thans meer Westelijk te reizen en resp. Ber gen, Christiania, Göteborg en Copenhagen aan te doen. Er rest ons nog een verrassing te pu- bliceeren, doch daarover eerst in een der volgende clubbladen. Ten slotte een opwekking aan onze spelers (een 18-tal zal zeker noodig zijn) om prima in training te blijven, opdat de toer ook sportief een succes wordt. Organisatorisch lcopt de zaak vanzelf. Ons bestuur kent het klappen van de zweep om een trip smakelijk in elkaar te zetten. e tjt j Dagboek van een voetballer tjt j De plannen van onze traditioneele zomertrip nemen thans een vasteren vorm aan. De aan wezigheid van den heer Andersen in A'dam als scheidsrechter bij" den wedstrijd Holland- België bleek bij het arrangement van groot belang. Wij hebben den Heer Andersen tevens stcr.-penn. van den Noorw. V.B., onze plan nen voorgelegd. Waar deze functionaris van enkele Noorsche clubs opdracht had om een Nederlandsch Clubelftal naar Bergen en Chris tiania uit te noodigen, is het Ajax-bestuur spoedig tot een vergelijk gekomen. De lieer Andersen, die via Londen en Bergen naar Christiania terug reist, zal direct na aankomst te Bergen de zaak regelen en ons dan nader berichten. Wij zijn verder in onderhandeling met de bekende Alliance in Göteborg (2 wed strijden) en de Alliance in Copenhagen voor den slotmatch te Copenhagen. Het zeer voorloopig programma is dus Ber gen, Christiania, Göteborg, Copenhagen, Am sterdam, doch het is lang niet onwaarschijn lijk, dat er nog ingrijpende veranderingen aan gebracht worden. Wat de data betreft, stellen wij alle pogin gen in het werk om op 14 Juni a.s. te vertrek ken en den 28sten in Nederland terug te zi» Indien wij ons niet vergissen wordt deze trip een copy van den glorieusen tocht van eenige jaren geleden naar Scandinavië (Stockholm, Malmö, Copenhagen) gemaakt. Wij hebben echter voor eenige afwisseling gezorgd door S. 33 te verorberen is hoogst nadeelig voor de conditie, daar de gevulde maag o.a. een goeue wei king van het mid denrif in den weg zit. het middenrif nu speelt een zeer belangrijke rol bij de ademhaling; wordt dit in zijn wer king beiemmerd, aan kan men niet goed ademhalen en wordt men dus bij het voetbalspelen veel spoediger kort- ademing. Als drank is thee en koffie, chocolade, kwast of mineraalwater geoorloofd ,de beide eerste echter met mate. Een uitmuntende drank en tevens goed voedings middel is ook de melk of de karnemelk. Deze laatste zij vooial hun aangeraden, die eenigszins lijdende zijn aan trage ontlasting. Voor dezen is ook het gebruik van vruchten, veel groenten, oudbakken brood en vijgen aan bevelenswaardig. DE TOER NaAR SCANDINAVIË. I S Zondag 16 Maart. Vanmorgen reeds vroeg dag, daar mij voorgenomen met de adspiranten naar Zaandam. En dit voor mij belangrijker wedstrijd dan België-Holland a.s. Zondag. Deze match namelijk voor kampioenschap en met goede hoop vertrekken op heel kleine nederlaag, daar de Zaansche jongens stuk voor stuk 20 pond zwaar der en veel steviger op den bal. Bleek mij o.a. papa Westrik langs het lijntje, doch de jongens met 30 op de broek. Om 2 uur-met de boot naar A'dam terug en Qrootmeijer met de boys op bovendek groot amusement ondanks nederlaag. Met lijn 9 naar de Meer en juist ge legenheid laatste brokstuk Ajax 2Z.F.C. bij te wonen. Maandag 17 Maart. Om 11 uur de heer de Munnik mij het Nederl. elftal langs de draad opgedreund en bleek mij Ajax door 2 spelers gerepresenteerd. Namelijk de twee Jantjes en deze jongelui deze keuze meer dan verdiend. Ajax in de laatste jaren heele rij spelers ge leverd en ter herinnering: Fortgens, Buwalda, de Boer, F. Pelser, Hordijk, de Kruijff, de Natris, van Dort, Brokmann, Gupffert, waarbij niet onmogelijk nog enkele Heeren overgeslagen. Dinsdag 18 Maart. Vanavond ten huize Biscuit en hier het snufve der kaartspelen. Namelijk het voetbal-kaart spel, van de Speelkaartenfabriek Nederland-Faddegon. De kaarten naar teekeningen van Lutz, keurig en het spel zeer onderhoudend. Kwam mij echter voor min stens 6 spelers tegelijk voor het spel noodig, daar an ders te veel kaarten in handen en hiermede altijd veel moeite. Van Ap de Haan, de nieuwe Bondsbestuurder, de mededeeling de prijzen voor Holland-Duitschland weer even hoog als tegen België en dit toch eigenlijk een beetje te dwaas. Woensdag 19 Maart. Een briefkaart van Grootmeijer in de bus en ZEd. mij genood tot bestelling kaarten Holland-Duitschland. M. i. belangstelling voor dezen match grooter dan voor Holland-België, daar in geen jaren de Duitschers in Holland. De opstelling reeds be kend en vele vrienden uit Zuid-Duitschland in de ploeg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3