CLUBNIEUWS wij een kwartier vóór het einde met 2-0 voor, doch twee dubieuse fauls waren oorzaak dat wij er met2-2 bekaaid afkwamen. Het tweede elftal zonder Hees wijk, Hoog land, Rijnders en Hassink moest met 0-2 de meerderheid vari de reserves van Blaüw-Wit erkennen. Incidehten deden zich niet voor en de Heer Ibercks, Ijaagsch scheidsrechter, had een gemakkelijke taak. Het terrein was door de vórst zoo goed als onbespeelbaar, waardoor het spel weinig belangrijks bood. De Blauw witters brachten, er tenminste nog iets van terecht en wonnen door beter doorzetten met 2-0. V 1 Ajax II ontving Z.V.V. 11 en won met 4-2, waarbij hét spel op hooger peil stond dan bij Ajax IIBlauw-Wit II. Doch de terreingesteld heid aan de Kruislaan was beter dan aan den Middenweg. De oud-Zeeburgiaan de Boer speelde een goeden wedstrijd en met eenige oefening kan uit dezen jongen speler een nut tige kracht gekweekt worden. Ajax 3 Z.V.V. 2. Voor den wedstrijd werden in de kleedka mer door Vlieger en Lindeman eenige opera's en origineele yazz-band-nummers ten beste gegeven, tot de scheidsrechter hier een einde aan maakte en beginnen liet. Zooals gewoon lijk kon niet volledig begonnen worden, daar slechts negen spelers aanwezig waren. Nadat de twee laatkomers klaar waren, zag het elf tal er als volgt uit: Kruyswijk de Vlieger Delden Lindeman Smit Vunderink v. d. Berg Ingenbleek de Boer Robles v. d. Vlis Reeds aanstonds blijkt, dat het veld te hard is om goed voetbal te vertoonen. De Z.V.V.- voorhoede onderneemt eenige aanvallen, waarvan één met succes bekroond werd, daar na een goed genomen cornerbal Ingenbleek den bal met de handen aanraakt en Z.V.V. de toegestane penalty in een doelpunt weet om te zetten. Door Ajax wordt nu ook een beetje aangepakt. De Boer krijgt een bal en geeft een goed schot; de bal springt echter van de lat terug maar de Boer weet met 'n mooien kopbal .V A. F. C. AJAX 19 toch te doelpunten. Even daarna wordt één onzer spelers wat al te hardhandig opzij gezet, waarvoor ons een penalty ten deel valt, welke door Conrad genomen met een effectvol schot wordt benut. Z.V.V. speelt niet ontmoedigd verder en de middenvoor geeft eenige goede schoten, maar onze cómingman keeper is niet te passeeren. Als v. d. Vlis ook eens een bal van de Boer krijgt, zat hij goed voor, de bal wordt weggewerkt, maar komt voor Ingen- bleek's voeten, welke met een goed schot doelpunt. Na de rust wórdt Robles vervangen door D. v. Gelderen. Na eenige tevergeefsche aanvallen komen wij erg goedkoop aan een doelpunt, als de keeper van Z.V.V. uit angst voor Ingenbleek den bal uit zijn handen laat vallen. Z.V.V. komt nu opzetten en wordt door een paar fouten van Vlieger in de gelegenheid gesteld ons doel te belegeren, waar echter de keeper alles retour zendt. Bij een dezer aan vallen slaat Vlieger den bal met den hand weg wat den scheidsrechter niet ontgaat, zoodat Z.V.V. de tweede penalty ook in een doelpunt om kan zetten. Spoedig hierop kondigt de scheidrechter, welke wel een beetje te veel zijn fluit gebruikte, het einde aan. Bij Ajax wa ren Delsen en Ingenbleek aardig, de rest min der opdreef. Door de nederlaag van R.C.H. 2 staan wij 1 punt voor, dus als de E.C. in staat is om ons de resteerende 5 wedstrijden een volledig elftal te geven, kunnen wij dit jaar een medaille in ontvangst nemen. V2 WATT. Van ZesB. 3-2-24. T.D.O. IIAjax 6 B 5—1. De laatste maal dat we op 't groene strijdperk waren verzameld kan ik me niet meer herinneren; een paar schijnen sinds den laatsten slag gesneuveld te zijn. We hadden er nu eenige invallers voor. Waar blijven Karei en Tienus? Al uitgespeeld, lui? We hebben toch zeker nog een jaar of tien voor den boeg, voor we tot de gewone veteranen overgaan. We begonnen zeer laat te spelen (om half 3 stonden nog pas 7 spelers op 't veld). We voetballen nu al 20 jaar en langer en nog schijnt men niet te weten, dat om 2 uur begonnen moet worden, 't Is niet prettig voor lien, die op tijd zijn. Over den wedstrijd t volgende. In het begin gaat 't spel gelijk op en wordt van weerszijden goed gecombineerd, alleen de T.D.O.-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3