CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX 15 Maandag 4 Februari. Vandaag een extra goedkeuring aan adres Theo Brokrrann. Wij het er namelijk giste renavond huiswaarts gaande over, Theo groote opof- i fering, steeds eiken Zoncag nog in het veld. En vooral bij verre uitwedstrijden Theo Brokrrann bij deze matches pijlsnel heen en weer, nl. huis-station-trein- terrein-station-home. Wij allen nog gezellig onder elkaar na den wedstrijd doch Theo louter en alleen voor de club mede en dit wel sprekend voor groote clubliefde. Van Grootmeijer morgenavond bestuursvergadering en be langrijke zaken ter tafel- En hierover morgen meer, j mits iets te weten te komen. Dinsdag 5 Februari. Met lijn 2 naar 't Plein doch bleek mij in Hollandais de Bestuursvergaderng niet doorge gaan. Koolhaas namelijk te bed en twee andere Heeren verhinderd, waarop President Egerran de vergadering tot nader verschoven. De plezierige tijding wij a.s. Zon dag Henri Brossois als rechtspreker tegen 't Gooi en wij hiermede zeer content. Deze arbiter in de Meer een zeer goede naam en snel als een hinde ondanks 180 pond. En deze Heer een dergelijke goede kijk op den bal dat fouten bijna uitgesloten en ZEd. overigens zelf een van de beste keepers in Duitschland geweest en 4 jaar voor Germania Frankfurt onder de lat. En hoop ZEd. mijn verwachtingen niet te beschamen. Woensdag 6 Februari. Bleek mij heden het Bestuur N. V. B. niet geheel accoord met gedragingen scheids- rechter Broeksmit bij Elauw Wit IIAjax II. En sub. Commissie van scheidsrechters te Amsterdam opdracht van N. V. B. den Heer Broeksmit geen wedstrijden meer te doen leiden van Ajax. Dit wel sterk staaltje daar hier veel uit af te leiden en komt mij voor Ajax Bestuur er op aan te dringen wedstrijd ongeldig. Hierover heden' met eenige officials, dewelken het volkomen eens. En Ajax zeer zeker ongeldigheid van dezen wedstrijd aan i te vragen. Van dikke de Vlugt deze het komende seizoen j leider der Athletiek in T. D. O. en deze vereeniging: „Training doet overwinnen" haar naam dus wel eer aandoende. Donderdag 7 Februari. Hedenmorgen ïri de „Tele graaf het bericht West Ham U van Leeds voor de Cup wedstrijden met 1—0 verloren. En dit Herinneringen opgewekt aan onze mooie dagen in Londen doorgebracht. Toen West Ham U van Derby County met 5—2 ge wonnen op Stamford Bridge en wij deze schitterende prestatie van de Hammers aanschouwd. Vanavond middagmaal gebruikt in Kempinsky, daar vrouw en kinderen naar Baarn en aan tafel met Biscuit. ZEd. het bericht Koolhaas reeds drie dagen ongesteld en stel mij voor morgenavond naar Oranje Nassaulaan teneinde te kijken wat locs. En tegelijk benieuwd hoe a.s. Zondag Ajax I in elkaar gezet. Vrijdag 8 Februari. De Elftalcommissie gisteren bij een en van Egeman, dewelke aanwezig, de Commissie zeer vruchtbare conferentie. Doch verschillende ingrij- i pende veranderingen in Ajax I en middenlinie thans Joop Martens, Hassink en De Kruijff. Speet mij buiten ijs gemeen Joop Pelser vervangen, dewelke Bok de Korver \an Ajax, doch begrijp standpunt Commissie volkomen, daar het dringend noodzakelijk wij successievelijk jonge krachten naar voren. Rap en Volharding destijds door slappe leiding ten gronde en wij dit voorbeeld niet te volgen. Zaterdag 9 Februari. De veteranen hedenmiddag opnieuw gewonnen en thans van B. O. B. en zoodoende op stap naar championaat. Doch geen ooggetuige daar lichtelijk Rheumatiek en zoodoende ten huize gebleven. Speet mij innig hedenavond te ervaren Geestman in wed strijd AjaxHaarlem II geblesseerd en nog steeds te bed. Doch hoop deze vriend spoedig weer hersteld daar deze malheurs, alhoewel niet te voorkomen, toch zeer verdrietig. Vanavond natte sneeuw doch het veld puik in orde en doorgaan wedstrijd op morgen verzekerd. Zondag 10 Februari. Onze ploeg vanmiddag flink revanche genomen voor nederlaag in Hilversum. En de strijd een geheel ander aspect, daar wij verre in de meerderheid door stevig op den bal zitten en betere techniek. Einde 20 en uitslag niets geflatteerd daar Gooi geheelen strijd in de minderheid. Het weer belab- oerd en VA uur natte sneeuw. Na afloop met Karei Lotsy een „snaps" in Gaston en deze vol lof over Cou- ton en Pelser, dewelke z.i. betrouwbaarste achter hoede ZEd. in laatsten tijd gezien. Deze opinie van veel waarde daar Lotsy lid Westelijke Elftalcommissie en speciaal heden bij AjaxGooi voor beoordeeling spelers. Verder z.i> Brokmann zijn plaats nog volkomen waard en deze speler bewondering gewekt door handig spel en techniek. Doch speet hem Jan de Boer niet onder de i\ lat daar reis DordrechtAmsterdam speciaal voor dit I doel ondernomen. Maandag 11 Februari. Vanmiddag in de soos Biscuit en deze reeds de Kroniek. Zeer geestig verslag over I Ajax't Gooi van den Heer Tims, doch deze reeds eerder er vlak naast met iets over Ajax 4/5. Doch de Courant hedenmorgen betere kijk op de zaak en trou wens ieder neutraal bezoeker het eens het team flink en pittig gespeeld en afkammerij geheel ongemotiveerd. Van terzijde vernomen j.l. Zondag V.V.A.-II'er zich ern stig geblesseerd, doch dit ongeval geheel toevallig daar met geen Ajacied in aanraking geweest. Dinsdag 12 Februari. Met Maarten Smit in American een apéritif en ZEd. mij verwittigd Bestuursvergade ring a.s. Donderdag in Hollandais. En verschillende be langrijke zaken onder de hamer. ZEd. lang niet te spreken over Rutte doch hem er op gewezen Rutte buiten de poorten veel beter dan bij honkmatches. En deze o.m. Feijenoord uit het vuur gehaald. Doch het veld Zondag zwaar waardoor alle lichte spelers grocte voor sprong op zwaar geschut als Rutte. Met Oudheusden om 5A uur naar huis doch dit waarschijnlijk laatste maal vvegens verhuizing naar Oosterparkkwartier. En reeds diverse zaken gepakt teneinde a.s. week voor aftocht gereed. Woensdag 13 Februari. Oudheusden mij vandaag

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 7