CLUBNIEUWS DER A. F. C. A.)AX Vr~~ I KRONIEK. Tjr I Ajax 1H.F.C. 1. 50. Ons eerste elftal heeft j.l. Zondag een flinke revanche genomen voor de onverdiende 10, waarmede wij aan de Spanjaardslaan hebben verloren. Wel is waar was H.F.C. niet geheel volledig, doch deze onvolledigheid kan de i oorzaak niet zijn, dat de meerderheid van Ajax zich in vijf brillante doelpunten uitdrukte, j Daarvoor was ons spel over alle liniën te goed en eerlijk gezegd zouden wij bij de Haarlem mers geen linie kunnen aanwijzen die zich met dezelfde linie van Ajax kon meten. Ons spel bleek niet alleen vlugger en steviger, doch op het zware terrein kwam de meerdere ge oefendheid der Ajacieden eveneens aan het licht. Boven alles staken vanmiddag twee spe lers uit, namelijk de Boer en de Natris, die tal- N. rijke schitterende staaltjes van spelkennis en du:f vertoonden en zich hierdoor vrij zeker in het Nationale Elftal van een plaats verzeker den. De overige spelers, die dit seizoen voor Ajax I hebben gespeeld, ni. de backs, Martens en de vier overige voor waar tsen, hebben vol komen aan de verwachtingen beantwoord en vormden een kern waaraan Rijnders en Has- sink zich uitstekend gaan aanpassen. Het is eenvoudig een, lust dit tweetal iedere week beter te zien speieri, al doet het ons leed voor André de Kruyff die o.i. de eerste vijf jaren nog niet uitgespeeld is en van wien wij zeker nog heel veel verwachten. Dit in tegenspraak met een bericht in de Kroniek, dat de Kruyff het voetballen er aan heeft gegeven, terwijl deze speler j.l. Zondag voor Ajax Iï zou uitge komen zijn. Zooals de Maandagochtendcourant terech- opmerkte, was het een spel van kat en muis. Ajax belette H.F.C. telkens haar spel te ontplooien, terwijl de voorhoede zeer produc tief was. Jan de Natris maakte voor de pauze twee doelpunten en Volkers een. Na de rust heeft Rutte met een fraaien kopbal nummer vier en Jan de Natris op inderdaad voortref felijke wijze het halve tiental volgemaakt. Het laatste deel van den strijd bleken verschillende spelers een goed deel van hun kruit verschoten te hebben door het zware terrein, doch eigen aardig was het, dat dit meerendeels Haarlem mers waren. Het was een zeer fair gespeelde ontmoeting, door ongeveer 9000 toeschouwers bijgewoond, welke niet nalieten mooi werk der spelers toe te juichen. De Heer van Gessel had een gemakkelijke taak, hij maakte evenwel, ook al zeer gehandicapt door de modder, een paar foutjes. In het veen ziet men echter niet op een turfje en zoo ging het hier ook bij het groote verschil in doelpunten. Ons eerste heeft zich momenteel in de bo venste helft van het lijstje gehandhaafd. Wij kunnen hier alleen blijven door èn van Z.F.C. èn van Feijenoord te winnen. Gelukt dit ons niet, dan zal de H.V.V., die nog eenige zeer ge makkelijke home matches heeft, ons waar schijnlijk verdringen. Met belangstelling blijven wij het resultaat van de laatste thuiswedstrij den tegemoet zien. 20 heden in het lichaam brengt, indien rren althans een matig gebruik van de tabak maakt, of niet, zooals zoo vele sigarettenrookers, inhaleert, d.w.z. den sigaretten rook in de longen brengt. Veroorzaken nu deze minimale doses nicotine onder gewone omstandigheden geen na- deeligen invloed, iets anders is het, wanneer aan het lichaam, dus ook aan het hart, hoogere eischen worden gesteld. Dan toch komt dit vergif in aanraking met organen, die wegens de hoogere eischen aan hen ge steld, ook gevoeliger zijn geworden en de nicotine even als andere vergiften (alcohol) heeft nu meer kans zijn schadelijken mvloed op hart en zenuwstelsel te doen gevoelen. Hoeveel sneller geraken b.v. spelers op den feestmaaltijd na een interland-wedstrijd onder invloed van alcohol en nicotine, dan de oudere aanzittenden, niet-spelers? Er is echter nog een andere reden, die het gebruik van de tabak verbiedt, of althans sterke beperking van het rooken wenschelijk doet zijn. Een ieder, die rookt, lijdt in meerdere of mindere mate aan een pharyngitis, dat is een oppervlakkige ontsteking van het slijmvlies der keelholte. Overigens een onbeduidende en onge vaarlijke afwijking. Onder gewone omstandigheden kan deze reeds hinderlijk zijn door het gevoel van droogte, ja pijnlijk bij het slikken. Zoodra echter aan het ademhalingsapparaat hoogere eischen worden gesteld, zooals dat bij het voetbalspel natuurlijk het geval is, nemen de bezwaren toe. Wil men er geen last van hebben, dan moeten ook alle schadelijke stoffen, die de ontsteking onderhouden, worden geweerd en in de eer ste plaats de tabak.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2