XT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Dagboek van een voetballer 14 le klasse E. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten Ajax 5 7 5 2 0 23— 6 12 Zeeb. 2 8 4 1 3 25—15 9 BI. Wit 4 7 3 3 1 16— 7 9 Rapiditas 3 7 3 1 3 15—19 7 Oosterpark 2 7 3 1 3 11—15 7 D. E. C. 3 7 1 2 4 11—18 4 Swift 2 7 1 0 6 7—28 2 Ajax 6 klopte Hortus 2 met 5—2 en verloor van D. W. S. 2 met 14. Bij e.g. match waren we persoon lijk aanwezig en constateerden dat dit elftal over 'n puiken doelwachter, 'n voldoende verdediging en 'n slappe voorhoede beschikt. Aan samenspel werd niet ge dacht, ieder wilde de kans zélf benutten om hem op de meest onbenullige wijze te verprutsen. Ettelijke malen stonden de Heeren alléén tegenover den invaller H. doel man, bijna evenveel malen schoten ze naast of in handen van den keeper. Over den wedstrijd zelf het volgende: Ajax is van begin af aan in de meerderheid. Na enkele goede kansen gemist te hebben neemt A. de leiding door Dabrock, welke door Muller nog voor de rust tot 30 opgevoerd wordt. Na rust komt H. wat meer in den aan val en scoort onhoudbaar 31. Muller vergroot na een mooie ren de voorsprong 4—1. Kruijswijk stopt eenige gevaarlijke schoten zeer verdienstelijk. Uit een door braak van Koomen scoort dezelfde speler no. 5. Ajax mist nog 'n serie opgelegde kansen, Hortus maakt nog 'n tegenpunt en dan komt het einde met 52. Ie klasse F. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten BI. Wit 5 D. W. S. 2 Neerlandia 2 Sloterdijk 2 Ajax 6 R. C. A. 2 Hortus 2 16— 8 19— 6 9— 4 9— 7 10—14 3—16 6—16 A'ax 7 schoot geweldig uit z'n slof en maakte Neer landia IV met 132 af. A ax 6B moest met 15 het onderspit delven tegen T.D.O. 2. Zondag jl. werd V. V. A. 4 met 21 geklopt. Ajax 8 sleepte weer eens 2 puntjes in de wacht door A. F. C. 6 met 30 te slaan. Vóór rust wou het niet vlotten en ettelijke kansen (waaronder 'n penalty) wer den gemist, v. Haarlem speelde goed doch te zelfzuchtig. Red.). Langenhof zorgde door goed keepwerk voor een blanco tegenscore. Na rust vlotte het beter. v. Haarlem schoot niet alle ballen zelf meer, maar gaf goede voorzetten. Resultaat 3 doelpunten. Natuurlijk kregen we 'n penalty tegen. Langenhof is echter al zoo geroutineerd in het stoppen van straf schoppen, dat zulks voor hem wéinig moeite oplevert. Einde 30. De Jun. A. handhaafden zich als „goede tweede" door O. V. V. O. met 150 en Willi. Vooruit met 30 te kloppen. Een verslag van deze wedstrijden zullen we maar in de pen houden; veel belangrijks valt er niet van te vermelden. We constateerden in den wedstrijd tegen O. V. V. O. dat keeper Bakker de onhebbelijke gewoonte van te laat te komen nog steeds niet is afgeleerd. Voor a.s. Zondag staat Ajax A—BI. Wit A op het programma. Waar de uitwedstrijd door ons werd verloren is deze wedstrijd de laatste kans om met B. W. gelijk te komen. Of het zal lukken betwijfelen we echter. De Jun. B verloren van BI. W. B in het Stadion met 72 hetgeen we verwachtten. De Jun. C. deden nog slechter door van BI. W. d met 63 te verliezen. We zullen hopen dat de volgende Krabbel betere tijding brengt omtrent onze juniores. Adé. Vrijdag 1 Februari. Bleek mij gisteren vergadering van de Elftallencommissie en eerste elftal voor V. O. C. opgesteld. De Commissie thans Rijnders en Hassink met klein verlof en oude achterhoede in geheel gehandhaafd. Met Biscuit een telefoontje en deze op Clubavond. ZEd. van plan de verschillende periodieken aan leestafel te bekijken doch leestafel slecht voorzien. En dit in deze rubliek onder de ocgen van Jan Schoevaart, dewelke tot heden leestafel prima verzorgd. Verder veel kaart spel en kwam 't Biscuit voor het noodig meer gezelschap- spelen ten einde gezelligheid te verhoogen. Zaterdag 2 Februari. Vanmiddag naar den Middenweg er: hier een pittige wedstrijd van de ruïne, dewelke met 1—0 in ons voordeel geëindigd. Tot mijn genoegen Lu cas weer eens in het veld, doch deze een paar jaartjes ouder. Desondanks deze linksbinnen nog zeer handig met den bal en doorloopend gevaar voor tegenstanders. Aan de kant vele getrouwen en o.m. Busbach. Bleek mij ZEd. langdurig ongesteld en operatie ondergaan doch de officier thans weer monter en van plan spoedig de oude schoenen weer op te zoeken. Gerrit Ziegler in het doel niet te passeeren en deze voor oude Heeren wel groote ruggesteun. Het drooggemaal blijkbaar flink aan het werk daar de terreinen zeer goed bespeelbaar. Zondag 3 Februari. Met sneltrein 10.15 naar de Rotte- stad en lunch in Loos. Het elftal even later gearriveerd en bleek mij Jan de Boer door Heeswijk en André de Kruijff door Hoogland vervangen. Doch de laatste ge blesseerd en voor het einde uit het veld, waarna Jan Hassink op zijn plaats. De wedstrijd zeer netjes en in derdaad meer Zaterdagmiddag-friendly dan competitie match. Wij door 4 ocgen van den naald daar 2 minuten voof tijd scheidsrechter vrij zuivere V.O.C.-goal geannu leerd. In het Zuid groote reünie en talrijke V. O. C.'ers aan stamtafel. Wedstrijden V. O. CAjax reeds jaren toonbeeld van netheid en scheidsrechter onnoodig tégen stevig spel opgetreden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6