CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX roering stijgt op uit het gevechtskamp. .krijgskreet.penalty, penalty.U kent dat niet waar, van onze GROOTE (hm) wedstrijden.... De scheidsrechter heelt het vergrijp heel goed gezien, vindt echter een strafschop een wel wat zware straf en laat doorspelen. Waarmede geen mensch het eens is en wat dan ook nonsens is. Na afloop pro testeert Ajax, de strafschop wordt genomen en het zal 21 voor Ajax moeten worden, ten minste als het protest toegewezen wordt. Doch nu komt het hoogtepunt van de ge beurtenis, want lezers, zooiets i s een gebeur tenis in het voetballeven van onze juniores. Welnu, in de kleedkamers hebben de Blauw- witten krijgsraad gehouden en zonder er lang over te redeneeren hebben toen Blauwwit- aanvoerder en grensrechter eene verklaring onderteekend, dat het inderdaad een zuivere penalty was en dat uit den strafschop gedoel punt is! Maar dat beteekende voor de blauwwitte vrienden: de strop. Hun doodvonnis, een streep door de kampioensillusies Juist! Daarom een donderend salut d'honneur voor dien Blauwwit-captain. Dit geval heeft niets en niets uit te staan met de al of niet groote beduidenis van juniores-wedstrijden of kampioenschappen, doch zooiets heeft alleen iets uit te staan met faire en eerlijke sportieve gevoelens, die bij de blauwwitte knapen den boventoon voerden en die voor menigeen een lesje bevatten, niet zoo gering. Waratjes, een eeresaluut, vooral om die ver klaring nadat het pleit beslist was, dus niet tijdens den wedstrijd of vóór het nemen van den strafschop, toen er immer nog kans ge weest zou zijn op missen. Ik heb er plezier in, duchtig plezier, en ik zeg, zoolang als er nog zulke eerlijke spelers bestaan, wel dan is voetballend Holland wis- en-drie niet verloren. En Blauw-Wit zeker niet! Dat is een stukje om even chn Ajax- Blauw-Wit wedstrijd voor het N O.C.fonds in te leiden, wel verduveld.ik heb er duchtig plezier in. VLOKKIE. LICHAMELIJKE VOORBEREIDING, j I Dr. Meurer vervolgt op een andere plaats in de brochure zijn belangrijke raadgevingen met: 32 Waar men echter geen uitzendering op mag maken, dat is cp de 89 uren bedrust. Men kan heel wat doen zon der nadeel voor zijn gezondheid, lichamelijk zoowel als geestelijk en dat gedurende langen tijd, mits het lichaam en de geest slechts voldoende gelegenheid krijgen om uit te rusten. Dat gedurende de nachtrust ook zooveel mogelijk moet voldaan worden aan den hygiènischen eisch om in een zuivere onbedorven lucht té slapen, dus dtor voor goede ventilatie (open raam) te zorgen, zij hier terloops nog even opgemerkt. Een prnt, volgens sommigen een belangrijk onderdeel eener rationeele training hebben wij nog niet aangeroerd, n.l. de vraag hoe zich iemand, die zich lichamelijk in spant, meet voeden. Het antwoord kan betrekkelijk kort zijn. Speciale voorschriften behoeven eigenlijk niet te worden afgegeven. Hoogstens zou men iemand, die nei ging heeft tctvetaf zetting moeten aanraden vet aanzet tende spijzen te vermijden. Zoo iemand make dus een zeer matig gebruik van boter, vet en suiker. Visch, vlees^h, groenten, oudbakken brood, beschuit, rijst, aard appelen en vruchten vormen voldoende bouwstoffen voor zijn maaltijden. Een jonge, gezonde man, die veel aan lichaamsoefeningen doet, behoeft gelukkig niet bang te zijn te dik te worden, en eet dan ook gewoonlijk alles, zonder dat het noodig is een bepaald menu te volgen. Wanneer men thuis zijn maaltijden gebruikt, is 't gehalte bij ons te lande wel van dien aard, dat het tot de uit zonderingen behoort, indien men eens iets verkeerds naar binnen krijgt, met als gevolg ingewandsstoornis sen. Deze afwijking is natuurlijk niet zeer bevorderlijk voor de conditie en stelt dus een stoornis voor. Met name is dat een punt, waar vooral in het buitenland bij een tournée cf interland-wedstrijd aan moet worden ge dacht. Men doet dus goed om buitenslands zooveel moge lijk de hier te lande gebruikelijke leefwijze, ook wat het eten betreft, te volgen. Dus 's morgens een stevig ont bijt, om 12 uur ete men evenals hier te lande brood, eieren, kaas, enz. en voor middageten vooral spijzen, die naar alle waarschijnlijkheid niet bedorven kunnen zijn. Dus b.v. soep, aardappelen, groenten, gebraden ossen- vleesch of kip, en vooral geen visch, die zeer gemakkelijk bederft, of gerechten overgoten met mayonnaise saus, meestal bestaande uit visch of koud vleesch van den vorigen of vorige dagen en dikwijls verdacht van kwa liteit. Heeft men niettegenstaande alle voorzichtigheid toch last van zijn ingewanden gekregen, dan is het het beste ,dien dag niets te gebruiken en als medicijn wat rijstwater, (een eetlepel rijst op 1 liter water koken tot een halven liter) cf slappe thee te drinken. Moet men een wedstrijd spelen, dan ete men het laatst drie uur van te voren. Vlak voor een wedstrijd een flinke lunéh

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2