1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 35 V.V.A. II AJAX II. Het Bondsbestuur heeft ons met schrijven dato 24 Maart j.l. bericht, dat uit een door het Bondsbestuur ingesteld onderzoek is gebleken, dat het ongeval aan een V.V.A.-speler over komen, aan een noodlottig toeval is te wijten. ken heeft V.V.A. aangeschreven voortaan wat voorzichtiger te zijn met het inzerden van klachten en het bestuur van den N.V.B. ver trouwt, dat wij ons met een en ander zullen kunnen vereenigen. jaren. Het spel tijdens Olympische Spelen veel beter, doch de ploeg in ieder geval fijner voetbal dan Heiland. De Ajacieden meer dan hun plicht gedaan en vooral Jan de Natris hier een extra handdruk. Boertje helaas door tegenpartij vastgehouden en gehaakt en daarna 6 pas met den bal en hieruit Coppée een doelpunt gemaakt. En speet mij Andersen de overtreding der Belgen niet gezien. Doch onze representanten aan de verwachtin gen beantwoord en als alle spelers in evenredigheid evenveel gepresteerd wij de Belgen verslagen. Nog voor den eten van pantalon en schoenen verwisseld, daar tot op de flanel toe naatgeregend. Dinsdag 25 Maart. Gisteren mij een mooi briefje onder het oog van den N.V. B. aan Ajax. En duidelijk ge bleken V. V. A. inderdaad een klacht tegen Ajax in gediend, doch de Heeren nul op het request en een vriendelijke waarschuwing van den Bond voortaan iet wat voorzichtiger met het indienen van klachten. Dus deze zaak thans afgedaan en vertrouw V.V.A. uit het verloop van deze zaak het één en ander geleerd. Van middag nog ter beurze bericht bevestigd wij a.s. Zon dag naar Z.A.C. te Zwolle en deze club op 15 Mei a.s. returnmatch te A'dam. Woensdag 26 Maart. Gisteravond in de pantoffels bij de haard. Verschillende oude jaargangen. Clubnieuws doorgeneusd. En deze verzameling veel waarde voor latere jaren als kaal aan den schedel geworden. Speet mij inderdaad in laatste nummer „Old-man" zijn „Be schouwingen" niet geprolongeerd, daar deze net neusje van den zalm. En ook Vlckkie wederom absent, doch begrijp ZEd. niet altijd stof uit negerij. (Meijerij). Mij hedenmiddag het tooneel voor cogen getooverd van juist 1 jaar geleden, teen wij in Engeland en daar den grooten strijd op Stamford Bridge bijgewoond. En vinger en duim in gedachten afgelikt. Vriidag 28 Maart. Vanavond met Seylhouwer iets België in Rembrandt Theater gezien en het doelpunt van Pijl tot in de finesses op het doek. Verder een plaatje: Townly leert de Natris een bal stilleggen en een cynisch lachje mij in de mondhoeken. Jack namelijk reeds voor 10 jaren Jan en de andere jongens dit kunstje geleerd en indien Townly niet met wat anders op de proppen, weggegooid geld. In „Volks-Voetbal" ons lid Dr. Keesing een uitmuntend hoofdartikel ovei Schoolvoetbal en spijt mij ZEd. Zeergel. tot heden zeer weinig in ons lijfblad gepubliceerd. En Volksvoetbal met krachtige menschen als Jolink en Green zeer goed voor den dag, door publicatie van veel belangrijks. Vrijdag 27 Maart. Vanavond met Seylhouwer iets langs den draad en ZEd. gevraagd wanneer wij nu eigenlijk Blauw-WitAjax. De Blauwwit man mij ver teld de Stadionclub Zondag a.s. uitgespeeld en voor hun part de match op 13 April a.s. Doch niet onwaar schijnlijk de N.V.B. eerst nog Z.F.C. naar Ajax veld te zenden en dan de N.O.C. match eerst in Mei a.s. Verder nog het bericht bevestigd gezien van een Ajax Bestuurder Ajax IGo Ahead I allerwaarschijn lijkst op 20 April a.s. en wij zeker op 11 Mei a.s. Ajax Z.A.C. op onze grounds, hetgeen een piquante wed strijd daar Z.A.C. in jaren niet in de hoofdstad. Zaterdag 29 .Maart. Eerst vanmorgen de Kroniek be studeerd daar het O. O. niet eerder in portefeuille dan na serieuze lezing. Over Ajax en V.V.A.-reserves de Heer de Vrieze een mooi verhaaltje gedebiteerd, doch dit waarschijnlijk alleen voor kinderen bestemd. En vermoed de Heer de Vrieze wel een dezer dagen zijn verontschuldigingen aan te bieden aan den Redacteur van ons blad, daar anders deze Heer tegen de Vrieze van leer te trekken. De V.V.A.-er namelijk Redactie \oor „leugenaars" uitgemaakt doch klaar en duidelijk bewezci 'Je berichten in Kroniek en mijnerzijds als steeds naar waarheid neergeschreven. Dus thans kalm atwa:hten daar V.V.A. Bestuursleden te veel gentlemen deze voor hen zeer slechte zaak niet tot klaarheid te- brengen. Zondag 30 Maart. Vandaag 3 matches gezien, doch van ieder slechts I A uur. Ajax IIIR.C.H. II door ons verloren en hier Coen Delsen op frappante wijze begonnen doch Debois nog beter, dewelke ideaal center-half. Het tweede met Rapiditas II gedaan wat het wilde en 8 gaten in het Weespsche net. De half-linie André-Joop-E. Bakker kat en muis met Rapiditas en André zelfs twee kogels in het net. Het vierde van A.F.C. IV gewonnen en wij nu zeker kampioen van A.V.B.-afdeeling. De Wit steeds beter op dreef en wij dezen knaap zeer zeker binnenkort hooger-op te gebruiken. Het eerste om acht uur uit Zwolle terug met onbesliste 0-0 uitslag. Maancag 31 Maart. Gisterenmiddag groote réunie bij Sweering en bleek mij de ruine het plan kampioenschap der oude Hee ren te vieren met feestmaaltijd. En deze gemeen schappelijke disch a.s. Zaterdag in Krasnapolsky. De dames van oordeel zij zeker van de partij te zijn j doch hierover nog geen overeenstemming. Verder het gerucht Frits Schoevaart in Indië dezer dagen in de huwelijksboot doch hiervan geen officieele bevesti ging. Doch indien het bericht juist mijn hartelijke gelukwenschen en voor mijn 14 daagsch dagboekje mooi slotmotief n.l.Eind goed, al goed.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5