CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Clubbericht. j Weder geboekt als o.l. R. Oudes. Wegens wanbetaling doorgehaald de onder steunende leden: J. Vroom, A. Vroom, A. Devers, W. Peet, P. Rijsdijk. Amstelveenscheweg 65. Verloofd: HERMAN GEESTMAN en HETTY PIJNAPPELS. v. d.Hoopstraat 44. V_ Onze hartelijke gelukwenschen. Red. Dagboek van een voetballer 5 ±1' I 7F PROGRAMMA 2 MAART. Ajax I Z.F.C. I, 2 uur M. I. W.F.C. II Ajax III, 2V2 uur. T.O.G. II Ajax IV, 11K uur. Blauw Wit IV AjaxV, 11 uur. worden waar- Blauw WitV Ajax VI. 11 uur. schijnlijk uitgesteld. A.D.W. II Ajax VIB, 11 uur. D.W.S. III Ajax VII, 10uur. AjaxAJun. Blauw WitAJun., 11 uur Kr. I. AjaxCJun. D.W.S.Jun., 11 uur Kr. II. AjaxAadsp. Z.F.C. A adsp., 12 uur M II. A.F.C. Badsp. Ajax B adsp., 10 uur. T.C.A. adsp. ■--- Ajax C adsp., 11 uur. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. T -/ Vrijdag 15 Februari. Blote op het Damrak en deze mij de vraag of iets bekend van Paaschwedstrijd voor Ajax. ZEd. namelijk ter oore Ajax gearrangeerd Ajax- Corinthians op Paasch Zondag. Doch mij hier niets van bekend en in dit geval zeker iets doorgelekt. Hierover vanmiddag ter beurze met Egeman, echter den presi dent van Corinthians niets bekend. En alleen wedstrijd in de lucht tegen Go Ahead doch alleen door te gaan mits geen thuiswedstrijd van Blauw Wit. Bleek mij van middag tuingrond iets zachter en de ijsperiode X ho- penlijk nog heden tot verleden. Zaterdag 16 Februari. Mij niet bekend of bericht in Kroniek juist Blauw Wit en Ajax collectief verzoek aan den Bond wedstrijd voor Olympiade op 16 Maart te spelen. Mijn licht vandaag hierover ontstoken en con clusie Ned. V. B. inderdaad het verzoek afgewimpeld rtiet mededeeling eerst competitie afmaken. Dit hoogst waarschijnlijk zet Op het diplomatieke schaakbord tri verband N.O.C.-N.V.B.-kwestie en af te wachten met Welke beweging deze zet door Êgeman, Seylhoüwèr c.s. beantwoord. Biscuit, als steeds licht ontvlambaar, hierövër in lichte laaie en z.i. bewijs van tegenwerking van Bondscollege. (nonsens, Red.). Zondag 17 Februari. Het weer zondig en via sport terreinen in plan Zuid richting Kruislaan. Veel voetbal óndanks uitstel A.V.B.-wédstrijden, doch de velden in dè Meer keihard. Goed voetbal ondoenlijk en Ajax II Blauw Wit-II aankijken nauwelijks waard/Ajax III Z.V.V. II iets béter gehalte en Smit, onze centerhaft, hier de beste. Reeds even over vieren 2-2 te Dordrecht be kend en dit wel mooi resultaat. Verheugde mij heden Gèestrr.an weer opgekikkerd, doch ZEd. geadviseerd dit seizoen niet meer te spelen en hoop deze spél er dit welgemeende advies geaccepteerd. Maandag 18 Februari. Vanmorgen om 8Yi uur Oud- hèusden in lijn 1 opgepikt, daar nieuwsgierig over gis teren. De ploeg z.i. zeer goed gespeeld doch Theo een klasse boven alles uitstekende. Mutters ons op dubieuse penalty getracteerd en verdiende overwinning ons hier door ontgaan. Rutte zeer goed op streek en bewering bevestigd Rutte in uitmatches zijn beste spel. In de M. O. C. de stand en Ajax geluk met het feit degra datie-gevaar definitief geweken. En alleen H.V.V., Z.F.C. en S.V.V. candidaten, doch m.i. S.V.V. kind van de rekening. De strijd om de leiding tusschen Feijenoord en D.F.C. en niet onmogelijk Ajax-Feijenoord de beslis sing brengende. Dinsdag 19 Februari. Vandaag mij een bar staaltje in het oor. Namelijk het gerucht V.V.A. klacht ingediend tegen ruw spel van Ajax II in wedstrijd V.V.A. II Ajax II. Hierover direct met scheidsrechter Vas Dias doch ZEd. van oordeel deze klacht naar zekere plaats te verwijzen daar Ajax II als steeds uitermate correct gespeeld en klacht zeer ongegrond. Meer dan eens in laatste jaren bewezen V.V.A. zeer jaloersch op presta ties Ajax, dewelke head and shoulders boven 't „water en melk-clubje" van Kruislaan uitstekende. Doch dit voor Ajax-Bestuur vingerwijzing wij met deze vereeni- ging rekening te houden, dewelke blijkbaar niets ont ziende ons moreel in den grond te boren. Woensdag 20 Februari. Vandaag vroegbeurs even Oporto binnengewipt. Hier voorgesteld door Biscuit aan een gedelegeerde van „Makkabi" uit Krakau. Deze af gevaardigde voor zaken in Nederland en tegelijk poging tot arrangement wedstrijd in Amsterdam. Bleek mij „Makkabi" stevige club, dewelke mooie successen en beschikking over prima trainer, nl. Gyula Buo uit Ma gyar Test te Budapest. Deze Heer volgens Biscuit in 1912 linksbinnen tegen Ajax in Budapest en daar Frans Schoevaart handen vol werk gegeven. Doch reeds eer der besloten geen match tegen deze hier onbekende vereeniging vast te stellen, dus onderhoud even vriend- J j

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6