r CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX 23 schappelijk als resultaatloos. Met den Pool vanavond naar Tuschinsky en ZEd. verbaasd over weelderige in richting. Donderdag 21 Februari. Zeer benieuwd wat Ajax van plan te doen na vroegtijdige afloop seizoen. Doch de Heeren niet van plan stil te zitten en reeds enkele aardige wedstrijden fn het vet. Wij blijkbaar met Blauw Wit overeengekomen resteerende 10 Zondagen eerlijk te deelen en ieder dus 5 homematches. Met Seignette van H.F.C. in lijn 9 en ZEd. mij wijs gemaakt H.F.C. ÏI —Ajax II a.s. Zondag reeds om 10XA uur aan de Span jaardslaan. Uit de verschillende persbeoordeelingen glashelder gebleken wij Zondag j.l. gemakkelijk moeten winnen van D.F.C. en spijt mij Hassink de handjes niet in de broekzakken gestoken. Vrijdag 22 Februari. Vanavond een zeer onaange name tijding. Elly van der Zwaan namelijk heel ern stig ongesteld en in het Ziekenhuis opgenomen. Doch hoop ziekte niet van te ernstigen aard en wij Zwaan tje weer spoedig als dezelfde leuke jongen in ons midden. Onze club niet gelukkig in den laatsten tijd daar ook Schaap nog steeds te bed, doch hier geluk kig geen direct gevaar. En deze knaap thans bezig een voetbalveld met lijnen in elkaar te flansen. Doch hier over liever niets in dagboekje. Bleek mij verder Jan de Boer nog steeds niet de oude en Zondag van Heeswijk weer met zijn pet tegen de deklat. Van Biscuit van avond gehoord wij Zondag collecte, doch hem niet be- kend voor welk doel. Zaterdag 23 Februari. De collecte volgens Koolhaas voor N.O.C. en een aantal der lieflijkste Ajax-girls a.s. i Zondag met de N.O.C.-speldjes op stap. Speet mij zeer Koolhaas mij niet in de Collecte-commissie geplaatst daar hier het spreekwoord te pas van den bok en het groene blaadje. De Training-commissie gisterenavond vergaderd en een voorloopig „plan de campagne* in elkaar gezet. Met Maarten Smit na afloop in American aan de leestafel en ZEd. mij het geraamte voorgelegd waarmede volkomen instemming betuigd daar de Com- missie deze zaak zeer practisch bekeken. Zondag 24 Februari. Vanmorgen om half tien met Grootmeijer een nat pak in het Stadion gehaald, doch adspiranten-veld geschikt voor waterpolo. Na twaalven tweede natte pak in de Meer doch ook hier niets te doen. Vanmiddag een paar Ajacieden geinviteerd en met deze Heeren den dag verder genoegelijk gepasseerd. Biscuit vreeselijk gefoeterd tegen artikel in de Kronïëk óver N.O.C. match Blauw WitAjax. Dit z.i. geheel in tegenspraak met belangrijke tijding in de Telegraaf. En l bleek mij de Kroniek in verste verte niet op de hoogte j en bombast-fantasie van Hoofdstad-correspondent om te gieren. Blauw Wit zelf reeds officieel Telegraaf- bericht bevestigd en wijders op 30 dezer Blauw Wit Ajax waarvan geheele recette voor N.O.C. Maandag 25 Februari. In Amerikaansche lunchroom hedenmorgen kleintje koffie met Blote. ZEd. mij reeds eerder gepolst of Ajax iets met Engelsche Corinthians gearrangeerd. Eenige dagen geleden bericht bevestigd Ajax niets afgemaakt. Mij wel bekend Nederl. Corin thians van plan te A'dam te spelen, doch dit dan waar schijnlijk op terrein van V.V.A. daar noch Ajax noch Blauw Wit er aan te denken wij ons veld af te staan. En Blauw Wit kortelings proces gewonnen van Stadion en men dus niets te arrangeeren zonder medewerking Seylhouwer, Trines Co. En de koffie mij onder deze berichten dubbel smakelijk! Dinsdag 26 Februari Het seizoen voor lie en Ille elftal thans aardig opschietende, doch nog seriewed strijden genoeg om deel te nemen. En wij o.m. uit- noodiging van de Kennemers te Beverwijk, welke in April Jubileumwedstrijden, waarvoor alle tweede en derde klassers gevraagd. Het niet onmogelijk wij hiervoor inschrijvende, daar nog eenige ruimte dis ponibel in medaillekast. Bleek mij heden verder na in formatie niet veel animo voor plaatsen Holland-België en eerlijk gezegd de prijzen te hoog. En in dezen tijd van malaise voor velen ondoenlijk eenige rijksdaalders hiervoor uit te trekken. Woensdag 27 Februari. Vandaag met Dr. Keesing, dewelke j.l. Zaterdag niet in het veld voor de ruine wegens ongesteldheid. ZEd. van den voorzitter Victo ria het verzoek wedstrijd te regelen tusschen Ajax- Adsp.Victor ia-Adsp. vóór wedstrijd AjaxFeijenoord. En het niet onmogelijk deze ontmoeting op 9 Maart plaats te vinden. Verder door N.V.B. plotseling voor a.s. Zondag H.F.C. II—Ajax II opnieuw vastgesteld. In de Schiller Bar Biscuit dewelke weer iets internatio naals. Volgens ZEd. wij namelijk door Romford F.C. Londen gevraagd, doch zeer onwaarschijnlijk wij dit aan te nemen. Donderdag 28 Februari. Hedenavond bestuursverga dering en over het verloop steeds een en ander in dag boek. Bleek mij deze vergadering voor groot deel aan gewend voor toekomstmuziek. En een der voornaamste punten het er thans eindelijk van te komen wij mooi clubhuis. Maarten Smit namelijk dit balletje aan het rollen gebracht en dezen thans opgedragen met Roden- burgh plannen in gereedheid te brengen'. En hopenlijk de rood-witte vaan op clubhuis wapperende bij 25-jarig jublieum Ajax. Vrijdag 29 Februari. Nog steeds ijs en sneeuw die nende en niet veel hoop voor a.s. Zondag. Mij bekend terreinknechts bezig sneeuw te ruimen doch onder grond waarschijnlijk te hard. Dit wintertje-wel en her inner mij niet wij ooit zulke stagnatie. Het thans de vraag of Blauw Wit en Ajax op 30 Maart uitgespeeld doch hoop de N.O.C. ontmoeting doorgang. Zeer nieuwsgierig hoe Ajax-krant ditmaal zonder voetbal ge vuld doch in ieder geval mijn bescheiden portie weer in elkaar gedraaid. (Niet gecorrigeerd. Red.L

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7