clubnieuws der a, f. c. ajax a.V.B. krabbels. Steunt de beweging voor de Olympiades in 1924 en 1928! 27 t|t club-a vonden. De Ouderwetsche Clubavond d.d. 7 Maart j.L was een ouderwetsch succes. Huize Eik en Linde heeft een knus, gezellig zaaltje, dat ruim 200 personen kan bevatten, met een dansvloer zoo glad als een poezele dameswang, en een keurig tooneeltje, waar de talenten der Ajax- artisten veel beter belicht worden dan in de Poort van Muiden. De Ajax-Yaz-band had er al vlug de stemming in, en ik geloof, dat niet veel voetbalvereenigingen kunnen bogen op het be zit van zoo'n leutig orkest. Blijft geregeld sa men musiceeren boys, want voor 't volgende seizoen hebben we plannen om van te rillen. Ajax moet op z'n vijf en twintigste jaar een prachtkerel zijn, in- en uitwendig sterk. Bij voorbaat rekenen wij dus op jullie medewer-; king. Het programma, afgewisseld door een pittige One of Two-Step, 'n zalige Shimmey of Fox-trott, verliep keurig. Mejuffrouw Muller en Mej. Edelenbcsch boekten met hun mooie voordracht en fluweelen stem, een geweldig succes, zoo ook Mevrouw Ziegeler, die een aan winst van beteekenis bleek. Vooral „Naar Buiten" sloeg geweldig in. De Heeren Kreuger en Brummelhuis bleken eerste klas artisten, dié van geen plankenkoorts weten. Een „Extra Nummer" was een Hongaarsch eenarmige pianist. Gewoon onbegrijpelijk wat die virtu oos uit de piano wist te tooveren. Alle aanwe zigen waren onder den indruk van zulk gewel dig mooi spel. En het applaus dat weerklonk deed niet onder voor dat voor de Natris' derde goal 1.1. Zondag tegen H.F.C. Fons Pel ser bleek ook op de planken zijn plaats waard. Z'n „Hittepetit" donderde van het „Schavot"; een pracht tweede bas fluisterde een blonde Bloem-van-twintig-Lente's naast me. Wat is er toch een uitgelezen keurbende zangers in onze vereeniging. Wie neemt eens het initiatief voor het vormen van een Ajax-dubbehnannen- kwartet??? Come along boys, medewerking hebben we noodig, het materiaal is er al, een beetje oefening en jullie worden met goud be kroond. Lam leidde het bal naar behooren, een beetje minder praten zou echter z'n prestige Een schrale en tevens slechte oogst ditmaal. Het eenigste A.V.B.-elftal dat ons een overwinning bracht was Ajax VI dat z'n buurman op de competitielijst, Slo- terdijk2, met 3—1 klopte. Vóór half time scoorde Koomen uit een door Hoi aangegeven bal nr. 1. Eenige doelpunten \y:erden door den: scheidsrechter wegens buitenspel geannuleerd. Na rust! vergrootte Harinck den voorsprong tot 20 waar op gloterdijk met een tegenpunt antwoordde. Tenslotte scoorde Hofi uit een trough pass van Koomen nr. 3. Het I spel van onze voorhoede was beter dan tegen Hortus 2. Ajax VII verscheen zoo onvolledig op het Rap-terrein dat wij een reglementaire 50 nederlaag! te boeken kregen. Treurig verschijnsel! Ajax VIII kon het tegen Oosterpark III pok al niet bolwerken; met 3 trokken wij aan 't kortste eind. Irt de Jun.-afdeeling waren de resultaten zéér teleur stellend. Onze A Jun. konden het zelfs tegen BI. Wit b jniet tot een overwinning brengen, 33 was het resul taat' en dat was zelfs méér dan ons toekwam. Koppen scoorde met een mooi laag schot nr. 1. BI.Wit maakte uit pen heftigen aanval op ons doel gelijk qm nog vóór rust de leiding te nemen, 12. Na half time maakt BI. Wit spoedig nr. 3. Een kwar tier vóór tijd slaagt van Deventer er in den achterstand te verkleinen, 23. Zeer fortuinlijk komen wij dan aan den gelijkmaker als een BI. Wit-verdediger meent dat j er gefloten is en de bal opraapt. Uit de penalty maakt v. Dijk gelijk. Beide partijen missen dan nog eenige I kansen om te doelpunten zoodat met 3-3 het einde konjt. Als ieder zoo gewerkt had als v. Deventer zou het resultaat anders geweest zijn. De B Jun. boekten een nederlaag zooais nog nooit J door dit elftal geleden. Liefst met 19 blevón de A.F.C. A. Jun. onze jongens de baas. Keeper Dollé was uitste kend, zonder hem waren zeker de dubbele cijfers ver overschreden. Ook de Ajax C Jun. verloren, nl. met 36 van de BI. Wit dito's. De eenige wedstrijd in de adspiranten-afdeeling werd ook al verloren nl. Ajax CD.J.K. 02. Hiermede zijn we aan 't eind van deze krabbel in jeremiadestijl. Nu nog de laatste bittere pil: Gesp. 7, gewonnen 1, gelijk 1, verloren 5, goals voor 10, tegen 29, gemiddeld 21%. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4