L CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 13 den bal aanraakte, was de Ajax-doelman tweè passen naar voren gekropen en stopte den bal keurig. Maar de geleende fluit snerpte. „Overnemen", gelastte de remplapantr referee barsch en tot den keeper: „Op de lijn blijven tot er getrapt wordt". Verbazing bij rood-wit, vreugde onder dè Neerlandia-menschen. Doch voor de tweede maal verliet de doel man te vroeg de lijn en stopte waarachtig weer het leder. Koppig in het Verkeerde, standvastig in het goede. Toen kwam de man tot inkeer en bij de der de maal bleef hij op zijn plaats en wist alweer zijn heiligdom voor doorboring te behoeden. De reuze-ovatie kan ik niet beschrijven. Kennen alle Ajax-spelers de spelregels? ïk ben zoo vrij dat de betwijfelen en even zoo vrij zal ik zijn (als de Redactie het toestaat) het gebrek aan spelregelkennis te signaleerert, waar ik dat zie en daardoor, als 't kan, tè verbeteren. Goede spelregelkennis toch kan den uitslag van een wedstrijd veranderen. Men oordeele. Wat denken de Ajax-spelers n.l. van de wijze, waarop de strafschop werd genomen bij Ajax't Gooi. Het doelpunt uit dezen schop ontstaan was niet geldig, mijneheeren. Wie stonden er naast Jan de Natris, den strafschopnemer, op de lijn van het strafschop gebied, dus op ongeveer 5 M. van de bekende witte stip? Brokman en, ik meen, Volkers. Vergelijk dat nu eens met de laatste wijziging der spelregels, die we hier nogmaals af drukken „Alle spelers, met uitzondering van den speler, die den strafschop moet nemen en den doelverdediger der tegenpartij, moeten buiten het strafschopgebied zijn en op een afstand van tenminste 9 M. van de plaats waar de strafschop wordt genomen". Stonden Brokmann en Volkers op 9 M.? Neen, niet waar. Doelpunt dus: ongeldig. Als de strafschop tegen Ajax gegeven was en Brossois, die overigens verdienstelijk leid- de, had aan 't Gooi op dergelijke wijze den schop laten nemen, dan zou aanvoerder Cou- toTi onmiddellijk hebben kunnen protesteeren. Ik zeg „onmiddellijk", want dan had de scheidsrechter den onderlingen stand van de spelers nog in het hoofd. Het doelpunt had hij moeten annuleeren en Frans zou wellicht zijp club voor een nederlaag behced hebben. Maar kennen onze aanvoerders de spel regels wel? OLD MAN. Zeêr belangrijk „old-one!" Hartelijk dank en gaarne aanbevelend. REDACTIE. tJc A. V. B. Krabbels. Na wekenlange rust eindelijk weer eens onze A. V'. B.'ers in actie Het werd intusschen tijd en er zal thans duchtig met 't afwerken van 't programma voortgemaakt moeten worden willen we op tijd gereed komen. De eerste wedstrijd-Zondag was een succes over bijna alle liniën. Van de 5 wedstrijden werden er 4 gewonnen en 1 verloren. We verheugden ons reeds op 'n record gemiddelde wat echter een ijdele hoop is gebleken, Zondag j.l. werd var, de 6 gesp. wedstrijden de helft verloren, 't Totale resultaat werd dus 11 gesp. 7 gew. 4 verl. 14 punten is: 64 Beginnen we met Ajax IV, dat weer een stapje verder is gekomen op den weg naar 't kampioenschap, door V. V. A. 3 met 62 te kloppen. We hebben in deze aL deeling stevig de leiding zooals uit onderstaande rang lijstje blijkt. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten Ajax 4 6 6 0 0 38— 6 12 T. 0. G. 2 7 4 1 2 17—11 9 E. D. W. 2 7 4 0 3 9—11 8 T. 0. S. 2 6 2 2 2 10—11 6 Watergr.meer 2 6 2 0 4 12—20 4 A. F. C. 4 7 1 1 5 9—29 3 V. V. A. 3 5 1 0 4 8—15 2 Ajax 5 zag haar positie eenigzins versterkt door 't ge lijke spel van Zeeb. 2 en BI. Wit 4; het blijft evenwel op~ passen^ voor ons vijfde. Zondag a.s. gaat de strijd tegen B. Wit 4 in 't Stadion en er zal hard, heel hard gewerkt moeten worden wili- len we de puntjes in de wacht sleepen. Winnen ónze jongens dezen wedstrijd dan staan ze er ook mooi voor.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5