\r 20 CLUBNIEUWS 1 - - - M A. F. C. AJAX voorhoede kon beter schieten en zorgde dan ook door drie goede schoten met de rust met 30 voor te zijn. Na rust is onze voorhoede steeds in den aanval, doch ziet nog geen kans te doelpunten. T.D.O.'s middenvoor maakt uit een voorzet schitterend 't 4e doelpunt. Thans acht onze voorhoede 't noodzakelijk ook iets te laten zien; na goed samenspel van den rechterwing redt Ber- tus de eer; 't daverde langs den Z. Wandelweg. Kort daarop maakt de rechtsbinnen van T.D.O. de 5e goal, waarmede tevens 't einde kwam, en hadden we thans onze eerste nederlaag van dit jaar te pakken. Toch niet slecht. 10-2-24. Ajax 6 B—V.V.A.-4. 2—1. Brr. wat een guur weer, niks voor de oude Bokken; die moeten zich kunnen koesteren in 't zonnetje. Half 12, weer veel te laat begonnen we onder een aanvallig sneeuwbuitje, dat allengs sneller en dichter onze kale schedels bedekte. 3 Invallers telden we weer: Kemp, Karei en Tinus. Zeg, hoe zit dat nou, wachten jullie op den zomer? Den eerstvolgenden wedstrijd reken ik weder op de oude getrouw(d)en. Of leggen jelui soms aan een dik stuk touw? Nee, dan Truus en To, m'n Zondagsche petje af hoor, door dik en dun, altijd langs 't lijntje en wat een stemmen hebben ze. Gelukkig konden we ze weer eens verrassen met een overwinning, 't Doet me goed met m'n ouwe hart. We speelden eerst tegen den wind in en onze voorhoede gaf blijk van ernstig willen, doch zag toch pas na 20 minuten kans door Bertus den goedspelenden V.V.A.-keeper te passeeren. De V.V.A.-ers zaten intusschen ook niet achter de kachel en zagen kans even voor de rust na een scher mutseling voor ons doel den gelijkmaker in 't net te deponeeren. Na de rust 't zelfde spelletje, alleen speelde V.V.A. niet meer zoo fair, was erg hatelijk. 10 minuten voor 't einde verwisselde Jan Overeem van plaats met den rechtsbinnen en had succes door na goed samenspel met den rechtsbuiten aan Bertus de gelegenheid te geven de 2e goal te fabriceeren. Bep shimmyde er verder alles uit, zoodat we met 2-1 zegevierden. Heerlijk voor ons publiek, hè? WÏMA. ZONDAGMORGEN-VERHAAL. j Ik had van Koolhaas een groot geel papier gekregen, waarop vermeld staat: „Bij dezen deel ik U mede, dat op Zondag a.s. onderstaande wedstrijden zijn vastge steld en verzoek ik U beleefd deze wedstrijden zoo veel mogelijk te bezoeken en mij hierover eenig rap port te verschaffen." Volgen 16, zegge zestien Ajax- elftallen, waarvan drie Juniores, drie Adspiranten en twee oefen-elftallen. Alles is keurig door het secretari aat over diverse velden verdeeld en het duizelt me even als ik aan het vele werk van den secretaris der Elftallen-commissie denk. Zestien elftallen, dat wordt 16 maal 11 en twee reserve's is 192 aanschrijvingen en dat gaat dan het heele lieve seizoen door, week in, week uit. Voeg hierbij nog de tallooze wedstrijdformu lieren, die noodig zijn om de boel bij de verschillenae Bonden te laten marcheeren. Ik wil je geen extra pluim op je hoed steken, Kool, maar ik heb toevallig vernomen, dat alle spelers zich voorgenomen heb ben zich 't volgende jaar eens zóó op de velden te weren, als jij 't al zoovele jaren in je werkkamer doet; dat het dan kampioenschappen regent spreekt natuurlijk vanzelf, en wordt het een vijfentwintigjarig feest, om van te duizelen. Jij wordt dan „Ridder in de Orde van het Jubileum-jaar", de hoogste Orde die je bij de Ajacieden kunt krijgen. Maar ik dwaal af, ik was besloten de Ajax-A-Adspiranten met een bezoek te vereeren en sta 's morgens kwart voor tien al voor de Meersche spoorboomen te wachten. Het is guur, miezerig weer; een verkillend motregentje slaat naar geestig op je Zondagsche spullen en ik heb de smoor in dat ik m'n schoenen gepoetst heb. Net als ik, onge durig van het wachten, met moeite de ijzeren brus^ beklommen ben, gaan de boomen open en heb de on plezierige gewaarwording, dat de meer geduldige creaturen me uitlachen. Op de Kruislaanvelden zijn ze waarentig al bezig en zijn Cluwen en Desmet ook al present. De laatste natuurlijk gewapend met potlood en papier om de Clubblad-lezers van de overwinnin gen op de hoogte te houden en den scheidrechters bij te staan in het noteeren van de vele Ajax-doelpunten. Want goaltjes maken, dat kunnen de Heeren. Vooral Jurriaans is de schrik der velden; dat wordt de opvol ger van „Brokkie". Let maar eens op m'n profetenblik. j Links- en rechtsbuiten zijn ook juweeltjes, nog een i paar jaartjes en 't is eerste klasse materiaal. Als „nu toevallig" de linksbinnen zoo'n fijne knoert geeft, net j in liet uiterste hoekje, sta je als een oude liefhebber te likkebaarden. De lui die altijd zwammen over de j tanende Ajax-glorie hebben bepaald „zaagsel" in hun j kersepit. Ze kunnen alleen maar over het Eerste zeu ren, maar van de jongeren van Ajax, „de Toekomst", weten ze geen laars. Hier zit de nieuwe bloesem van j Rood-Wit, Heeren, en als je maar een beetje verstand j van Voetbal hebt, schaterlach je eenvoudig om de nurksen, die over de toekomst van Ajax pessimist zijn. Nu wip ik even naar de Ajax-A-Juniores, allemaal kna pen onder de zeventien iaar. Sommigen hebben de centjes van den barbier bepaald in hun zak en moesten zich noodig laten scheren. Bij voorbaat zeepen ze vast de tegenpartij in; 't staat waarachtig al vijfnul in hun voordeel. Van Dijk met z'n lange stelten maait overal doorheen en geeft een pil dat het net schroeit. Als dat heertje ijverig traint wordt het een baas, z'n cor ners zijn nu al onverbeterlijk. Vooral met je mond dicht spelen boy, er is geen vervelender gehoor dan dat geschetter over een veld. Keurig short- en long passing wisselen hier elkaar af en 't is me eenvoudig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4