12 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX gaten gekregen, dat Joop Pelser, 11a ongeveer elf jaren in Ajax 1 gespeeld te hebben, door de Elftalcommissie, zooals dat heet „gepasseerd" is geworden. Ik geloof, dat dit „gepasseerd" hier niet op zijn plaats is, Joop moet plaats ma ken voor 'n ander. De weg, die allen en alles op dit ondermaansche moeten gaanIk weet zeker' dat Joop zelf geen rancune zal hebben tegen de E. C. Ik zou echter Vlokkie niet zijn, indien ik deze gelegenheid niet zou aangrijpen om Joop hierbij, van deze plaats af, te huldigen voor zijn reuzen-prestatie in die elf jaar. Joop Pelser en de glorietijd van Ajaxdat is één! Beter hulde is er niet voor een Amsterdamschen voet baller Joop zal nog dikwijls op de bres moeten voor Ajax en ik hoop, dat hij dan bij den eersten op roep niet zal mankeeren! En wij allen nog weer plezier zullen hebben, hij in Ajax, Ajax in hem! Zoo hoort het! 4o. .ik glunder om 'nberichtje in 't vorige Clubblad! Ajax naar 't Noorden! Fideldaldy! Mijn zaken zullen mij dit jaar eveneens naar 't Noorden doen trekken. Stel je voor, dat ik eens juist in de buurt was, als Ajax.Fideldaldy, vele „knotsen" enz., enz!! VLOKKIE. NederlandBelgië. Bovenstaande wedstrijd wordt op Zondag 23 Maart a.s. in het Stadion gespeeld. Overbodig mede te deelen dat voor deze ontmoeting groote belangstelling zal bestaan. De entréeprijzen zijn ditmaal weer hoog. Aangezien de baten van dezen wedstrijd hoofdzakelijk zullen dienen ter bestrijding van de ongetwijfeld groote kosten voor de afvaardiging van het Nederl. Elftal naar Parijs, zijn deze hooge prijzen vastge steld. Bij volgende ontmoetingen worden de toegangsprijzen verlaagd. Aanvragen per postwissel moeten uiterlijk 24 FEBRUARI a.s. in ons bezit zijn. Alleen die aanvragen worden geboekt, die per postwissel geschied zijn. Ieder werkend- en adsp.-lid kan als gewoonlijk twee plaatsen bestellen, doch wij kunnen niet garandeeren dat het gewenschte aantal, evenmin als de gewenschte rang, ge leverd kan worden. De aanvragen worden op volgorde van bin nenkomst geboekt en aan de hand hiervan uit gevoerd. Aanvragen na 24 Febr. a.s. ontvangen, wor den teruggezonden. Overdekte tribune (midden) 7.20 (zijvakken) 6.— (middèn) 4.80 (zijvakken) 3.60 (amphitheaters) 1.20 (jongens) „0 60 Teneinde te voorkomen dat opkoopers kaar ten in handen krijgen zijn alle kaarten gemerkt. In ons volgend clubblad wordt medegedeeld waar en wanneer de plaatsen uitgegeven worden. Bestuursleden noch spelers, die geen kaarten béstellen, kunnen wij plaatsbewijzen garan deeren. J. J. GROOTMEIJER, Secr. Amstelveenscheweg 65, Tel. 25005. Open Open Staanplaatsen Beschouwingen. „Meneer, u moet op de lijn staan". 't Was een invaller-scheidsrechter, die het zei. De echte, de door Coen Mulder aange stelde, had ons 7de elftal in den steek gelaten en daarom stond er zoo'n meneer in een blauw colbertje in het veld en blies nu; en dan op zijn geleende fluit. Hij had strafschop tegen Ajax gelast en het had hem veel moeite gekost de spelers op den 9 M. afstand te krijgen. Nu nog de doelman op de lijn. Doch de keeper van het 7de protesteerde: „Maar d'r is geen lijn!" De referee zat met zijn handen in zijn reeds grijze haren. Zet nou 'es iemand op een lijn, die er niet is. Ten slotte kwam de keeper echter toch te staan, waar hij hoorde, loodrecht onder de lat. Alles was keurig in scène gezet en het Spel kon beginnen. Het colbertje floot en de Neer- landia-man nam zijn aanloop, maar voordat hij vt/ 'I*

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4