoor!!! M. J. K. Ajax 3A. F. C. 2. Ajax komt met hetzelfde elftal als tegen Hollandia. Ln het begin onderneemt A.F.C. eenige aanvallen, waar van zij er één na ongeveer een kwartier spelens weet ie benutten ,door een onhoudbaar schot van haar mid denvoor. Door Ajax wordt veel te slap gespeeld, waar door enkele aanvallen gemakkelijk door de A.F.C.-ver dediging afgeslagen worden. Even komt er een weinig vuur in, maar niet genoeg. Uit een goed genomen vrijen schop, weet Schetters met een mooien kopbal gelijk te maken. Ajax krijgt dan weder een vrije schop te nemen, welke door Delsen onhoudbaar wordt ingezet. De scheidsrechter laat echter penalty nemen, daar een A.F.C.-er den bal met de hand heeft geprobeerd te stoppen, waaruit wij toch de leiding weten te nemen. De linkshalf van A.F.C. heeft links half Gooi-allures, daar hij ook veel hands maakt. Rust gaat in met 2i. Direct na de rust weet Ajax haar voorsprong te ver- grooten, wederom uit een penalty. A.F.C. probeert den achterstand te verkleinen, maar haar voorhoede heeft geen kans tegen de goed spelende verdediging. Door Ajax worden nog eenige kansen ongebruikt gelaten. Met 31 komt h:t einde van dezen in goede verstandhou ding gespeelden wedstrijd. Debois was de ster van het veld. Zondag a.s. oet van R.C.H. gewonnen worden, dan kunnen wij na afloop zingen „Komt, jongens, wie geeft er een rondje „of een croquetje". 1/2 WATT. vt/ Met ons 3e Klftal naar de stad van i Jan Pieterszoon Coen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6