\r CLUBNIEUWS zfc i Dagboek van een voetballer ii A. F. C. AJAX 29 Zaterdag 1 Maart. In de Meer en hier architect Roo- denburgh, Willem Frederik mitsgaders Maarten Smit en dit trio ten huize Sweering over groote rollen teeken papier gebogen. En een en ander de plannen voor nieuw clubhuis. Het terrein in tamelijk goede conditie en onze knechts moeite genoeg aangewend teneinde een ietwat bespeelbaar veld. Geudeker mij de agenda voor j: J.A.V. van Ned. Honkbal Bond op Maandagavond ter inzage en hoop mijn vrouw mij toestemming hier naar toe. In de Clubcourant mijn hoofdredacteur lichte kri- r tiek op mijn werk, doch mij bekend deze jongeman het goed met mijn werk meenende, en kritiek dankbaar in het bekende prullemandje naast de lessenaar. Zondag 2 Maart. Vanmorgen 7 uur dikke sneeuw vlokken en vóór achten reeds zekerheid wedstrijd Ajax I uitgesteld. Met de jongens in het Oosterpark gröote sneeuwpop gemaakt en deze tenslotte met ijs- ballen bekogeld hetgeen zeer goede werp-oefening. Het Clubblad ingekeken met veel interesse voor pro- gramma a.s. Vrijdag. Mij opgevallen nummer 8: Mej. J. Muller en C. Brummelhuis. „Ik ben alleen" en dit boven mijn Zondagsche pet. Vanmiddag naar Amstel- vefenscheweg 65 en gelukwenschen aan Mies Groot- V meijer, dewelke heden herdenking geboortedag en hier een twintigtal Ajacieden welke allen van vrijen middag geprofiteerd. Maandag 3 Maart. Wij thans zoo ver dat de eerste klassers in de Algemeene van den N.V.B. voortaan evenveel te vertellen als de andere broeders. Ver nam vanavond Ajax de volgende candidaten voor de J. A. V. van den N. V. B. gesteld: Weber (Feijen- oord); Lotsij (H.F.C.); den Held (V.O.C.); Scheen (R.C.H.); Dirkzwager (H.V.V.) en Koolhaas (Ajax). Dit illustre gezelschap zeker capabel Ie klasse 1 te ver tegenwoordigen. Doch speet mij Grootmeijer niet op het lijstje, dewelke onmogelijk des zomers een dagje van het cricketveld er tusschen uit en dies voor eenige jaren als afgevaardigde afgezwaaid. Dinsdag 4 Maart. Biscuit gisteren in de „3 flesch- kens". ZEd. lichtelijk in de vlerk geschoten daar door mij steeds alles, wat los en vast, gepubliceerd. En ZEd. zich voorgenomen voortaan voorzichtiger met uitlatin- gen opdat lezers geen verkeerde indruk. Dit in verband mét uitlating over besluit N.V.B. inzake datum van wedstrijd Blauw WitAjax in vorig nummer. Bis cuit mij medegedeeld hij het geheel niet eens met Redactie Clubblad. Doch ZEd. niet begrepen dit juist kolfje naar hand van Redactie daar, waar men het niet eens, steeds stof voor nieuwe copy. Achteraf wij Zondag niet onfortuinlijk geweest Z.F.C. uitgesteld daar Jan de Natris ongesteld en zeker niet van de partij geweest. Woensdag 5 Maart. Gisterenavond in de Telegraaf drie regels over Jaarvergadering Nederl. Honkbal Bond. En spijt mij Geudeker als secretaris van den Bond door Bakker vervangen. En meen ik dit meest dwaas be sluit ooit door vergadering Ned. Honkbal Bond te nemen. Geudeker namelijk in kwaliteit journalist uitstekende propagandist voor Honkbal terwijl publiek thans zeer moeilijk te bereiken. Wij hierdoor minstens een paar jaar achterop en 3K-regelig verslag in de Telegraaf het beste bewijs van deze bewering. Vanavond alarm aan telefoon en a.s. Zondag niet Feijenoord doch H.F.C. het kind van de rekening. Donderdag 6 Maart. Bleek mij hedenmiddag ter beurze het gerucht Blauw WitAjax reeds op 16 dezer. Op dien datum namelijk oefenwedstrijd Nederl. XI-tal Zwaluwen te Rotterdam en Blauw Wit niet ongeneigd wedstrijd tegen Excelsior uit te stellen. Doch Ajax hui verig wij het doel voorbij te loopen, indien wij on volledig en men overeengekomen 30 Maart te handha ven. Van Koolhaas vernomen ZEd. gisteren bij Elly v. d. Zwaan en deze gelukkig ietwat aan beterende hand doch oppassen voorloopig de boodschap. Vrijdag 7 Maart. Met Seylhouwer, dewelke langs het Leidscheplein en ZEd. mij medegedeeld Blauw Wit op den eersten Paaschdag gastvrouwe van Belgische club. Doch Ajax eveneens iets ter tafel namelijk Ajax—Go Ahead en deze match zeker het aankijken waard. (Nog niet definitief, Red.). Verder mij hedenavond iemand van V.V.A. terzijde genomen. En deze persoon bij kris en kras bezworen V.V.A. geen klacht ingediend over ruw spel van Ajax II. Doch mijn bericht in de Kroniek van gisteren bevestigd en ik dus heel dicht bij de waarheid. (Volgens scheidsrechter Vas Dias is door V.V.A. wel degelijk een klacht ingediend. Red.). Zaterdag 8 Maart. Speet mij buitengewoon ik giste renavond niet op Feest Clubavond. Het grillige weer mijn oude body opnieuw te pakken waardoor reeds zeer vroeg met heete kruik in de richting slaapkamer afgezwaaid. En mij voorgenomen in Mei a.s. op het jaarfeest, geleden schade dubbel en dwars in te halen. Van Koolhaas vernomen de Elftalcommissie hetzelfde elftal, in Dordrecht 22 gespeeld, morgen tegen H.F.C. in het veld en schietgebed gedaan wij eindelijk weer eens getuige van wedstrijd in de Meer. Vanavond ge tracht iets te hooren over vergadering Trainingcom- missie doch helaas geen noemenswaardige berichten te lanceeren. Zondag 9 Maart. Puik weertje en dies hedenmorgen reeds om 12 uur naar de adspiranten, welke Victoria- adspiranten uit Hilversum met 21 geslagen. Het veld zeer zwaar doch het spel vlug en correct. Jurriaans en Eykman ieder een punt waardoor de overwinning in den zak. Vanmiddag H.F.C. I met 5-0 ingezouten en Jan de Natris miraculeus op streek en Verwey geen schijn van een kans. Spelkwaliteit van Jan de Boer met die van Vermeulen bekeken en mij eenvoudig een raadsel de N.E.C. Vermeulen een kans gegeven. De derde goal namelijk tusschen Vermeulen's hemen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6